Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Относно посредническите договори...

Публикувано от alana 
Относно посредническите договори...
02-10-2010 - 13:20:53
Преди няколко месеца сключих договор за посредничество с Агенция за недвижими имоти, който е необвързващ, и не съм им дала изключителните права, тоест имам правото да си търся жилище и сама или чрез други агенции. През тези няколко месеца, единственото което направи брокерът е да ме абонира за получаване на новите оферти по имейл, като доколкото знам, те са автоматично генерирани от системата, която ми изпраща всичко онови оферти, а не само тези според предварително зададените ми критерии на брокера, тоест за мен той нищо не ми търси жилище. Тъй като се натрупаха доста други неприятни впечатления от него, още в началото, реших да наблегна на търсенето, чрез обяви на други фирми и частни лица, като през това време той не ме е търсил нито веднъж. В последните дни обаче, попаднах на няколко оферти, които много ми харесаха, но се оказаха на агенцията, с чийто брокер не желая да работя. Въпросът ми е, мога ли да избегна " моя брокер" и да се обадя направо на колегата му, който предлага офертите( същата агенция, но друг брокер, друг офис и район), или това би го поставила в деликатна ситуация пред колегата му, и той ще ме накара да се обадя на този, с когото съм сключила договора? Категорично не желая да работя повече с този човек, а и в договорът не се споменава неговото име, а само моето и от другата страна това на агенцията, тоест де факто аз не се отказвам от техните услуги.
Re: Относно посредническите договори...
02-10-2010 - 13:24:33
Имате сключен договор с АНИ, който по никакъв начин не Ви обвързва с определен брокер, няма да е некоректно да се обадите в офиса и да работите с който и да е брокер.
Re: Относно посредническите договори...
02-10-2010 - 16:52:35
Quote
alana
Преди няколко месеца сключих договор за посредничество с Агенция за недвижими имоти, който е необвързващ, и не съм им дала изключителните права, тоест имам правото да си търся жилище и сама или чрез други агенции. През тези няколко месеца, единственото което направи брокерът е да ме абонира за получаване на новите оферти по имейл, като доколкото знам, те са автоматично генерирани от системата, която ми изпраща всичко онови оферти, а не само тези според предварително зададените ми критерии на брокера, тоест за мен той нищо не ми търси жилище. Тъй като се натрупаха доста други неприятни впечатления от него, още в началото, реших да наблегна на търсенето, чрез обяви на други фирми и частни лица, като през това време той не ме е търсил нито веднъж. В последните дни обаче, попаднах на няколко оферти, които много ми харесаха, но се оказаха на агенцията, с чийто брокер не желая да работя. Въпросът ми е, мога ли да избегна " моя брокер" и да се обадя направо на колегата му, който предлага офертите( същата агенция, но друг брокер, друг офис и район), или това би го поставила в деликатна ситуация пред колегата му, и той ще ме накара да се обадя на този, с когото съм сключила договора? Категорично не желая да работя повече с този човек, а и в договорът не се споменава неговото име, а само моето и от другата страна това на агенцията, тоест де факто аз не се отказвам от техните услуги.

Здравейте,

Колегата dicho е прав!
На Ваше място бихме отнесли въпроса и към управителя на фирмата...

*black eye*
Re: Относно посредническите договори...
02-10-2010 - 17:03:30
Подписала сте необвързващ договор и получавате необвързващи услуги, къде е проблемът? Аз лично бих подписал договор само с една агенция, за определен срок, срущу по-ниска комисионна и щях да ги помоля да ме занимават чак когато клиентът каже "ДА". Ако имах много апартаменти щях да обявя конкурс за агенция, а не като див български селянин, насочил се към строителство, да сложа горда табела "Продажби от строителя".
Re: Относно посредническите договори...
02-10-2010 - 23:49:13
Да, договорът е необвързващ, затова и след като видях отношението на брокера, с който го бях подписала, реших въобще да не се разправям и да му търся сметка защо и как, а да разглеждам оферти в нета или чрез познати. Не съм очаквала, че точно тези предложения, които ще харесам най-много ще се окажат предлагани единствено от"моята " агенция, затова ситуацията е деликатна. Тъй като в понеделник смятам да се обадя в офиса , на брокера,който ги предлага, за да получа повече информация по тях и евентуално да си уговоря оглед, се колебая дали да му кажа веднага, че вече имам договор с тях, но не желая да работя с този, с който съм го подписала, или да го спомена едва при личната среща? Притеснявам се не за друго, а за това, че ще ходя специално до София за тази среща, а това е време, път, разходи, да не вземе да се окаже така, че посредникът по офертата да откаже да ме заведе на оглед, тъй като не би било колегиално спрямо другия, който е подписал договора?
Re: Относно посредническите договори...
03-10-2010 - 10:57:43
avatar
smiling smiley Да ти имам терзанията ...
как щи откажат нали комисионна има там и за фирмата и за агента...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Относно посредническите договори...
03-10-2010 - 17:47:03
Зарязвайте ги тия палячовци и си търсете сама жилище без посредници.
Re: Относно посредническите договори...
03-10-2010 - 20:52:12
Ще повторя - имате договор с АНИ, не с някой поименно назован в договора брокер, какви са Ви притесненията ? Както във всяка работа и в нашата има различни хора, няма нищо учудващо в това да не Ви хареса как работи някой. Защо преди да тръгнете за София не звъннете на шефа на тази АНИ и да си насрочите среща с него ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-03 21:02 от dicho.
Re: Относно посредническите договори...
05-10-2010 - 17:58:25
И сега да докладвамsmiling smiley)). Стана точно това, което си мислех, обадих се, обясних каква е ситуацията,и поисках да работя лично с брокера по обявата, която си харесах. Няколко пъти ми отказа, трябвало да се обърна към този, с когото е сключен договора. Сигурно десет пъти категорично отказах да го направя, като всеки път разяснявах причините, които имам. Като разбра, че брокерът не ме е търсил четири месеца, от сключването на договора, започна да мънка, щяла да се обади на " по-високо" ниво за да разбере какъв е случаят. Щяла да ми се звънне при всички обстоятелства" след малко". " След малко" продължава вече два дни, ни вест ни кост от тях. Изумена съм. Нима клиентите чакат на опашка пред тяхната агенция, че си позволяват да се държат така?! И защо е нужно да се прави цяло разследване кой какво казал, какво направил и какво не направил?! В крайна сметка аз съм сключила договор с агенцията, не го нарушавам по никакъв начин, а това, че не желая да работя с конкретния брокер си е моя работа. Е, хубаво, надявам се, че не си въобразяват, че ще тичам след тях с викове" моля ви, вземете ми парите"!smiling smiley))) Агенции дал Господ!
Re: Относно посредническите договори...
07-10-2010 - 16:28:39
Провери в сайтовете където всички рекламират имотите си със снимки. Доста често един и същ имот се рекламира от няколко агенции и то дори на различни цени. Може да видиш избрания от теб имот предлаган и от друга по-отзивчива агенция. Ако става въпрос за Варна пиши на лични.
Успех.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход