Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо агенциите не обявяват точните адреси?

Публикувано от dedepene 
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
30-09-2010 - 21:40:14
avatar
Quote
ASSETION
Klara не си прав/а -напротив заслужават да водят дискусия, но само с такива като мен... на тяхната простотия,да им се отвръща с двойно по голяма smiling smiley

:] :] :]

Изби рибата с тоя пост
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
30-09-2010 - 23:07:29
Quote
klara
Много ви се радвам Дичо и Дедепене. чудесни сте. Мечтата ми за компетентност, почтеност, логика. Значи адвокатите са професионално деформирани и участват в измами, а брокерите са ангелчета невинни, не са професионално деформирани и изобщо изглежда са каймак на обществото! Вие не можете дори една дискусия да водите. Жалки сте. Арогантни и некомпетентни. Не заслужавате усилията да се говори с вас. Но сте добри да увъртате и да обиждате. Е, добре, продължавайте, но сами.

wtf?!
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
01-10-2010 - 02:56:37
Quote
zlostyr
Quote
ASSETION
Klara не си прав/а -напротив заслужават да водят дискусия, но само с такива като мен... на тяхната простотия,да им се отвръща с двойно по голяма smiling smiley

:] :] :]

Изби рибата с тоя пост

не бЕ-Е-Е,

само пишката си опъна човекЯ, да си я прИмери, но никой не я видя!

Защитниците на човекЯ пред Темида и пред интересите на другите човеци, се разсърдиха само, защото Дичо спомена простия факт, че в пресата може да се прочетат повече случаи за измамници-адвокати-защитници отколкото брокери на недвижими имоти...
Срещу фактите и боговете не рипат... Само адвокатите защитават интереси!

Клара, несправедлива си към Дичо?
Той зададе един прост въпрос:
Quote
Дичо
...ще помоля да ми дадете съвет при следния казус :
Мой клиент купувач ми е обявил параметри за имота, който търси, не щеш ли се оказва, че точно такъв имот имам в своято база данни, т.е. продавач ме е наел да му продавам точно такъв имот. Как да постъпя, чии интереси ще наруша, ако го предложа на купувача...

Аз не се съмнявам, че тук на мнозина им се ще брокера да ги запознае, да ги посъветва да си наемат адвокати и да пие една студена вода.
...Щото, както казваше Дичо, каквото ни е обществото, такива са ни и брокерите!...
и адвокатите... и купувачите... и продавачите...
а може да се обърне и обратната: кавито ни са продавачите и купувачите, такова ни е и обществото. Само брокерите са малко по-добре - дори само защото могат да видят общата полза срещу противоположността на някои от интересите.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
01-10-2010 - 12:00:58
Значи адвокатите са професионално деформирани и участват в измами, а брокерите са ангелчета невинни, не са професионално деформирани и изобщо изглежда са каймак на обществото!
-----------------------
klara , не разбирам Вашата язвителност, дадох примери за които няма как да не се съгласите, защото са писали за безброй измами с имоти с участие на адвокати и нито веднъж с участие на брокери,с което не казвам, че всички адвокати са измамници, или всички брокери са ангелчета. А кой не може да води дискусия става видно от факта, че зададох елементарен въпрос, на който Вие не само не отговаряте, ами той става повод да се заяждате, казвайки "Но сте добри да увъртате и да обиждате", с какво Ви обидих ? Вас лично ? Или смятате за обида да кажа на един абсолютно необразован и невъзпитан индивид "селянин"? То "селянин" не е обидна дума, ако на мен ми кажете "гражданин", не бих се обидил."Арогантни и некомпетентни", това какво е ? И от какво е предизвикано ? От факта, че ние брокерите сме трън в очите на адвокатите, от факта, че за 20 г. в тази работа съм срещал най - много двама адвокати, разбиращи от имоти и го казвам на глас ?
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
01-10-2010 - 12:42:52
Quote
klara
Защо си разменяте обиди, а не си признаете че всяка професия има и много лоши и много добри представители. Когато свободния пазар отсява лошите, това става бавно, а в случай че самата професия не вижда интереса си да въведе регламентация и да помогне на това отсяване, става още по-бавно и по-мъчително. Аз съм имал случаи в които брокерката ме е водила в жилище, на което тоалетната е в при асансьора (извън жилището), разбира се без да ми каже, така че изгуби времето на 4 души (нейното очевидно не беше толкова скъпо).

И аз съм на мнение, че поне докато не заработят по-добре полицията и съда, публикуването на точния адрес създава рискове и за собствениците и за апартамента. Това публикуване може да стане факт едва след като българското общество се поразвие. В интерес на истината повечето нови строежи се публикуват със снимка на блока, така че лесно могат да бъдат намерени и, следователно, някои адреси вече се публикуват. А и винаги ще има хора, които ще отказват да бъде публикуван адреса на имота, които продават, дори с цената на това да бъде ограничен кръга на купувачите.

Това което ме дразни е, че брокерите упорито твърдят, че могат да работят за двете страни по сделката, след като са повече случаите, когато интересите на двете страни не могат да се представляват от едно лице, поради очевиден конфликт на интереси. Какво ви пречи да се задоволите с процента, който си договорите и да работите с колеги, представляващи другата страна? Винаги използвам брокери, независимо че съм адвокат и че си правя сам някои от проверките. Но искам мой брокер да работи за мен, а не брокера на купувача/продавача. Всички сме заинтересовани да стане сделка. Тази ни заинтерсованост не изглажда автоматично мнoгoбройните противоречия и проблеми, с които е съпътствана една сделка.


Мисля, че въпросът, който поставя Клара е за обявите за ЧЛ. Ако човек съвсем нормално възложи на брокер да му намери имот по определени критерии срещу договорено възнаграждение е справедливо да има достъп до всички оферти на пазара. Когато обаче някои агенции не работят с колеги определени оферти, това не е така.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
01-10-2010 - 13:05:01
dragula , за хиляден път ще кажа, че право на всеки е да работи както намери за добре, важен е крайният резултат. Въпросът със справедливостта е много сложен, отново опираме до лична преценка, кому кое се струва справедливо.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
01-10-2010 - 13:59:27
Quote
klara
Защо си разменяте обиди, а не си признаете че всяка професия има и много лоши и много добри представители. Когато свободния пазар отсява лошите, това става бавно, а в случай че самата професия не вижда интереса си да въведе регламентация и да помогне на това отсяване, става още по-бавно и по-мъчително. Аз съм имал случаи в които брокерката ме е водила в жилище, на което тоалетната е в при асансьора (извън жилището), разбира се без да ми каже, така че изгуби времето на 4 души (нейното очевидно не беше толкова скъпо).

И аз съм на мнение, че поне докато не заработят по-добре полицията и съда, публикуването на точния адрес създава рискове и за собствениците и за апартамента. Това публикуване може да стане факт едва след като българското общество се поразвие. В интерес на истината повечето нови строежи се публикуват със снимка на блока, така че лесно могат да бъдат намерени и, следователно, някои адреси вече се публикуват. А и винаги ще има хора, които ще отказват да бъде публикуван адреса на имота, които продават, дори с цената на това да бъде ограничен кръга на купувачите.

Това което ме дразни е, че брокерите упорито твърдят, че могат да работят за двете страни по сделката, след като са повече случаите, когато интересите на двете страни не могат да се представляват от едно лице, поради очевиден конфликт на интереси. Какво ви пречи да се задоволите с процента, който си договорите и да работите с колеги, представляващи другата страна? Винаги използвам брокери, независимо че съм адвокат и че си правя сам някои от проверките. Но искам мой брокер да работи за мен, а не брокера на купувача/продавача. Всички сме заинтересовани да стане сделка. Тази ни заинтерсованост не изглажда автоматично мнoгoбройните противоречия и проблеми, с които е съпътствана една сделка.

Здравейте klara

Не мога да разбера кой е тоя, който Ви излъга, че брокерите представляват или "защитават" страните по сделката?!
Посредника (брокера) по НИ обслужва сделката като такава. Той не е представител или "защитник" на която и да е от страните...

*black eye*
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
01-10-2010 - 22:22:54
Дичо
...ще помоля да ми дадете съвет при следния казус :
Мой клиент купувач ми е обявил параметри за имота, който търси, не щеш ли се оказва, че точно такъв имот имам в своято база данни, т.е. продавач ме е наел да му продавам точно такъв имот. Как да постъпя, чии интереси ще наруша, ако го предложа на купувача...

На никой от двамата интересите не нарушаваш. И двамата са те наели за съответната работа и ти я свършваш. Взимаш комисион и от двамата. Може и отстъпка да им направиш ....
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
02-10-2010 - 08:34:03
kris66 , благодаря за отговора, не че не го знаех, той по-скоро е насочен към klara и всички останали, които не спряха да реват, че обслужваме понякога и двете страни по сделката, без да са наясно с нещо простичко, което е написано и в горния пост -
"Посредника (брокера) по НИ обслужва сделката като такава. Той не е представител или "защитник" на която и да е от страните... ".
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
03-10-2010 - 12:31:45
Quote
iciltd


Не мога да разбера кой е тоя, който Ви излъга, че брокерите представляват или "защитават" страните по сделката?!
Посредника (брокера) по НИ обслужва сделката като такава. Той не е представител или "защитник" на която и да е от страните...

*black eye*

Може би е редно тогава думата "агент" (респ. "агенция" ) да изчезне от фразеологията на пазара, защото тя вменява именно отговорно и ангажиращо (англ. - fiduciary) представителство:

Quote
тълковен речник

мн. агенти, м.
1. Представител на учреждение, фирма и др., който изпълнява служебни поръчки и действа от името на своята организация. Застрахователен агент.
2. Лице, което действа за осъществяване на нечии интереси.
3. Сътрудник на тайни служби (полиция, разузнаване).

Банков термин: лице, натоварено от друго лице да сключва сделки с трети лица от негово име и за негова сметка.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-10-03 13:25 от dedepene.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход