Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо агенциите не обявяват точните адреси?

Публикувано от dedepene 
Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 12:52:01
Всичките "брокерски" теми са се превърнали в "книга за оплаквания", но нека да поразсъждаваме фокусирано тук - защо всъщност агенциите се свенят да посочват точните адреси на предлагани от тях имоти? Бърз преглед на обявите показва, че не повче от 10тина % от обявите имат точни координати, като това важи за продажби, наеми, търговски или жилищни. Защо?

Първият който спомене страх от "прескачане на брокера" според мен не е прав, защото нищо не ми пречи да отида на оглед на обява без адрес и след това да се върна, да разпитвам съседите за собственика и да се опитвам да си играя на "прескочи брокер", така че не е това. Защо тогава?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-20 12:52 от dedepene.
Анонимен потребител
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 13:29:17
Ами защото АНИ в БГ се занимават с продажба на информация, а не с услуги свързани с покупко/продажбата на НИ.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 13:35:27
Quote
dedepene
Всичките "брокерски" теми са се превърнали в "книга за оплаквания", но нека да поразсъждаваме фокусирано тук - защо всъщност агенциите се свенят да посочват точните адреси на предлагани от тях имоти? Бърз преглед на обявите показва, че не повче от 10тина % от обявите имат точни координати, като това важи за продажби, наеми, търговски или жилищни. Защо?

Първият който спомене страх от "прескачане на брокера" според мен не е прав, защото нищо не ми пречи да отида на оглед на обява без адрес и след това да се върна, да разпитвам съседите за собственика и да се опитвам да си играя на "прескочи брокер", така че не е това. Защо тогава?

Здравейте,

Подробна информация за предлаганите имоти: точен адрес и собственик, се предоставят САМО, когато станете клиент на посредника, т.е. имате подписан посреднически договор!


*black eye*
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 13:37:07
Тинки, ама това мисля го изключих вече, защото точната локация става ясна от огледа, който пък в 90% и нагоре от случаите е безплатен...т.е. АНИ не печели нищо точно от тази информация. Други идеи?
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 13:38:29
Iciltd, да разбирам, че вие ще ми откажете оглед ако не подпиша договор за посредничество, какъвто предполагаемо вие като агенция вече имате със собственика?!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-09-20 13:40 от dedepene.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 13:49:24
Quote
dedepene
Iciltd, да разбирам, че вие ще ми откажете оглед ако не подпиша договор за посредничество, какъвто предполагаемо вие като агенция вече имате със собственика?!

Здравейте,

Първо: не сме АНИ.
Второ: предлаганите оферти за имоти са с цена с включени 50% от посредническото възнаграждение, така че БЕЗ ДОГОВОР ИЗОБЩО НЯМА ДА ВИДИТЕ ИМОТА!


*black eye*
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 13:51:20
Quote
iciltd
Quote
dedepene
Всичките "брокерски" теми са се превърнали в "книга за оплаквания", но нека да поразсъждаваме фокусирано тук - защо всъщност агенциите се свенят да посочват точните адреси на предлагани от тях имоти? Бърз преглед на обявите показва, че не повче от 10тина % от обявите имат точни координати, като това важи за продажби, наеми, търговски или жилищни. Защо?

Първият който спомене страх от "прескачане на брокера" според мен не е прав, защото нищо не ми пречи да отида на оглед на обява без адрес и след това да се върна, да разпитвам съседите за собственика и да се опитвам да си играя на "прескочи брокер", така че не е това. Защо тогава?

Здравейте,

Подробна информация за предлаганите имоти: точен адрес и собственик, се предоставят САМО, когато станете клиент на посредника, т.е. имате подписан посреднически договор!



*black eye*
Означава ли това, че не мога просто да се обадя и да отидем на оглед? Излиза, че за да отида на оглед трябва първо да подпиша предварителен договор.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 13:51:40
Къде се намира ?



Всеки ден има такива обаждания.
Търси се начин да се открадне адреса на апартамент, къща, офис-сграда, офис, магазин, заведение, парцели и други недвижими имоти...
Участници в обира са :
брокери, шефове на агенции, клиенти, тарикати, "колеги" и други мили хора ,,,

Няма разлика между обир на офис с взлом и обир на информация и труд !



Говори !
Това е обир !
Кажи кой е адреса !

Тази практика ограбва България.
Има милиярди евро - обрани от всеки българин.
Защото между-Фирмените дългове ще платим всички ние.
Дългове задушават българския бизнес
Ръст на просрочените междуфирмени задължения
Финансовите дебаланси и бизнеса
В България се смята за героиство когато измамиш някой.



Най-добрите престъпници се изучават в учебниците по история и литература.
За Андрешко, бай Ганьо и друга паплач децата научават още в Детската градина.
---
Ако една страна няма развиващ се сектор услуги - няма да има висок БВП.
Защото услугите са двигателят на развитите икономики.
---
Продава 3-стаен апартамент на улица Парчевич, София, Център

[vladimirproperty.com] ,
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 13:56:11
Quote
nihonjin
Quote
iciltd
Quote
dedepene
Всичките "брокерски" теми са се превърнали в "книга за оплаквания", но нека да поразсъждаваме фокусирано тук - защо всъщност агенциите се свенят да посочват точните адреси на предлагани от тях имоти? Бърз преглед на обявите показва, че не повче от 10тина % от обявите имат точни координати, като това важи за продажби, наеми, търговски или жилищни. Защо?

Първият който спомене страх от "прескачане на брокера" според мен не е прав, защото нищо не ми пречи да отида на оглед на обява без адрес и след това да се върна, да разпитвам съседите за собственика и да се опитвам да си играя на "прескочи брокер", така че не е това. Защо тогава?

Здравейте,

Подробна информация за предлаганите имоти: точен адрес и собственик, се предоставят САМО, когато станете клиент на посредника, т.е. имате подписан посреднически договор!



*black eye*
Означава ли това, че не мога просто да се обадя и да отидем на оглед? Излиза, че за да отида на оглед трябва първо да подпиша предварителен договор.

Здравейте,

Както посочих, първо подписвате ПОСРЕДНИЧЕСКИ ДОГОВОР, след което отивате на оглед.
Не може на оглед да се водят анонимни лица, или такива, които се разхождат "за да добият представа от реалния пазар". Безплатен маркетинг НЯМА
!

*black eye*
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
20-09-2010 - 14:01:37
Quote
iciltd
Quote
dedepene
Iciltd, да разбирам, че вие ще ми откажете оглед ако не подпиша договор за посредничество, какъвто предполагаемо вие като агенция вече имате със собственика?!

Здравейте,

Първо: не сме АНИ.
Второ: предлаганите оферти за имоти са с цена с включени 50% от посредническото възнаграждение, така че БЕЗ ДОГОВОР ИЗОБЩО НЯМА ДА ВИДИТЕ ИМОТА!


*black eye*

Изглежда съм глупав, но не разбирам какво общо има включената посредническа комисионна в продажната цена и задължителното подписване на посреднически договор с всеки наемател или купувач проявил предварителен интерес към имота.

Друго си мисля аз - ако бях посредник, който предлага имот, бих се радвал да ме търсят за огледи потенциални клиенти, които вече знаят къде се намира имота и как изглежда сградата отвън, а и вече са видяли снимки от интериора. Това за мене са т.нар. qualified leads - т.е. по този начин аз вече съм отсял "туристите" от наистина заинтересовани хора...само аз ли го виждам така?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход