Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да разпозная възрастта на панела при оглед?

Публикувано от alana 
Как да разпозная възрастта на панела при оглед?
09-10-2010 - 16:40:50
Не съм живяла в панел и ми е трудно да разпозная възрастта на блоковете от пръв поглед. Чувала съм , че най-старите панели са шестетажни, но дори и в това не съм съвсем сигурна. Има ли нещо, по което мога да разбера дали брокерът при оглед ми казва истината за годината на строителство?Тези дни говорих по телефона с посредник, който ме уверявяше, че шестетажно блокче в Мотописта било строено към 80 та година. Аз обаче съм чувала, че в тези райони- Гоце Делчев, Мотописта, Борово са най-старите панели, така че проверих и се оказа всъщност строен през 69 год! Сега ще ходя на оглед в Дианабад, като имам предварителна информация, че блокът е строен в края на 80 те, но знам, че и там панелите са доста стари и се питам дали е вярно...Става дума за улица Буенос Айрес, в близост до Аптечен център, блокът бил на 9 етажа, не ми казаха точно номера му в предварителния разговор, но до колкото мога да се ориентирам по картата-11, 13, 18 номер и от сорта са на тази улица. Знаете ли нещо за възрастта на блоковете в тази част, а също и дали не са били оборотни, защото вече на няколко адреса попадам на блокове, в които има доста общински апартаменти, съответно населени с цигани...Мога ли да разбра по нещо възрастта ми, например по типа тераса, етажността?
Анонимен потребител
Re: Как да разпозная възрастта на панела при оглед?
09-10-2010 - 19:54:36
Те старите ги рекламират като "немски панели" smiling smiley
Re: Как да разпозная възрастта на панела при оглед?
10-10-2010 - 18:34:57
С питане до цариград се стига.
А пред панелни блокове стари баби колкото искаш - даже ще научиш и напетите ергени къде са smiling smiley.
За мъртвите опа брокерите добро или нищо .....................
Re: Как да разпозная възрастта на панела при оглед?
10-10-2010 - 20:03:31
А дали тази информация , нетрябва да е коректно поднесена от агенцията.

Или тя , както нетрябва да обявявя адреса , така нетрябва и да дава подобна информация.

И после ми кажи , че АНИ не са сбъркани.
Re: Как да разпозная възрастта на панела при оглед?
10-10-2010 - 21:10:29
Quote
bibise
А дали тази информация , нетрябва да е коректно поднесена от агенцията.

Или тя , както нетрябва да обявявя адреса , така нетрябва и да дава подобна информация.

И после ми кажи , че АНИ не са сбъркани.

Естествено, че възрастта на сградата, заедно с останалите съществени подробности за нея е задължителен елемент от информацията, която един посредник трябва да събере, провери и предостави на клиентите си, дори в случаите, когато те по някакви причини не я изискват.
Укриването на тези неща или приказки от сорта на "не знаем" са сигурен белег на слаб професионализъм и повод за културна раздяла с брокера или агенцията!
Анонимен потребител
Re: Как да разпозная възрастта на панела при оглед?
10-10-2010 - 21:19:23
Искам да се запозная с брокер, които знае точната година на построяване или въвеждане в експлоатация на определен блок, в който продава апартамент.
Re: Как да разпозная възрастта на панела при оглед?
10-10-2010 - 22:43:03
Тинки, не ставай смешен. Новите сгради поне си имат Разрешение за ползване, та там си пише. За панелите господ знае и от първите бабички, ама поизрмяха вече, отдавна беше.
Re: Как да разпозная възрастта на панела при оглед?
10-10-2010 - 23:04:43
Аз пък искам да се запозная със собственик, който има документ за датата на въвеждане в експлоатация на блок от преди 30 год. Датата на документа за собственост не е критерий.
Re: Как да разпозная възрастта на панела при оглед?
12-10-2010 - 10:57:59
Тинки, запознай се с мен, аз поне знам къде да си намеря тази информация, ако въобще е запазена. За разлика от теб.
Re: Как да разпозная възрастта на панела при оглед?
12-10-2010 - 22:34:03
Alana, колко голямо жилище търсите и до какви пари ? Може да съм от полза, пишете на лични, ако искате.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход