Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Как да разпозная възрастта на панела при оглед?
09-10-2010 - 16:40:50
Не съм живяла в панел и ми е трудно да разпозная възрастта на блоковете от пръв поглед. Чувала съм , че най-старите панели са шестетажни, но дори и в това не съм съвсем сигурна. Има ли нещо, по което мога да разбера дали брокерът при оглед ми казва истината за годината на строителство?Тези дни говорих по телефона с посредник, който ме уверявяше, че шестетажно блокче в Мотописта било строено към 80 та година. Аз обаче съм чувала, че в тези райони- Гоце Делчев, Мотописта, Борово са най-старите панели, така че проверих и се оказа всъщност строен през 69 год! Сега ще ходя на оглед в Дианабад, като имам предварителна информация, че блокът е строен в края на 80 те, но знам, че и там панелите са доста стари и се питам дали е вярно...Става дума за улица Буенос Айрес, в близост до Аптечен център, блокът бил на 9 етажа, не ми казаха точно номера му в предварителния разговор, но до колкото мога да се ориентирам по картата-11, 13, 18 номер и от сорта са на тази улица. Знаете ли нещо за възрастта на блоковете в тази част, а също и дали не са били оборотни, защото вече на няколко адреса попадам на блокове, в които има доста общински апартаменти, съответно населени с цигани...Мога ли да разбра по нещо възрастта ми, например по типа тераса, етажността?
Анонимен потребител
Re: Как да разпозная възрастта на панела при оглед?
09-10-2010 - 19:54:36
Те старите ги рекламират като "немски панели" smiling smiley
Re: Как да разпозная възрастта на панела при оглед?
10-10-2010 - 18:34:57
С питане до цариград се стига.
А пред панелни блокове стари баби колкото искаш - даже ще научиш и напетите ергени къде са smiling smiley.
За мъртвите опа брокерите добро или нищо .....................
Re: Как да разпозная възрастта на панела при оглед?
10-10-2010 - 20:03:31
А дали тази информация , нетрябва да е коректно поднесена от агенцията.

Или тя , както нетрябва да обявявя адреса , така нетрябва и да дава подобна информация.

И после ми кажи , че АНИ не са сбъркани.
Re: Как да разпозная възрастта на панела при оглед?
10-10-2010 - 21:10:29
Quote
bibise
А дали тази информация , нетрябва да е коректно поднесена от агенцията.

Или тя , както нетрябва да обявявя адреса , така нетрябва и да дава подобна информация.

И после ми кажи , че АНИ не са сбъркани.

Естествено, че възрастта на сградата, заедно с останалите съществени подробности за нея е задължителен елемент от информацията, която един посредник трябва да събере, провери и предостави на клиентите си, дори в случаите, когато те по някакви причини не я изискват.
Укриването на тези неща или приказки от сорта на "не знаем" са сигурен белег на слаб професионализъм и повод за културна раздяла с брокера или агенцията!
Анонимен потребител
Re: Как да разпозная възрастта на панела при оглед?
10-10-2010 - 21:19:23
Искам да се запозная с брокер, които знае точната година на построяване или въвеждане в експлоатация на определен блок, в който продава апартамент.
Re: Как да разпозная възрастта на панела при оглед?
10-10-2010 - 22:43:03
Тинки, не ставай смешен. Новите сгради поне си имат Разрешение за ползване, та там си пише. За панелите господ знае и от първите бабички, ама поизрмяха вече, отдавна беше.
Re: Как да разпозная възрастта на панела при оглед?
10-10-2010 - 23:04:43
Аз пък искам да се запозная със собственик, който има документ за датата на въвеждане в експлоатация на блок от преди 30 год. Датата на документа за собственост не е критерий.
Re: Как да разпозная възрастта на панела при оглед?
12-10-2010 - 10:57:59
Тинки, запознай се с мен, аз поне знам къде да си намеря тази информация, ако въобще е запазена. За разлика от теб.
Re: Как да разпозная възрастта на панела при оглед?
12-10-2010 - 22:34:03
Alana, колко голямо жилище търсите и до какви пари ? Може да съм от полза, пишете на лични, ако искате.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход