Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

чии интереси защитават брокерите

Публикувано от въпросец 
Re: чии интереси защитават брокерите
30-07-2010 - 08:13:13
kafe, съгласен съм с теб, всичко, което пишеш е вярно. Сега ще повторя заради теб - никога няма да сме нормална държава, докато всеки се опитва да си прави сам всичко, докато не се научите, че за ремонта на колата има сервизи, за търговия с имоти има агенции. Карам кола от 30 г. и нищо не разбирам. И не искам да разбирам. Има си хора за тази работа. Аз разбирам от друго. А ти щом си решил да си отдаваш имота сам, добре, твоя работа .
Re: чии интереси защитават брокерите
30-07-2010 - 08:35:58
Имотко, Дичо и другите брокери от форума,
По горе писах че от няколко дни давам имот под наем. Преглеждах обявите за подобни имоти в двата най- големи сайта за имоти и открих нещо интересно!
Адаптконсулт, Кроспойнт, Express имоти и Агенция Запад най- нагло са откраднали и прекопирали обявата ми( включително и снимките), че дори и цената са намалили !!! При това на всеки, който се е обадил най- учтиво сам обяснил че могат да водят техни клиенти за огледи но не могат да ползват обявата!!!
Съвсем основателно започвам да си мисля че тези дето недолюбват брокерите май имат право!
Ако някои има идея какво мога да направя в случая, моля да даде съвет.
Моята логика явно доста се разминава с тази на някои от брокерите, въпреки че както казва Имотко "логиката е желязна"!
Аз лично тяхната логика не я виждам !
Re: чии интереси защитават брокерите
30-07-2010 - 09:08:44
Една идея за снимките, за която за съжаление е късно -- слагаш като воден знак на всяка снимка телефон за връзка.

Относно агенциите -- обади им се като клиент и си уговори оглед на апартамента си. Приготви си междувременно "речта", която ще им дръпнеш като ти се обадят да ти се хвалят, че имат клиент.
Re: чии интереси защитават брокерите
30-07-2010 - 10:47:39
Quote
kafe
Имотко, Дичо и другите брокери от форума,
По горе писах че от няколко дни давам имот под наем. Преглеждах обявите за подобни имоти в двата най- големи сайта за имоти и открих нещо интересно!
Адаптконсулт, Кроспойнт, Express имоти и Агенция Запад най- нагло са откраднали и прекопирали обявата ми( включително и снимките), че дори и цената са намалили !!! При това на всеки, който се е обадил най- учтиво сам обяснил че могат да водят техни клиенти за огледи но не могат да ползват обявата!!!
Съвсем основателно започвам да си мисля че тези дето недолюбват брокерите май имат право!
Ако някои има идея какво мога да направя в случая, моля да даде съвет.
Моята логика явно доста се разминава с тази на някои от брокерите, въпреки че както казва Имотко "логиката е желязна"!
Аз лично тяхната логика не я виждам !

Точно тези агенции и аз не ги обичам.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: чии интереси защитават брокерите
30-07-2010 - 10:54:09
avatar
Quote
Imotko
Ще си пусне 10 обяви? Всеки клиент? Ще има нерви да се занимава с по 10х10 агенции на ден, дето ще му звънят по 10-те обяви? И другия, дето търси, също ще търси по цял ден, ще се обади и на 10-те обяви на първия? Тия хора да не са безработни цървули, друга работа нямат ли си. Да не висят като тебе в нета от сутрин до вечер. Да не стават и лягат с компютъра. Има хора, дето изкарват по 2,3 или 10 хиляди на ден, не им се рентира да се ровят като кокошки, за тая работа си има хора.
И един месец от тия месец и половина за морето не мина ли? Пък и защо си мислиш, че е големия кеф да висиш по морето, не знам. В другия, сривльовския форум има един, дето походил сега малко по Европата, и той си мисли, че е голяма работа. Въобще, работете бе хора, стига сте си го мерили.

и колко са тия които изкарват по 2,3 - 10 000 на ден а? какъв процент са? ако само те са ви клиенти как ще е ? ТИ КОЛКО ЧОВЕКА ПОЗНАВАШ ТАКИВА?
Брокерите неструвате - не за друго - просто тук е криворазбрано всичко.
Като видите някоя обява и скачате като лешояди на ята...
на човек му се отвращава от подобен бизнес...
звънеш на някого да го питаш за апартамент ... и после те вече те имат като техен човек звънят и ти предлагат
на 5 километра откъдето ти искаш и те убеждават
колко са страотни.
ИМАМЕ ЕДНА ПРИКАЗКА НЕЗНАМ КАКА Е В ДРУГИТЕ ДЪРЖАВИ - АМА ТУК СИ ВАЖИ С ПЪНА СИЛА :
АКО ИСКАШ НЕЩО ДА ТИ СЕ СВЪРШИ ДОБРЕ , СВЪРШИ СИ ГО САМ !
Така че не ми обяснявай че някой от вашето стадо лешояди ще ми свърши по добре работата!
Хората които имат пари и не са ги поолучили на готово, а с труд си ценят парите и не чакат някакви бивши луди учителки и нереализирани таксиметраджии да им свършат работата! те затова и имат щото знаят как да подходят и не им пречи да си мръднат задника и да си пуснат обяви!

А за морето... кака да ти обясня... представи си една вила на плажа точно... представи си и една шатра с два шезлонга пак на този плаж и една маса с два стола - на тази маса два лаптопа... айде сега кофтито - там няма да си ти - а ще съм аз smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: чии интереси защитават брокерите
30-07-2010 - 10:58:00
Quote
jores
Quote
dragula
Quote
jores
Не искам да влизам в конфронтация, а излагам гледна точка и нямам нищо против градивна дискусия.
А като цяло пазара последен ще си каже думата.

Поздрави

В тази връзка дали успя проекта на една агенция, която взимаше фиксирана сума за сделка, независимо от стойността на имота.


Аз нямам инфо, въпреки, че ми е интересно какво се случва. Бяха с няколко офиса в няколко града, което си е заявка все пак.

[engimoti.com]
Последно са пуснали оферта на 11.05.2010г.
Мисля, че отговора е очевиден.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: чии интереси защитават брокерите
30-07-2010 - 11:17:53
Очевидният отговор за мен:
Времето не е подходящо за развиване на бизнес с НИ.
Колко от съществуващите преди 2-3 години АНИ затвориха врати и колко са на ръба на оцеляването?
Re: чии интереси защитават брокерите
30-07-2010 - 11:43:23
Агенции се появяваха и изчезваха и в най-добрите години за този бизнес. Както и във всяка друга сфера не всички са еднакво добри.
Този проект беше обречен от самото начало. По подразбиране както се казва.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: чии интереси защитават брокерите
30-07-2010 - 11:45:47
Quote
kafe
Имотко, Дичо и другите брокери от форума,
По горе писах че от няколко дни давам имот под наем. Преглеждах обявите за подобни имоти в двата най- големи сайта за имоти и открих нещо интересно!
Адаптконсулт, Кроспойнт, Express имоти и Агенция Запад най- нагло са откраднали и прекопирали обявата ми( включително и снимките), че дори и цената са намалили !!! При това на всеки, който се е обадил най- учтиво сам обяснил че могат да водят техни клиенти за огледи но не могат да ползват обявата!!!
Съвсем основателно започвам да си мисля че тези дето недолюбват брокерите май имат право!
Ако някои има идея какво мога да направя в случая, моля да даде съвет.
Моята логика явно доста се разминава с тази на някои от брокерите, въпреки че както казва Имотко "логиката е желязна"!
Аз лично тяхната логика не я виждам !

Аз не бих се притеснил от тази ситуация. Ако си решиш им взимай такса от брокера.
Във всеки случай обаче си казвай на всеослушание пред клиента крайната продажна цена, дори и да не пита в момента за цената, да не може да мърда брокера.
Слагай воден знак на снимката - номера на гсм-а , 50% прозрачност и заемащ половината от диагонала на снимката.
Ама в твоя случай е вече късно.
Винаги пиши в описанието на обявата че си СОБСТВЕНИК и не си агенция.
Re: чии интереси защитават брокерите
30-07-2010 - 13:07:50
avatar
Quote
дами и господа
Слагай воден знак на снимката - номера на гсм-а...............

Аз слагам воден знак със снимка на Памела Андерсън - много клиенти звънят.............
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход