Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

стъпки и процедури при покупката на имот

Публикувано от Potential_Buyer 
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
14-10-2010 - 13:28:21
Quote
Imotko

Лесно е да се дават съвети на чужд гръб. Свалянето по 10% от исканата цена да не е някакъв норматив, що не ходиш да пробваш. Като не ти смъкне поне 5000 и изтървеш хубав апартамент, каква ти е ползата.

Абсолютно съм съгласен, че готово правило няма. Все пак предвид посоката на пазара в момента, продавачите трябва да правят повече отстъпки / ако си знаят интереса естествено/ smiling smiley
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
14-10-2010 - 13:35:52
Kom_Emine , ако някой ти каже, че разбираш от това, кажи му да ходи да се прегледа. Драги, комисиона на АНИ в 90 % от случаите е 2.5 или 3 %, в останалите 10 % е 5 - 6 % /когато брокерства на двете страни/, сметнах ти на 2.5 % , но комисиона на брокера, не на АНИ, ако имаше най - малка представа, щеше да знаеш, че брокера получава 30 % от комисиона, та не ме учи да смятам. Ти питаш аз на каква база се изказвам ?! Освен досаден, си и нагъл. Не съм тук да се доказвам, само ще ти светна, че за 20 г. по една сделка на година да имам , по една подробност от сделка да съм научил, пак знам 20 пъти повече от теб. Относно практиката в другите страни - явно и от това нямаш представа, изучили сме практиката в нормални европейски страни, приложили сме техния опит и работим. Ти си постнал нещо, което тук е показвано десетки пъти, не откриваш и ти топлата вода, основното при теб е, че представа нямаш, ама знаеш да плюеш. На всичкото отгоре наричаш "дървени кратуни" хора, които мислят различно от теб, кой си ти, че да съдиш ?
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
14-10-2010 - 13:51:17
avatar
Няколко съвета...
Първо-намирате пари за покупката
Второ-решавате какво искате да купите
Трето-четете обяви
Четвърто-свързвате се с агенция ,защото тези кръвопийци ви чакат...и горят от желание да ви запознаят със собствениците...
Пето-очертавате маршрут,по възможност най-дълъг.
Шесто-тръгвате по огледи,като всеки път обяснявате на брокерите,че не търсите точно това...
Седмо-след огледа причаквате собственика
Осмо-предлагате му сума с около 30 % от исканата от него...като начало..
Девето-казвате му,че сте КЕШ,това би трябвало да го извади от релси...
Десето-ако продължи да упорства и каже че му трябват пари за...лечение например,му казвате,че ще изчакате и ще купите апартамента от наследниците...
Единайсто-ако държи на агенцията с която работи му приспадате и комисионната от цената...Да му дойде акъла...
Дванайсто-ако случайно ...кандиса,не подписвате никакви договори,не давате никакви пари,докато не си получите нотариалният акт...После ще му мислите...
Тринайсто-след краткия ,но изпълнен с емоции сън ставате ,отивате до компютъра и започвате да пишете в този форум...
Имате опит все пак...:]
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
14-10-2010 - 14:02:46
Ditch-ка много злоба си насъбрал бе брате, аз ти писах веднъж че успелите хора НЕ ПРАВЯТ така. Ти явно си изключение. Само в името на конкретните примери, колко сделки каза че имаш последните 6 месеца. Питам за да се замислиш сам колко е адекватно мнението ти БЕЗ да имаш точните цифри плащани за подобни имоти? Капиш пайзано ? Знам че не обичаш съветите, но за твое добро... помисли си наистина с писанията ти пълни с разклатени нерви, избирателно четене и дупки в логиката с размера на мината в Кремиковци, - печелиш или губиш потенциални клиенти smiling smiley Поздрави и бъди здрав. smiling smiley
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
14-10-2010 - 14:11:19
Quote
Перловец
Няколко съвета...
Първо-намирате пари за покупката
Второ-решавате какво искате да купите
Трето-четете обяви
Четвърто-свързвате се с агенция ,защото тези кръвопийци ви чакат...и горят от желание да ви запознаят със собствениците...
Пето-очертавате маршрут,по възможност най-дълъг.
Шесто-тръгвате по огледи,като всеки път обяснявате на брокерите,че не търсите точно това...
Седмо-след огледа причаквате собственика
Осмо-предлагате му сума с около 30 % от исканата от него...като начало..
Девето-казвате му,че сте КЕШ,това би трябвало да го извади от релси...
Десето-ако продължи да упорства и каже че му трябват пари за...лечение например,му казвате,че ще изчакате и ще купите апартамента от наследниците...
Единайсто-ако държи на агенцията с която работи му приспадате и комисионната от цената...Да му дойде акъла...
Дванайсто-ако случайно ...кандиса,не подписвате никакви договори,не давате никакви пари,докато не си получите нотариалният акт...После ще му мислите...
Тринайсто-след краткия ,но изпълнен с емоции сън ставате ,отивате до компютъра и започвате да пишете в този форум...
Имате опит все пак...:]

Четиринадесето: На всеки месец-два се регистрирате с нов ник и пак подхващате темата за брокерите. Също и за цените, ама за тях по-малко, защото на цените не им пука за вас.
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
14-10-2010 - 14:28:08
Благодаря за отговорите по моето питане. Имотко, ако с нещо ти преча, че пиша, извинявай. Доста неща около покупко-продажбата на имоти не са ми ясно и смятам, че това е мястото, където мога да получа адекватен съвет, от брокери или хора вече минали по моя път. Не смятам, че с нещо съм те засегнала, за да се опитваш да ме иронизираш. Да, пиша и ще продължа да пиша, докато не си изясня нещата, които ме интересуват. Нито те карам да ме четеш, нито да ми отговаряш.Така че, за де не се изнервяш допълнително, моля, отминавай постовете ми.
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
14-10-2010 - 14:46:34
Kom_Emine , никъде не съм казвал, че съм успял, казвам само, че тази работа ми носи повече от прилични доходи, изводите - за теб. Чудя се защо не коментираш например вярна ли ми е сметката за брокерския комисион, вярно ли е, че за толкова години все съм научил нещо, ами злоба съм бил натрупал ?! Някога ще ми кажеш ли правил ли си сделка през живота си?
Нямам злоба, просто не обичам комплексари и неудачници, които от висотата на незнанието си се опитват да се правят на велики.
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
14-10-2010 - 14:52:06
Quote
Potential_Buyer
Да, опътете ме към консултант - на лични ако може и да е от Варна

Аз още не съм срещнал някой от който да съм 100% доволен и с кеф да съм му платил комисион. Всъщност никой не си е вършил работата и на никой не съм платил. Мога да ти пратя black list smiling smiley
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
14-10-2010 - 14:57:00
Мастер, и двата пъти, като даде гарсониерата под наем, ли не си плати? Герой.*ok*
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
14-10-2010 - 15:00:58
RE_Master и black list е ОК smiling smiley Аз вече си заформям личен мой, но без да е категоричен, а само ориентировъчен.

Imotko, ти да не си дежурният шегаджия на форума - все се закачаш с някой smiling smiley (с най-добри чувства разбира се)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход