Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо агенциите не обявяват точните адреси?

Публикувано от dedepene 
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
21-09-2010 - 15:13:30
Защо да съм некоректен, щом не искам да платя за нещо, което и сам правя???
-------------
Кое точно правиш сам - намерил си сам имота, или ти го показва брокер ?
-------------
Как ти се вижда случая - обява за 38К, след оглед, цената става 46К, щото съм заинтересован, после същата обява в имоти.бг за 38К, поправена след ден на 46К???
-------------------------------
Да пишеш,че някой е качил цената с 8000 е, защото има реален клиент и този някой е брокер, може да твърди само човек, който никога не е купувал или продавал имот. Безброй пъти е дискутирано и това тук, ако бе прочел, щеше да знаеш, че брокера няма абсолютно никакъв мотив да вдига цената, за него е важно да стане сделката, а тя не би била възможна в този случай.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
21-09-2010 - 15:28:05
Брокер ми го показва, но примерно, мога да намеря и собственика, защото се познава с мой приятел, да кажем. В случая точно така стана.
Брокера не получава ли процент от цената на сделката?
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
21-09-2010 - 15:36:16
А, и друго, имот, който се продава от приятел, е обявен от агенция на двойна цена. На въпроса защо, отговора - и ние трябва нещо да ядем.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
21-09-2010 - 15:48:09
Пак ви моля в тази тема да дискутираме само фактори, които влияят на (не)обявяването на реалните адреси при маркетирането на имота. За всички други маймунджулъци и джафкания си има други теми...
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
21-09-2010 - 15:59:41
А, и друго, имот, който се продава от приятел, е обявен от агенция на двойна цена. На въпроса защо, отговора - и ние трябва нещо да ядем.
-----------
Някоя друга простотия да измислиш ? Прав е човека, нека се придържаме към темата. А това, че след като брокер ти е показал имота, пък след това се оказва, че имате общ приятел със собственика нищо, ама съвсем нищо не означава. А ти щом питаш дали брокера получава процент от сделката, значи си съвсем бос. Виж нещо по темата ако имаш да питаш / ама да питаш, не да казваш/, питай.
Анонимен потребител
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
21-09-2010 - 16:13:33
Ми то май всичко, което имаше да се каже, се каза.

Съгласен съм, че продавачите биха се възпротивили АНИ да публикува точните адреси, както отбеляза goro. Приемам агрументите му в частта, защитаваща продавача.
Но според мен не би било проблем като се обади човек на конкретна обява и да му се даде точен адрес да иде, да погледна отвънка блока, да прецени местоположението и т.н., а не да се правят срещи на "един ден път с камила" да не вземе купувачът да прескочи брокера и да се свърже с продавача.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
21-09-2010 - 20:40:38
Quote
dicho
Колегата goro се е опитал повече от ясно да поясни защо не се обявява точния адрес на имота, кой разбрал, разбрал, другите като bibise не са, а и няма да разберат. Простичко казано - не обявяваме предварително точния адрес, защото гледаме да си опазим хляба , белия хляб, защото ми е омръзнало да научавам, че клиентите, на които съм обявил точния адрес отиват там привечер сами, защото когато се видим пред блока с купувача, той ще ми подпише протокол за оглед и тогава ще види имота.

Не аз , а ти не си разбрал.По точно нежелаеш да разбереш , защото не ти изнася.На мене ми е яно , че адреса Ви е най ценната информация.Но аз искам да Ви кажа , че не това трябва да ви е коза в една сделка.Най ценното трябва да Ви е както каза Перловеца - информацията.Но не тази за адреса , а тази която Ви е в главата.Познанията които имате за сключване на една сделка ,знанията за необходимите документи и процедури.И не на последно място - коректно поведение.За мен , като клиент на вашите услуги , най - ценното е да ми усигурите сделка , без да бъда измамен.Адреса ми е най - маловажното.

Просто в Бългория е изместенна плоскоста на проблема.Вместо да Ви търсим за " чиста сделка " , ние Ви търсим за адреса.Но за това сте си виновни Вие.

И ако още не си разбрал , ще ти го разкажа като басня.

Решил нашият герой да си купа имот , в случая да кажем - парцел.Решил какво иска , обадил се на агенция.Те му показали три имота и му казали " Това е , решавай ".Той се обадил на други агенции - те му показали доста ливади , които ставало само за полски обитатели.Но най накрая открил това което търсел.Явил се на огледа , със визитка в джоба , на гърба на която написал " Да прецакаме брокерите , да склочим сделката сами - 0888 88 88 88 ".И тук приказката се разделя на две.

1.Била му първа сделка.Решил да се довери на АНИ и свенливо кършейки ръце , смачкал визитката и я хвърлил в първата му се изпречила кофа за боклук.Било му много съмнително , защо АНИ и продавача , толкова бързали да претупат сделката.Но продължил да се доверява.Естествено бил измамен , със фалшив документ за тежести , в мафия с общината ( Перловец , това достатъчно ли ти е ).Но късмета му сработил и в разбиралство с банката , която го обслужвала 7 години , се споразумели за приемливо за него решение.

2.Била му втора сделка.Знаел , че нетрябва да се доверява на АНИ.Издебнал подходящият момент и пъхнал визитката в ръката на продавача.Той се обадил и се договорили с продавача да си спестят жестоката комисионна , която дължат на брокерите.Направи ли го.Нашия герой бил измамен и му продали имот , който в същият ден бил продаден и на друг.Напълно е възможно , при условие - без компетентен посредник.Но не станало така.Нашият герой , бил подготвен , наел си адвокат , който му проверил сделката отвсякъде , защитил му интереса по най - добрия начин и на 100 % си оправдал тлъстия хонорар.Нашия герой , доволен продължил напред , натресъл се на най - идиотския архитект - но това е друга тема.

Какъв е извода от баснята.Ако Ани си беше свършила работат при първата сделка , героят нямаше и да си помисли да постъпи така при втората.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
21-09-2010 - 21:11:09
Искаш да кажеш, че стотиците тарикати, дето си прескачат агенциите, вече са били измамени всеки по еди път.
Айде стига пак глупости.
В БГ народа, понеже работи собствената си работа зле (по принцип), не обича никак да плаща за чуждата работа. Хитреците тука с лопата да ги ринеш, чудя се как още се намира някой да си плаща комисиона. А морални оправдания, като вашите тук, винаги ще се намерят..
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
21-09-2010 - 22:06:57
Малко извън темата и от ежедневието...

Миналата седмица се пребирам - гости... От дума на дума... подхвърлям, че клиента ХХХ е оставил днес на един от колегите 300е бакшиш!
- 300 ЕВРО? - ококорва се "малката".
- Да - отвръщам - но са му останали сто и няколко, щото е имал заръката да ми купи една бутилка дом периньон - сигурно е чул, че го пия, пък рядко си го купувам... smiling smiley
- Ма... 300 ЕВРО? - продължава да е възмутена моята гостенка - аз трябва да работя седмица и половина!
- Има и такива хора - казвам и после разговора се отплесва на другаде...

С ХХХ си говорих около 30 минути в офиса за имот който му предлагал - да речем - "комшията" и за др...
После обядвахме долу в ресторанта за моя сметка (40- евро).
После дойде колегата и ги изпратих да видят 1 нещо, колкото да не е хич...

Знам, че за момента ХХХ няма да купи нищо, но някой ден със сигурност ще ми се обади... Знам също, че не искаше да ми остане длъжен до този "някой" ден за ... разговора... Не за обяда. Има и такива хора.
Пък тука разни отворковци ми разказват вица, че най-ценното което съм продавал било "адреса"!!!
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
21-09-2010 - 22:08:40
Quote
Imotko
Искаш да кажеш, че стотиците тарикати, дето си прескачат агенциите, вече са били измамени всеки по еди път.
Айде стига пак глупости.
В БГ народа, понеже работи собствената си работа зле (по принцип), не обича никак да плаща за чуждата работа. Хитреците тука с лопата да ги ринеш, чудя се как още се намира някой да си плаща комисиона. А морални оправдания, като вашите тук, винаги ще се намерят..


Защо винаги измествате темата , леко встрани , там където по не Ви настъпва по мазола.Извода от баснята не е морално оправдание на нашия герой , а опит да се покаже логично следсвие след некоректно действие.Разбрахте , че всъщност героя съм аз.Трябва да уточня , че при втората сделка не се случи точно така.Просто го украсих.Всъщност исках да скря , че съм голям балък.Платих си като поп , комисионната на агенцията и тлъстия хонорар на адвоката.Но добре , че го направих , имаше отнова нередности по документите.

Но всъщност защо ли се занимавам.Проблема е Ваш , господа брокери.Аз знам.При сделка с имот , наеми си адвокат и си му плащай , след това спи спокойно.

И да приключа по темата.Да адреса , трябва да го криете.Както каза един Ваш колега , това ви е хляба.Крийте го и го пазете като най ценна информация - с друга Вие неразполагате.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход