Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Първи и последен етаж - Защо никой не ги харесва?

Публикувано от ASSETION 
Re: Първи и последен етаж - Защо никой не ги харесва?
26-09-2010 - 20:18:17
Ей, тва е да достигнеш сам до извода и да си знаеш твоето.Тя рибата се вмирисва откъм главата, ама и оттам изстива. Абе, калабалък да става и разбирачи много да има!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-26 20:19 от scbfc.
Re: Първи и последен етаж - Защо никой не ги харесва?
26-09-2010 - 20:23:34
Много ясно... "не питай старило, питай патило"

Две тавански съм имал и много добре знам за какво става въпрос. Не ти рябва да разбираш за да усещаш (в случая температурите) нали се сещаш

Ти, иначе не стигаш ли сам до изводите.. winking smiley
Re: Първи и последен етаж - Защо никой не ги харесва?
26-09-2010 - 20:52:59
И на морето, и в планината, и в Софията последния етаж е най-студен, ако щеш слагай 5 контейнера изолации. Абослютно невярно е твърдението, че топлината отдолу поддържала добра температура. Под вас да не отглеждат ядрен реактор? Не стига, че на високо те брули вятъра, ами и обираш най-много мокрото от цялата сграда. Пък тия замервания си ги мери ако щеш с БАН и НАСА.
15 градуса в най-добрия случай да си ги измерил на морето, ама и това ме съмнява.
Re: Първи и последен етаж - Защо никой не ги харесва?
26-09-2010 - 20:56:21
Как кажеш...
Re: Първи и последен етаж - Защо никой не ги харесва?
26-09-2010 - 21:03:55
Re: Първи и последен етаж - Защо никой не ги харесва?
27-09-2010 - 13:17:31
за минуси не знам ама ето плюсовете
от днес.бг

Нямам бръчки, защото живея на първия етаж

Американските учени доказаха, че колкото по-високо над повърхността на земята живее човек, толкова по-бързо остарява, съобщи Daily Telegraph.

цялата статия
Re: Първи и последен етаж - Защо никой не ги харесва?
27-09-2010 - 15:14:51
Аз живея на последен етаж и минусите в сравнение с плюсовете са много повече. Най-ценното е че няма мизерни съседи от горе, няма капещи климатици, изхвърлени кичури коса, фасове, дамски превръзки, семки, нокти, храчки, листа от цветя, тичащи лапета или миризми на зеле и т.н. Мръсната канализация не минава през апартамента ти - вероятността от аварии и изтичане на фекалии в хола е нулева. Високо си от шумовете на улицата, от безкрайното форсиране на раздрънкани автомобили в пет сутринта и специфичното тупкане на торби с боклук, изхвърлени през терасата. Прекрасна панорама, над мен е само небето и Господ smiling smiley
Недостатъците са в случай, че спре тока или се развали асансьора /рядко се случва/ - но като се има предвид, че от стола в офиса->в колата->в асансьора-> от там на дивана, то малко гимнастика не би се отразила зле на никого smiling smiley Що се касае до студа и течовете - моите скосявания започват от 2.4м и стигат до 3.6м - имам здрава изолация и окачен таван, но това са допълнителни разходи - съществен недостатък. Друг съществен недостатък е сигурността - сравнително лесно се прониква през покрива, ако капандурата е в общите части. В моя случай строителя се е объркал и е сложил капандурата в един от апартаментите smiling smiley. Затова се налага СОТ и камери, но и това са допълнителни разходи.

Но като цяло не бих живял на друг етаж от последния. Абе друго си е да гледаш от високо ........... winking smiley
Re: Първи и последен етаж - Защо никой не ги харесва?
27-09-2010 - 20:20:43
Напълно съгласен. Строежът на една от култовите сгради на Ню Йорк се забавил с 5 години, защото двамата съсобственици-милиардери не се разбирали за кого да са последните два етажа.
Re: Първи и последен етаж - Защо никой не ги харесва?
27-09-2010 - 21:32:14
Във всеки случай, когато говорим за ЖИЛИЩЕ е в пъти по-добре да обитаваш последният етаж отколкото първият, освен разбира се ако не си ексибиционист smiling smiley
Re: Първи и последен етаж - Защо никой не ги харесва?
28-09-2010 - 12:50:14
Quote
Imotko
Напълно съгласен. Строежът на една от култовите сгради на Ню Йорк се забавил с 5 години, защото двамата съсобственици-милиардери не се разбирали за кого да са последните два етажа.
:} да им имаме проблемите,а ? smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-28 12:50 от tino76.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход