Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

чии интереси защитават брокерите

Публикувано от въпросец 
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 09:35:30
avatar
Quote
dicho
ASSETION, кой казва, че искам да си го меря с теб ? Ти съвсем си изтрещял. Освен, че си велик. Аз не съм. Докато ти тук философстваш, даваш акъл, раздаваш оценки, сипеш обидни думи по адрес на брокерите, казваш кое как е на пазара на имотите, аз работя в него.

е нали допреди малко м исе хвалеше какъв голям шеф си как храниш 18 човека сега, колко си велик ? А сега обърна дупето вече и се намаза с възелинче? Оказа се че май и ти си от тия брокерите..
Нямам против брокерите - дотолкова доколкото няма против и таксиметровите шофьори
МНОГО СИ ПРИЛИЧАТЕ ! и таксиджиите стават само който неможе друго и при брокерите е така...
Едно време като неставаш за друго те пращаха военен или полицай...
Ама сега или брокер или такси...
И двата вида сте от кол и въже... който иска може да стане...
Нали ги виждам какви са... облечени със стари захабени дрехи, неугледни и неподържани...
А тук ми говорят че било едва ли ен престижна професия... и най-лошото - никой не ви обича smiling smiley
Та мистър дичо шефе -дай да не ме обиждаш и да не викаме а? или ако имаш желание да доказваме кой какъв е?
Това че в този форум съм от две седмици не означава че не съм по стар от вас в други форуми... и във всеки форум си личи... кой какъв е... така че не ми се дуйте - лесно м ие да преценя...
ПРИ МОИТЕ СРЕЩИ С БРОКЕРИ - АЗ НЕ СЪМ ВИДЯЛ НИТО ЕДИН ЧИТАВ ! по това си правя и заключенията! Може да не сте всички така аз говоря от опит !

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 09:37:28
bibise, за 20 години съм срещал всякакви хора, нима в твоята прожесия не е така ? Или клиентите са само добрички ? Въпросът е , че вие тук се опитвате да обобщавате, при това голяма част от вас нямат никакъв, ама абсолютно никакъм опит в сделки с имоти, нито са виждали брокер през живота си, ама плюете, ли плюете.Ти също. За къй ли път ще кажа - като си направил 8-9 сделки и винаги с брокер, защо се оплакваш, защо след 2-то 3-тото разочарование не се отказа от услугите им ?
-------------
Просто това е най непрофесионално развитата специалност в България.
-----------------------
Ето ти случай на поредната тъпотия. Как го разбра ? Знаеш какво образование се изисква може би ? Или какви познания ? И да запомниш от мен - клиентите ни не са тук, такива като теб с няколко сделки през живота си тук са рядкост, нашите клиенти не задават тъпи въпроси от рода на "Чии интереси защитават брокерите?", и не употребяват израза "двоен комисион", защото прекрасно знят, че такъв термин "двоен комисион " няма / за разлика от Жорес/, а знаят, че сделката ще струва 5 - 6 % от продажната цена и се дели между страните. Самият факт, че същият този Жорес адмирира това, че някой е некоректен към някого - "Докато има мераци за двойни сделки и се взимат пари и от двете страни ще ви прескачат с право" говори достатъчно за нивото на поплювковците тук.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 10:57:58
Quote
dicho
bibise, за 20 години съм срещал всякакви хора, нима в твоята прожесия не е така ? Или клиентите са само добрички ? Въпросът е , че вие тук се опитвате да обобщавате, при това голяма част от вас нямат никакъв, ама абсолютно никакъм опит в сделки с имоти, нито са виждали брокер през живота си, ама плюете, ли плюете.Ти също. За къй ли път ще кажа - като си направил 8-9 сделки и винаги с брокер, защо се оплакваш, защо след 2-то 3-тото разочарование не се отказа от услугите им ?
-------------
Просто това е най непрофесионално развитата специалност в България.
-----------------------
Ето ти случай на поредната тъпотия. Как го разбра ? Знаеш какво образование се изисква може би ? Или какви познания ? И да запомниш от мен - клиентите ни не са тук, такива като теб с няколко сделки през живота си тук са рядкост, нашите клиенти не задават тъпи въпроси от рода на "Чии интереси защитават брокерите?", и не употребяват израза "двоен комисион", защото прекрасно знят, че такъв термин "двоен комисион " няма / за разлика от Жорес/, а знаят, че сделката ще струва 5 - 6 % от продажната цена и се дели между страните. Самият факт, че същият този Жорес адмирира това, че някой е некоректен към някого - "Докато има мераци за двойни сделки и се взимат пари и от двете страни ще ви прескачат с право" говори достатъчно за нивото на поплювковците тук.

Нещата са много прости за мен, аз искам като плащам на накой да работи само за мен. От септември 2009г. до сега съм наемал три пъти агенция /и съм си плащал/ с изричното условие, че от потенциалоните купувачи на имотите пари не се "търсят" под никаква форма.
Съветвам всеки продавач, когато сключва договор да постъпва по същият начин иначе има голяма вероятност да изпусне потенциален купувач.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 11:37:19
с изричното условие, че от потенциалоните купувачи на имотите пари не се "търсят" под никаква форма.
-----------------------
Кой си ти да казваш на АНИ дали ще взима пари от някой друг ? Сключваш си договор, в който се изясняват твоите отношения с АНИ и не можеш да поставяш условие, което касае чужди отношения. Теб те интересува твоята част, какво общо имаш с отношенията им с някой друг ?!
Анонимен потребител
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 11:50:32
dicho, айде и теб да те помоля - не ме сравнявайте с Радославчо, Барбарончо и т.н. Те се появиха преди 3 години в този форум. Аз съм тук от 7 и кусур.

Сега на въпроса.
Взимане даване съм имал с около 25-30 брокера.
Огледни сигурно към 100, от които сигурно половината миналата година с един брокер. Т.к. нищо не ми хареса предложих на няколко пъти да си платя за работата, която брокера свърши за мен. Отказаха ми.

Сега за "осъзнатата необходимост" - търсиш си сам, намираш си имота, след което се обаждаш на брокера си за да си свърши неговата работа, която за мен е нещо различно от това да ти каже един адрес, плащаш си. Ето на това му се вика "осъзната необходимост".
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 11:58:34
avatar
Dicho,

Кой е Jores в дадения случай - клиент. И както във всеки договор страните определят взаимотоношения - права, задължения, срокове, цена и всякакви условия, за които се договорят.
Аз като продавач бих постъпила като Jores. Точно защото ме интересува моята част (да си продам имота на добра цена и по-бързо) бих искала всеки потенциален купувач да може да получи достъп до имота, при това забележи аз си плащам за тази услуга. Дори нещо повече, както съм писала в друга тема аз смятам, че клиентите трябва да плащат аванс на АНИ.

Но понеже няма значение какво мисля аз и други (потенциални клиенти) повечето АНИ работят по посочения от тебе начин. Но от друга страна, аз като всяка блондинка (по душа) не обичам да губя. Странна логика (и практики) се неутрализират с още по-странни действия.

АНИ не приема желанието на даден купувач да работи без брокер по сделката (независимо познанията и уменията на купувача), но приема да работи и с най-некадърния "колега".

Мисля, че не е необходимо да влизам в подробности, но Клуб "Блонди" ООД е решил трайно въпроса с натрапените услуги.spinning smiley sticking its tongue out

Хубав ден на всички smiling smiley

Блондинка по душа
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 12:36:31
търсиш си сам, намираш си имота, след което се обаждаш на брокера си
-------------
Ако си имш брокер, защо си търсиш сам ? Ако си търсиш сам, къде си го намираш имота ? Да не би да е в рекламата, която АЗ съм платил и предоставил на вниманието ти ?
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 12:39:03
Аз съм тук от 7 и кусур.
------------
За седем и кусур години още не си разбрал, че такова животно "двоен комисион "няма ?! За толкова време тук не си разбрал, че сделки, в които и двамата клиенти са на една и съща АНИ са не повече от 10 % и че в това няма нищо лошо, нито има конфликт на интереси ?
Анонимен потребител
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 12:43:28
"Осъзнатата необходимост" не е за нуждата от намиране на имот, а за последващите стъпки при закупуването му, които трябва да се извършат от професионалист, а не от лаик.
Анонимен потребител
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 12:45:09
На теб са ти платили за да пуснеш рекламата, която ти си платил с част от парите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход