Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо агенциите не обявяват точните адреси?

Публикувано от dedepene 
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 14:06:32
Интересно защо в този сайт посочват адреса и не мислят, че ги ограбват или извършват безплатен маркетинг?

Сигурно защото, както Тинки отбеляза, имат за продан не само информация.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 14:09:16
Quote
dedepene
Quote
iciltd
Quote
dedepene
Iciltd, да разбирам, че вие ще ми откажете оглед ако не подпиша договор за посредничество, какъвто предполагаемо вие като агенция вече имате със собственика?!

Здравейте,

Първо: не сме АНИ.
Второ: предлаганите оферти за имоти са с цена с включени 50% от посредническото възнаграждение, така че БЕЗ ДОГОВОР ИЗОБЩО НЯМА ДА ВИДИТЕ ИМОТА!


*black eye*

Изглежда съм глупав, но не разбирам какво общо има включената посредническа комисионна в продажната цена и задължителното подписване на посреднически договор с всеки наемател или купувач проявил предварителен интерес към имота.

Друго си мисля аз - ако бях посредник, който предлага имот, бих се радвал да ме търсят за огледи потенциални клиенти, които вече знаят къде се намира имота и как изглежда сградата отвън, а и вече са видяли снимки от интериора. Това за мене са т.нар. qualified leads - т.е. по този начин аз вече съм отсял "туристите" от наистина заинтересовани хора...само аз ли го виждам така?

Здравейте,

Посредническият договор Ви обвързва с неразпространение на информация пред трети лица.
Ако нарушите това условие, ще се запознаете с Наказателния кодекс!


*black eye*
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 14:11:46
Quote
Dimitar.
Интересно защо в този сайт посочват адреса и не мислят, че ги ограбват или извършват безплатен маркетинг?

Сигурно защото, както Тинки отбеляза, имат за продан не само информация.

Dimitar., значи казваш, единствения продаваем актив на АНИ в БГ е всъщност точната локация на имота? Това да е основната причина да не публикуват адреса...хмммм

И пак стигаме до поантата - в голямото си болшинство огледите са безплатни и неангажиращи, ерго клиента научава локацията, но на цената на кратко общуване с посредника/собственика.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-09-20 14:22 от dedepene.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 14:13:06
Много ви моля да не участвате в тази тема, ако нямате какво да кажете по конкретно зададения от мен въпрос. Благодаря!

Quote
iciltd
Quote
dedepene
Quote
iciltd
Quote
dedepene
Iciltd, да разбирам, че вие ще ми откажете оглед ако не подпиша договор за посредничество, какъвто предполагаемо вие като агенция вече имате със собственика?!

Здравейте,

Първо: не сме АНИ.
Второ: предлаганите оферти за имоти са с цена с включени 50% от посредническото възнаграждение, така че БЕЗ ДОГОВОР ИЗОБЩО НЯМА ДА ВИДИТЕ ИМОТА!


*black eye*

Изглежда съм глупав, но не разбирам какво общо има включената посредническа комисионна в продажната цена и задължителното подписване на посреднически договор с всеки наемател или купувач проявил предварителен интерес към имота.

Друго си мисля аз - ако бях посредник, който предлага имот, бих се радвал да ме търсят за огледи потенциални клиенти, които вече знаят къде се намира имота и как изглежда сградата отвън, а и вече са видяли снимки от интериора. Това за мене са т.нар. qualified leads - т.е. по този начин аз вече съм отсял "туристите" от наистина заинтересовани хора...само аз ли го виждам така?

Здравейте,

Посредническият договор Ви обвързва с неразпространение на информация пред трети лица.
Ако нарушите това условие, ще се запознаете с Наказателния кодекс!


*black eye*
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 14:15:45
Quote
iciltd
Quote
dedepene
Quote
iciltd
Quote
dedepene
Iciltd, да разбирам, че вие ще ми откажете оглед ако не подпиша договор за посредничество, какъвто предполагаемо вие като агенция вече имате със собственика?!

Здравейте,

Първо: не сме АНИ.
Второ: предлаганите оферти за имоти са с цена с включени 50% от посредническото възнаграждение, така че БЕЗ ДОГОВОР ИЗОБЩО НЯМА ДА ВИДИТЕ ИМОТА!


*black eye*

Изглежда съм глупав, но не разбирам какво общо има включената посредническа комисионна в продажната цена и задължителното подписване на посреднически договор с всеки наемател или купувач проявил предварителен интерес към имота.

Друго си мисля аз - ако бях посредник, който предлага имот, бих се радвал да ме търсят за огледи потенциални клиенти, които вече знаят къде се намира имота и как изглежда сградата отвън, а и вече са видяли снимки от интериора. Това за мене са т.нар. qualified leads - т.е. по този начин аз вече съм отсял "туристите" от наистина заинтересовани хора...само аз ли го виждам така?

Здравейте,

Посредническият договор Ви обвързва с неразпространение на информация пред трети лица.
Ако нарушите това условие, ще се запознаете с Наказателния кодекс!


*black eye*

Много е културно всичко да е написано с удебелен шрифт. Ако вие имате проблем с зрението, то ние останалите НЕ!
А и договор между 2 страни няма нищо общо с Наказателния кодекс. Ама нищо общо. Виж гражданско дело може да си водите 10 години, ако искате.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 14:20:44
Quote
Dimitar.
Интересно защо в този сайт посочват адреса и не мислят, че ги ограбват или извършват безплатен маркетинг?

Сигурно защото, както Тинки отбеляза, имат за продан не само информация.

Здравейте,

Линка, който сте посочил е за имоти в друга страна. Там работата на посредниците по НИ е ИЗРИЧНО ПРАВНО РЕГЛАМЕНТИРАНА И ЗАЩИТЕНА ОТ ЗАКОНА.
За наше огромно съжаление управниците ни все не намират време да обсъдят и приемат ЗАКОН ЗА ПОСРЕДНИЧЕСКАТА ДЕЙНОСТ В УПРАВЛЕНИЕТО И ТЪРГОВИЯТА С НЕДВИЖИМИ ИМОТИ.
Тази правна "дупка", принуждава посредниците (били те АНИ, или не), да търсят начин за правна защита на своята услуга...
Колкото до информацията, тя е основна част и почти само стоката, която предлагат АНИ!


*black eye*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-20 14:26 от iciltd.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 14:23:20
dedepene
има много причини да не се публикува точния адрес на един имот и във всеки отделен случай тя може да е различна.
Разбира се, най-добрия случай е когато можеш да публикуваш всичко! Тогава действително отсяваш.

Ето ти и някои от основните причини за непубликуване на информацията или част от нея:
- кражба на информация (прескачане на брокера или кражба от колеги)
- сигурност - крадлива махала - има опасност имота да бъде обран ако се разбере, че в него не живее никой
- "не искам никой да знае, че продавам" - на тебе може да ти изглежда невероятно, но има хора (особено във високия сегмент), които не искат да се знае че им се налага да продават. дори снимки може да не ти позволят да публикуваш
- "не искам да ме безпокоят преди да се стигне до сериозен купувач" - има и такива продавачи
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 14:51:34
Goro, благодаря за отговора. Може ли да се каже, че си подредил изброените причини в низходящ ред по степен на вероятност?
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 14:54:05
avatar
Защо ли?Един пример.моя позната продава апартамент.Работи само с една агенция.Имота е локализиран на картата в сайтове за НИ.Няколко пъти вече и се случва,при посещаване на апартамента(в него никой не живее)да и досаждат разни "клиенти",обикновено търсейки връзка,чрез...съседите...Тези мили хора,дори си признавали,че са ходили на оглед с представител на агенцията,но...ако можело да минат без нея....жената беше много възмутена...Освен,че не и е първа продажба с тази агенция-работи с нея близо година,тя е и човек,който държи на коректността...
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 14:59:28
Quote
dedepene
Goro, благодаря за отговора. Може ли да се каже, че си подредил изброените причини в низходящ ред по степен на вероятност?

Не, разбира се!
Това зависи от посредника/агенцията и случая.
За агенция, която работи с изключителни права да речем, "кражбата на информация с цел прескачане или когеги"само по себе си ще отиде на последно място. Но предоставянето и максимално публично пак няма да е възможно ако върви ръка за ръка с третия случай и по малко с четвъртия.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход