Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо агенциите не обявяват точните адреси?

Публикувано от dedepene 
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 16:34:01
некоректни практики така популярни сега....
------------------
Ето, че напразно се надувам с 20 г. опит в имотите, оказа се, че нищо не знам за некоректните практики, ще ме светнеш ли ?
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 17:26:54
некоректни практики така популярни сега....
------------------
1.умишлено въвеждане в заблуда продавача/купувача,че агента има клиент точно за неговия имот, докато се сдобие с договор за "обслужването". Това е най-често срещаната измама или популярна практика от агенциите!Целта е освен "обслужването" и да се елиминират конкурентните агенти.Някои агенции дори си имат "клиент на щат"който мъкнат за достоверност по огледи,докато получат "ангажимента" с 3-те % за услугата.
2.прикриване на факти и проблемни обстоятелства около имота с цел само и само да стане сделката-криминални съседи,пиянски оргии и откачалки от съседната врата,периодични наводнения,пироманщина и т.н.характеристики на добросъседските отношения,главна причина за обявяване на имота за продажба в период на следствено затишие.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 17:40:19
Ало, блонди фло, не питах теб ! Ти освен тъпотии, друго не можеш -
1.умишлено въвеждане в заблуда продавача/купувача,че агента има клиент точно за неговия имот, докато се сдобие с договор за "обслужването". Това е най-често срещаната измама или популярна практика от агенциите!Целта е освен "обслужването" и да се елиминират конкурентните агенти.Някои агенции дори си имат "клиент на щат"който мъкнат за достоверност по огледи,докато получат "ангажимента" с 3-те % за услугата.
2.прикриване на факти и проблемни обстоятелства около имота с цел само и само да стане сделката-криминални съседи,пиянски оргии и откачалки от съседната врата,периодични наводнения,пироманщина и т.н.характеристики на добросъседските отношения,главна причина за обявяване на имота за продажба в период на следствено затишие.

Чудя се с какъв точно капацитет трябва да разполага човек, за да сътвори подобни простотии. Ти никога явно не си купувал/продавал имот, иначе щеше да знаеш поне това, че съседите ако днес са едни, утре може да са други и това не е условие , поставяно от купувачите. Ама как да знаеш... А това безумие "клиент на щат", думи нямам, явно сън не те лови, за да мислиш каква точно грандиозна лъжа да спретнеш, ама човече, подценяваш интелекта на четящите, тук има и интелигенция, защо мислиш, че всички са като теб ?!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-06 17:40 от dicho.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 17:50:31
Истината боли Саше/нар./*smiley_ahh*

1.умишлено въвеждане в заблуда продавача/купувача,че агента има клиент точно за неговия имот, докато се сдобие с договор за "обслужването". Това е най-често срещаната измама или популярна практика от агенциите!Целта е освен "обслужването" и да се елиминират конкурентните агенти.Някои агенции дори си имат "клиент на щат"който мъкнат за достоверност по огледи,докато получат "ангажимента" с 3-те % за услугата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-06 17:53 от фло.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 18:33:14
1,
2. +

3. Копиране на обява на собственик без негово знание/съгласие.
4. Умишлено подвеждане на купувача с невярна информация относно имота / квадратура, изложение, етаж!!! и т.н./ с цел поне да го заведат на оглед - колко е от полза това за тях смятам че е очевидно....
5. БЕЗ съгласието на продавача връщат потенциални купувачи , само защото те не намират за нужно да платят 2-3% отгоре на агенцията/ която вече получава 2-3% от продавача за да ПРОДАВА имота му!/. Купувача ИМА право сам да избере с коя агенция да работи/ и дали да работи с такава въобще/ . НО НЕ БИ. Агенцията смята че трябва да получи 5% , пряко интереса на продавача който вече й плаща ЗА ДА НАМЕРИ КУПУВАЧ. ЕЙ ТОВА АКО НЕ Е НЕКОРЕКТНА ПРАКТИКА - здраве му кажи....
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 18:50:16
и преди някой да ме обвини, че съм от андрешковците ограбващи честния труд на агенциите, искам да подчертая че далеч не съм против заплащането на труда им. Просто трябва да е ясно че договора с продавача НЕ ДАВА автоматично право на агенцията да изисква и купувача да работи с нея.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 18:57:23
Колкото разбирате от имоти, толкова и от работата на агенциите. В тоя живот нали знаете само кое е безплатно.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 18:57:53
Kom_Emine ," договора с продавача НЕ ДАВА автоматично право на агенцията да изисква и купувача да работи с нея4, така е, в същото време продавача няма нищо общо с това дали АНИ ще сключват други договори и с кого . Или нещо съм се объркал ?
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 19:03:17
Дичо ти като връщаш потенциални купувачи които отказват да работят с теб в чий интерес го правиш - в свой, или в интерес на продавача който ти плаща за да намериш купувач?
И още един въпрос, когато върнеш купувач по описаните вече причини, съобщаваш ли това на собственика и ако не-защо?
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 19:05:36
Quote
dicho
Ако употребявам понякога обидни думи, то винаги е в отговор на нечия простотия, макар да съзнавам, че по този начин падам на нивото на съответния поплювко и се старая да използвам възможно най-милите думи, които знам. Колкото до Вашето твърдение /извън темата тук/, че има "очевиден конфликт на интереси", то този въпрос е дискутиран също многократно тук и се учудвам, че един адвокат може да твърди това. За разлика от Вашите клиенти, нашите не са врагове и имат една и съща цел, нашата работа е да ги накараме да си стиснат ръцете при приемливи за двете страни условия. Ако аз като брокер съм съдействал за това, купувач и продавач да подпишат ПД, това не значи ли, че двете страни са преценили, че интересите им са защитени в максимална степен ? Къде видяхте конфликт на интереси ?

Я , започнал да използва мои изрази.

Горд съм.

За пример съм.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход