Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо агенциите не обявяват точните адреси?

Публикувано от dedepene 
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 23:25:50
avatar
Quote
bibise
Quote
Перловец
Quote
bibise
Quote
dedepene
Всичките "брокерски" теми са се превърнали в "книга за оплаквания", но нека да поразсъждаваме фокусирано тук - защо всъщност агенциите се свенят да посочват точните адреси на предлагани от тях имоти? Бърз преглед на обявите показва, че не повче от 10тина % от обявите имат точни координати, като това важи за продажби, наеми, търговски или жилищни. Защо?

Първият който спомене страх от "прескачане на брокера" според мен не е прав, защото нищо не ми пречи да отида на оглед на обява без адрес и след това да се върна, да разпитвам съседите за собственика и да се опитвам да си играя на "прескочи брокер", така че не е това. Защо тогава?

Защо не слагат адресите?

Защото това им е най - ценната информация.И това им е " работата " в момента - да водят клиента на оглед.

Ако най - ценното в една АНИ , беше това да обслужат клиента по най - добрия начин.Ако правеха така , че да защитават по най - добрия начин интереса на клиента си.Ако работейки по една сделка , гарантираха истинноста и във времето.Ако бяха професионалисти.То тогава адреса на имота , щеше да е най - маловажната информация.

Но това не е така.

Според мен ние трябва дя търсим АНИ , да ни усигури " чиста " сделка а не да ни дава адреса.


Защо не четеш предишни мнения, а повтаряш глупостите на хора,които НИКОГА не са купували или продавали имот?!"Истинността във времето...":] И до кога Бай Ганьовците и Андрешковци в тази държава няма да проумеят,че информацията е една от най-скъпите стоки?!Или никога не гледате телевизия и не слушате радио?!Папагали...Точно заради споменатите"митични" герои не се публикуват...Заради спокойствието на продавачите-за да не плъпнат знайни и незнайни "купувачи" с "предложения"... Лично аз съм имал случай да ми звънят на вратата такива...цървули и да ми казват-абе ти искаш ..80000 ..ама аз имам 50000,ама КЕШ:] Чули ,че цените падат,та ...жабата си вдигнала...гьола и дошла в София...

А ти господин АНИ как ще реагираш ако купиш имот , който агенцията е проверила.Но се оказва , че има тежест - ипотека , незаличена и неизплатена.Агенцията не и пука , че не са си свършили работата.Направо ме разкараха от офиса си , връщайки се да им търся отговорност.И въпреки всичко , досега съм бил адски коректен към АНИ.Но не и от тук нататък.При следваща сделка , непрофесионалистите наречени АНИ , ще бъдат елеминирани.И то точна заради представители като теб - заядливи и некомпетентни .......................

Ако ти дойдеш при мен.Няма да е ценно , дали мога да ти нарежа , кантирам и сглобя кухнята - защото това може да ти го направи и Пешо майстора.Ценното е съветите който ще ти дам - във функциалноста на кухнятя , дизайна който ще ти предложа , предложенията които ще ти направя относно използваните материали.А адреса на Пешо майстора , ще ти го дам още при влизането при мен.Ходи ако искаш при него и се оправяй.


Прав се оказах...Никога не си купувал или продавал...Ако беше,щеше да знаеш някои неща и да не пишеш други...Или си попаднал на някакви измекяри...А аз няма да дойда при теб...Не работя с дребни търговци...
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 23:37:04
Само едно мога да кажа-по-голяма глупост от идеята да се обявяват адресите на имотите публично не бях чул. Това не се прави никъде по света, което прави цялата ви дискусия и тема поредната провокация за плюене на агенциите за недвижими имоти. Много тъпо. Опитайте нещо друго. Например аз предлагам към всяка обява да има следния текст: Цена на имота 80000 евро, продавачът е склонен да свали на 53000 евро, за дедопене 35000 евро. Такава практика навярно би удовлетворила голяма част от писачите без никакъв опит в имотните дела.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
21-09-2010 - 00:00:09
Quote
Перловец
Аз не съм играч и това изказване е малко..обидно...Не знам защо продължава темата,при положение,че доста хора или изказаха предположения,или направо от името на агенции казаха основанията си...Поставен по друг начин въпросът може да е:"Защо агенциите да обявяват точните адреси?"Може да дават и телефоните на собствениците и по възможност-банковите им сметки...
Хората ти отговориха,че това не може да стане по ред причини-ти защо не си се регистрирал с истинското си име ?!Дори това не си направил,а искаш в интернет да присъстват хиляди адреси на продавани жилища?!Я помисли малко ...


Макар и зядливо поставяш добър въпрос: "Защо агенциите да обявяват точните адреси?" Ще се пробвам:

1. За да създадат стойност на пазара. Тук стойността се изразява в улесняването на купувач/наемател при придобиване инфо за имота. На един начален етап се спестява вереме, разговори и уговорки/ангажименти свързани с оглед.
2. Самата агенция си редуцира разходите по служители, чието време и усилие би било оползотворено другаде. Клиентите с които ще се контактува вече са qualified leads - т.е. те са информирани, проявяват интерес точно към този имот, следователно с същото време, което ще им се отдели е по-вероятно да се стигне до сделка.
3. Създава се доверие в цялата система - в момента в БГ много хора са недоволни от цялостното качество на услугата без да могат да разграничат калпави от свястни АНИ-та.
4. В контекста на горното, АНИ което последователно обявява местоположенияата на имотите си коректно би постигнало конкуретно предимство (преведено от competitive advantage) и би увеличило оборотите си.

Вероятно пропускам нещо, но толкова ми хрумва набързо...

Относно въпроса ти защо не съм се регистрирал тук с истинското си име - много просто - тук никой не очаква от мене да го направя. Не така седи въпроса с имотите - там положението е location, location, location



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-21 00:00 от dedepene.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
21-09-2010 - 08:45:10
Quote
Перловец
Quote
bibise
Quote
Перловец
Quote
bibise
Quote
dedepene
Всичките "брокерски" теми са се превърнали в "книга за оплаквания", но нека да поразсъждаваме фокусирано тук - защо всъщност агенциите се свенят да посочват точните адреси на предлагани от тях имоти? Бърз преглед на обявите показва, че не повче от 10тина % от обявите имат точни координати, като това важи за продажби, наеми, търговски или жилищни. Защо?

Първият който спомене страх от "прескачане на брокера" според мен не е прав, защото нищо не ми пречи да отида на оглед на обява без адрес и след това да се върна, да разпитвам съседите за собственика и да се опитвам да си играя на "прескочи брокер", така че не е това. Защо тогава?

Защо не слагат адресите?

Защото това им е най - ценната информация.И това им е " работата " в момента - да водят клиента на оглед.

Ако най - ценното в една АНИ , беше това да обслужат клиента по най - добрия начин.Ако правеха така , че да защитават по най - добрия начин интереса на клиента си.Ако работейки по една сделка , гарантираха истинноста и във времето.Ако бяха професионалисти.То тогава адреса на имота , щеше да е най - маловажната информация.

Но това не е така.

Според мен ние трябва дя търсим АНИ , да ни усигури " чиста " сделка а не да ни дава адреса.


Защо не четеш предишни мнения, а повтаряш глупостите на хора,които НИКОГА не са купували или продавали имот?!"Истинността във времето...":] И до кога Бай Ганьовците и Андрешковци в тази държава няма да проумеят,че информацията е една от най-скъпите стоки?!Или никога не гледате телевизия и не слушате радио?!Папагали...Точно заради споменатите"митични" герои не се публикуват...Заради спокойствието на продавачите-за да не плъпнат знайни и незнайни "купувачи" с "предложения"... Лично аз съм имал случай да ми звънят на вратата такива...цървули и да ми казват-абе ти искаш ..80000 ..ама аз имам 50000,ама КЕШ:] Чули ,че цените падат,та ...жабата си вдигнала...гьола и дошла в София...

А ти господин АНИ как ще реагираш ако купиш имот , който агенцията е проверила.Но се оказва , че има тежест - ипотека , незаличена и неизплатена.Агенцията не и пука , че не са си свършили работата.Направо ме разкараха от офиса си , връщайки се да им търся отговорност.И въпреки всичко , досега съм бил адски коректен към АНИ.Но не и от тук нататък.При следваща сделка , непрофесионалистите наречени АНИ , ще бъдат елеминирани.И то точна заради представители като теб - заядливи и некомпетентни .......................

Ако ти дойдеш при мен.Няма да е ценно , дали мога да ти нарежа , кантирам и сглобя кухнята - защото това може да ти го направи и Пешо майстора.Ценното е съветите който ще ти дам - във функциалноста на кухнятя , дизайна който ще ти предложа , предложенията които ще ти направя относно използваните материали.А адреса на Пешо майстора , ще ти го дам още при влизането при мен.Ходи ако искаш при него и се оправяй.


Прав се оказах...Никога не си купувал или продавал...Ако беше,щеше да знаеш някои неща и да не пишеш други...Или си попаднал на някакви измекяри...А аз няма да дойда при теб...Не работя с дребни търговци...

Този път няма да коментирам.Вижда се , че трудно разсъждава.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
21-09-2010 - 10:50:46
avatar
Quote
bibise
Quote
Перловец
Quote
bibise
Quote
Перловец
Quote
bibise
Quote
dedepene
Всичките "брокерски" теми са се превърнали в "книга за оплаквания", но нека да поразсъждаваме фокусирано тук - защо всъщност агенциите се свенят да посочват точните адреси на предлагани от тях имоти? Бърз преглед на обявите показва, че не повче от 10тина % от обявите имат точни координати, като това важи за продажби, наеми, търговски или жилищни. Защо?

Първият който спомене страх от "прескачане на брокера" според мен не е прав, защото нищо не ми пречи да отида на оглед на обява без адрес и след това да се върна, да разпитвам съседите за собственика и да се опитвам да си играя на "прескочи брокер", така че не е това. Защо тогава?

Защо не слагат адресите?

Защото това им е най - ценната информация.И това им е " работата " в момента - да водят клиента на оглед.

Ако най - ценното в една АНИ , беше това да обслужат клиента по най - добрия начин.Ако правеха така , че да защитават по най - добрия начин интереса на клиента си.Ако работейки по една сделка , гарантираха истинноста и във времето.Ако бяха професионалисти.То тогава адреса на имота , щеше да е най - маловажната информация.

Но това не е така.

Според мен ние трябва дя търсим АНИ , да ни усигури " чиста " сделка а не да ни дава адреса.


Защо не четеш предишни мнения, а повтаряш глупостите на хора,които НИКОГА не са купували или продавали имот?!"Истинността във времето...":] И до кога Бай Ганьовците и Андрешковци в тази държава няма да проумеят,че информацията е една от най-скъпите стоки?!Или никога не гледате телевизия и не слушате радио?!Папагали...Точно заради споменатите"митични" герои не се публикуват...Заради спокойствието на продавачите-за да не плъпнат знайни и незнайни "купувачи" с "предложения"... Лично аз съм имал случай да ми звънят на вратата такива...цървули и да ми казват-абе ти искаш ..80000 ..ама аз имам 50000,ама КЕШ:] Чули ,че цените падат,та ...жабата си вдигнала...гьола и дошла в София...

А ти господин АНИ как ще реагираш ако купиш имот , който агенцията е проверила.Но се оказва , че има тежест - ипотека , незаличена и неизплатена.Агенцията не и пука , че не са си свършили работата.Направо ме разкараха от офиса си , връщайки се да им търся отговорност.И въпреки всичко , досега съм бил адски коректен към АНИ.Но не и от тук нататък.При следваща сделка , непрофесионалистите наречени АНИ , ще бъдат елеминирани.И то точна заради представители като теб - заядливи и некомпетентни .......................

Ако ти дойдеш при мен.Няма да е ценно , дали мога да ти нарежа , кантирам и сглобя кухнята - защото това може да ти го направи и Пешо майстора.Ценното е съветите който ще ти дам - във функциалноста на кухнятя , дизайна който ще ти предложа , предложенията които ще ти направя относно използваните материали.А адреса на Пешо майстора , ще ти го дам още при влизането при мен.Ходи ако искаш при него и се оправяй.


Прав се оказах...Никога не си купувал или продавал...Ако беше,щеше да знаеш някои неща и да не пишеш други...Или си попаднал на някакви измекяри...А аз няма да дойда при теб...Не работя с дребни търговци...

Този път няма да коментирам.Вижда се , че трудно разсъждава.


А ти-изобщо...Само някой....би купил имот без удостоверение за тежести и АКТУАЛНА разпечатка от деня на изповядване на сделката...Защо виниш само АНИ? А нотариуса допуснал това?!После другите били некомпетентни...
А Имотко май е прав...Така че,.....
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
21-09-2010 - 12:47:21
Колегата goro се е опитал повече от ясно да поясни защо не се обявява точния адрес на имота, кой разбрал, разбрал, другите като bibise не са, а и няма да разберат. Простичко казано - не обявяваме предварително точния адрес, защото гледаме да си опазим хляба , белия хляб, защото ми е омръзнало да научавам, че клиентите, на които съм обявил точния адрес отиват там привечер сами, защото когато се видим пред блока с купувача, той ще ми подпише протокол за оглед и тогава ще види имота.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
21-09-2010 - 13:26:09
Quote
dicho
Колегата goro се е опитал повече от ясно да поясни защо не се обявява точния адрес на имота, кой разбрал, разбрал, другите като bibise не са, а и няма да разберат. Простичко казано - не обявяваме предварително точния адрес, защото гледаме да си опазим хляба , белия хляб, защото ми е омръзнало да научавам, че клиентите, на които съм обявил точния адрес отиват там привечер сами, защото когато се видим пред блока с купувача, той ще ми подпише протокол за оглед и тогава ще види имота.

Протокола за оглед като предварителен договор ли е? Какво влиза в този протокол като информация на потенциалния клиент?
Какво лошо има в това този клиент да иска да не плати процент на брокера, защото този брокер е завишил цената с 10-20-30 %?
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
21-09-2010 - 13:56:00
Quote
dicho
Колегата goro се е опитал повече от ясно да поясни защо не се обявява точния адрес на имота, кой разбрал, разбрал, другите като bibise не са, а и няма да разберат. Простичко казано - не обявяваме предварително точния адрес, защото гледаме да си опазим хляба , белия хляб, защото ми е омръзнало да научавам, че клиентите, на които съм обявил точния адрес отиват там привечер сами, защото когато се видим пред блока с купувача, той ще ми подпише протокол за оглед и тогава ще види имота.

Dicho, благодаря ти за мнението. Да разбирам ли, че ако потенциален клиент ти подпише и прати на мейла/факс предварително протокол за оглед, ти тогава би му казал (отново дистанционно - напр. по тел. или мейл) точния адрес? Кои са ключовите елементи от този протокол - бил ли постнал типов, празен такъв тук? Мерси!

И пак ще се опитам да обобщя ако съм разбрал правилно. На много пазари точното местонахождение се упоменва още с обявата - за справка безбройните сайтове, както и споменатите от Goro физически обозначениа по сградите в Гърция. Основната причина посредниците в БГ да не желаят да публикуват тази информация е заради типичната народопсихология, която рисува картина на масово незачитане на установените добри практики и правила от страна на потенциалните купувачи. Нали така?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-21 14:01 от dedepene.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
21-09-2010 - 13:57:27
Отговарям поотделно на въпросите -
1.Протокола за оглед като предварителен договор ли е? - не.
2.Какво влиза в този протокол като информация на потенциалния клиент? - нищо.
3.Какво лошо има в това този клиент да иска да не плати процент на брокера,- за теб нищо лошо, освен това, че си некоректен.
4. защото този брокер е завишил цената с 10-20-30 %? - това е тъпо, такива случки са измислици.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
21-09-2010 - 14:26:10
Защо да съм некоректен, щом не искам да платя за нещо, което и сам правя???
Как ти се вижда случая - обява за 38К, след оглед, цената става 46К, щото съм заинтересован, после същата обява в имоти.бг за 38К, поправена след ден на 46К???
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход