Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо агенциите не обявяват точните адреси?

Публикувано от dedepene 
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 20:56:23
Quote
dedepene
Goro, знам че не работиш на БГ пазара, но ако трябва неангажиращо да предположиш - какъв обем (като %) от общо маркетираните тук имоти отговарят на горния сценарии? Някой друг ще се пробва ли да предположи?

P.S. Goro, много ми е любопитно, ей така на едро, в Гръчко какъв процент от обявите имат точни адреси? Горе-доле?

За българския пазар не мога да ти кажа. Следя просто офертните цени и този форум.

Ако си се разхождал из Гърция, ще си забелязял че пред много парцели, къщи или тераси на апартаменти, входни врати на блокове има пана или едни стандартни обяви ( около 50 на 15см. с големи букви в червен цвят - наричат ги буквално продавници или наемници ) с телефон и кратък обяснителен надпис. Обикновено, може би в над 80% от случаите е телефона на посредника!. Във всеки случай случвало ми се е на мои клиенти да им препоръчам да се разходят в определен район и ако нещо външно им хареса да запишат телефона и да ми го дадат. И те го правят - дали преди това търсят собственика, не мога да ти кажа, но мога да ти кажа, че ако се обадят директно на колегата или собственика означава, че аз няма да работя с тях и те го знаят.
В обявите от печатните издания (от там идват над 80% от непрепоръчаните клиенти, колкото и наложена да ни изглежда мрежата ), а и в интернет обикновено не се пише точния адрес. Пише се най-често района и някакъв добре познат ориентир. Примерно "Зад църквата ХХХ..." или Раковска с Граф Игнатиев (при което може да е оказана конкретната улица, но по често не е. Защо това е формата която се е наложила незнам. За печатните издания вероятно проблема е чисто финансов - всяка буква се плаща... и... по традиция предполагам се пренася в интернет... Напоследък, това бавно се преодолява и все по често можеш да видиш имот с точните координати в гугъл.
Аз лично слагам всичко, от което не може да се краде или да се направи золум с точните му координати ( ако няма съображения от продавача ). Но някои от по-възрастните колеги, ако и да ползват компютър, трудничко се оправят и болшинството все още разчита на препоръки и главно на печатните издания.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 21:18:08
Quote
dedepene
Всичките "брокерски" теми са се превърнали в "книга за оплаквания", но нека да поразсъждаваме фокусирано тук - защо всъщност агенциите се свенят да посочват точните адреси на предлагани от тях имоти? Бърз преглед на обявите показва, че не повче от 10тина % от обявите имат точни координати, като това важи за продажби, наеми, търговски или жилищни. Защо?

Първият който спомене страх от "прескачане на брокера" според мен не е прав, защото нищо не ми пречи да отида на оглед на обява без адрес и след това да се върна, да разпитвам съседите за собственика и да се опитвам да си играя на "прескочи брокер", така че не е това. Защо тогава?

Защо не слагат адресите?

Защото това им е най - ценната информация.И това им е " работата " в момента - да водят клиента на оглед.

Ако най - ценното в една АНИ , беше това да обслужат клиента по най - добрия начин.Ако правеха така , че да защитават по най - добрия начин интереса на клиента си.Ако работейки по една сделка , гарантираха истинноста и във времето.Ако бяха професионалисти.То тогава адреса на имота , щеше да е най - маловажната информация.

Но това не е така.

Според мен ние трябва дя търсим АНИ , да ни усигури " чиста " сделка а не да ни дава адреса.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 22:25:21
avatar
Quote
bibise
Quote
dedepene
Всичките "брокерски" теми са се превърнали в "книга за оплаквания", но нека да поразсъждаваме фокусирано тук - защо всъщност агенциите се свенят да посочват точните адреси на предлагани от тях имоти? Бърз преглед на обявите показва, че не повче от 10тина % от обявите имат точни координати, като това важи за продажби, наеми, търговски или жилищни. Защо?

Първият който спомене страх от "прескачане на брокера" според мен не е прав, защото нищо не ми пречи да отида на оглед на обява без адрес и след това да се върна, да разпитвам съседите за собственика и да се опитвам да си играя на "прескочи брокер", така че не е това. Защо тогава?

Защо не слагат адресите?

Защото това им е най - ценната информация.И това им е " работата " в момента - да водят клиента на оглед.

Ако най - ценното в една АНИ , беше това да обслужат клиента по най - добрия начин.Ако правеха така , че да защитават по най - добрия начин интереса на клиента си.Ако работейки по една сделка , гарантираха истинноста и във времето.Ако бяха професионалисти.То тогава адреса на имота , щеше да е най - маловажната информация.

Но това не е така.

Според мен ние трябва дя търсим АНИ , да ни усигури " чиста " сделка а не да ни дава адреса.


Защо не четеш предишни мнения, а повтаряш глупостите на хора,които НИКОГА не са купували или продавали имот?!"Истинността във времето...":] И до кога Бай Ганьовците и Андрешковци в тази държава няма да проумеят,че информацията е една от най-скъпите стоки?!Или никога не гледате телевизия и не слушате радио?!Папагали...Точно заради споменатите"митични" герои не се публикуват...Заради спокойствието на продавачите-за да не плъпнат знайни и незнайни "купувачи" с "предложения"... Лично аз съм имал случай да ми звънят на вратата такива...цървули и да ми казват-абе ти искаш ..80000 ..ама аз имам 50000,ама КЕШ:] Чули ,че цените падат,та ...жабата си вдигнала...гьола и дошла в София...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-20 22:33 от Перловец.
Анонимен потребител
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 22:48:44
Перловец, нямам нищо против ако всички АНИ обявят публично, че продават информация.
Всеки има право да си вади хляба както намери за добре.

Ама аз поне засега такова изявление от АНИ не съм чул.
Всички ти разправят как защитават интересите ти, посредничат ти и какво ли още не, ама бягат като дявол от тамян като им кажеш, че продават информация. Не знам защо всички АНИ ги е срам да признаят очевидната истина.

АНИ, кажете си, да ви олекне smiling smiley
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 23:03:20
Quote
Перловец
Quote
bibise
Quote
dedepene
Всичките "брокерски" теми са се превърнали в "книга за оплаквания", но нека да поразсъждаваме фокусирано тук - защо всъщност агенциите се свенят да посочват точните адреси на предлагани от тях имоти? Бърз преглед на обявите показва, че не повче от 10тина % от обявите имат точни координати, като това важи за продажби, наеми, търговски или жилищни. Защо?

Първият който спомене страх от "прескачане на брокера" според мен не е прав, защото нищо не ми пречи да отида на оглед на обява без адрес и след това да се върна, да разпитвам съседите за собственика и да се опитвам да си играя на "прескочи брокер", така че не е това. Защо тогава?

Защо не слагат адресите?

Защото това им е най - ценната информация.И това им е " работата " в момента - да водят клиента на оглед.

Ако най - ценното в една АНИ , беше това да обслужат клиента по най - добрия начин.Ако правеха така , че да защитават по най - добрия начин интереса на клиента си.Ако работейки по една сделка , гарантираха истинноста и във времето.Ако бяха професионалисти.То тогава адреса на имота , щеше да е най - маловажната информация.

Но това не е така.

Според мен ние трябва дя търсим АНИ , да ни усигури " чиста " сделка а не да ни дава адреса.


Защо не четеш предишни мнения, а повтаряш глупостите на хора,които НИКОГА не са купували или продавали имот?!"Истинността във времето...":] И до кога Бай Ганьовците и Андрешковци в тази държава няма да проумеят,че информацията е една от най-скъпите стоки?!Или никога не гледате телевизия и не слушате радио?!Папагали...Точно заради споменатите"митични" герои не се публикуват...Заради спокойствието на продавачите-за да не плъпнат знайни и незнайни "купувачи" с "предложения"... Лично аз съм имал случай да ми звънят на вратата такива...цървули и да ми казват-абе ти искаш ..80000 ..ама аз имам 50000,ама КЕШ:] Чули ,че цените падат,та ...жабата си вдигнала...гьола и дошла в София...

А ти господин АНИ как ще реагираш ако купиш имот , който агенцията е проверила.Но се оказва , че има тежест - ипотека , незаличена и неизплатена.Агенцията не и пука , че не са си свършили работата.Направо ме разкараха от офиса си , връщайки се да им търся отговорност.И въпреки всичко , досега съм бил адски коректен към АНИ.Но не и от тук нататък.При следваща сделка , непрофесионалистите наречени АНИ , ще бъдат елеминирани.И то точна заради представители като теб - заядливи и некомпетентни .......................

Ако ти дойдеш при мен.Няма да е ценно , дали мога да ти нарежа , кантирам и сглобя кухнята - защото това може да ти го направи и Пешо майстора.Ценното е съветите който ще ти дам - във функциалноста на кухнятя , дизайна който ще ти предложа , предложенията които ще ти направя относно използваните материали.А адреса на Пешо майстора , ще ти го дам още при влизането при мен.Ходи ако искаш при него и се оправяй.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-20 23:04 от bibise.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 23:07:00
Аз не съм играч като Перловеца, но честно ми се струва малко несериозно един от ключовите параметри на имота да бъде пазен и търгуван като част от сделката. Просто не виждам къде АНИ добавят стойност, освен наистина в случаите когато има тълпи от купувачи, които непременно искат да мамят пазара и да досаждат на собственика нерегламентирано. Говори се, че не се вият опашки за имоти вече от година-две...та странно ми се види да не мръдне услугата от типа, който познаваме от последните години...
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 23:10:57
avatar
Тинки Уинки за теб важи перефразирано-Sic transit Gloria mundi, non transit Gloria stronzi
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 23:15:17
Quote
goro
Quote
dedepene
Goro, знам че не работиш на БГ пазара, но ако трябва неангажиращо да предположиш - какъв обем (като %) от общо маркетираните тук имоти отговарят на горния сценарии? Някой друг ще се пробва ли да предположи?

P.S. Goro, много ми е любопитно, ей така на едро, в Гръчко какъв процент от обявите имат точни адреси? Горе-доле?

За българския пазар не мога да ти кажа. Следя просто офертните цени и този форум.

Ако си се разхождал из Гърция, ще си забелязял че пред много парцели, къщи или тераси на апартаменти, входни врати на блокове има пана или едни стандартни обяви ( около 50 на 15см. с големи букви в червен цвят - наричат ги буквално продавници или наемници ) с телефон и кратък обяснителен надпис. Обикновено, може би в над 80% от случаите е телефона на посредника!.

Мерси за инфото, отново. Живял съм в Щатите известно време и ги знам тези табелки winking smiley Хората наистина просто палят колата и разглеждат по тях какво се продава в квартала, който ги инетересува...
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 23:20:27
avatar
Quote
dedepene
Аз не съм играч като Перловеца, но честно ми се струва малко несериозно един от ключовите параметри на имота да бъде пазен и търгуван като част от сделката. Просто не виждам къде АНИ добавят стойност, освен наистина в случаите когато има тълпи от купувачи, които непременно искат да мамят пазара и да досаждат на собственика нерегламентирано. Говори се, че не се вият опашки за имоти вече от година-две...та странно ми се види да не мръдне услугата от типа, който познаваме от последните години...


Аз не съм играч и това изказване е малко..обидно...Не знам защо продължава темата,при положение,че доста хора или изказаха предположения,или направо от името на агенции казаха основанията си...Поставен по друг начин въпросът може да е:"Защо агенциите да обявяват точните адреси?"Може да дават и телефоните на собствениците и по възможност-банковите им сметки...
Хората ти отговориха,че това не може да стане по ред причини-ти защо не си се регистрирал с истинското си име ?!Дори това не си направил,а искаш в интернет да присъстват хиляди адреси на продавани жилища?!Я помисли малко ...
Анонимен потребител
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 23:21:13
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход