Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

чии интереси защитават брокерите

Публикувано от въпросец 
чии интереси защитават брокерите
24-07-2010 - 00:12:54
чии интереси защитават брокерите, когато взимат комисионна и от продавача и от купувача?

П.П.
Бих искал да прочета и мнения на продавачи и купувачи по този въпрос.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-24 16:16 от въпросец.
Re: чии интереси защитават брокерите
24-07-2010 - 06:09:23
А в САЩ, където от част от комисионната на продавача отива в брокера на купувача, чии интереси защитават?
Re: чии интереси защитават брокерите
24-07-2010 - 09:45:08
Абе тая тема не беше ли по - пълна?
Даже май писах в нея!!!

Някой от отговорните за този форум може ли да ми помогне да не се чувствам като идиот?
Re: чии интереси защитават брокерите
24-07-2010 - 16:12:32
Broki, ти да не би да си брокер?!
Защо не кажеш, ти чии интереси защитаваш (освен своите) при сделка?

Мисля, че въпросът ми беше доста ясен, за да се даде ясен отговор.

А, в Щатите, знаеш ли кога брокерите на купувача и продавача си стискат ръцете? В БГ дали е възможно това?
Това, дето си го казал по-горе само показва, че купувачите са по-ценни, дори да няма криза, или нещо логиката ми куца?

Нека брокерите кажат, чии интереси защитават по време на криза.
Re: чии интереси защитават брокерите
24-07-2010 - 16:44:18
Хайде пак:

Посредника в сделките с НИ не е дистрибутор, нито търговски представител!
Негови основни задачи (освен търсенето на страните по сделката) са организацията, ръководството и контрола на самата сделка.
В работата си той е субектът, който е "специалиста" по това как да се извърши сделката - буквално във всеки един аспект! (това не важи в същата степен за агентите на АНИ, които имат далеч по-скромни функции).
Ето защо професионалистите, брокери-консултанти, търсят възможния идеален баланс между интересите на страните при конкретните условия. Като посредници, те не може да бъдат обвързани с нечии интереси в сделката.
Образно (не буквално!), посредниците в сделките с НИ приличат на съдиите във футболните срещи. Не е възможно съдията да свири в мача, а в същото време да е от единия отбор!
Така, че възнаграждението на посредника/ците/ е общо взето известна величина, която се разпределя между страните в сделката съобразно начина на офериране и конкретно договаряне.

Дано най-сетне бъда разбран!...


*black eye*
Re: чии интереси защитават брокерите
24-07-2010 - 21:42:41
Брокер-съдия във футболен мач. Може би в боксов? Айде стига глупави сравнения. В Щатите това, в Щатите онова, емигрантите само откриват топлата вода на всеки ден-два. Ама тук е България, имаме си собствени правила. Дали един посредник може да посредничи на двете страни. Е, какво му пречи. Прави добро и на едната и на другата страна, осигурява им сделката. Да си плащат и двете страни, щом имат полза от работата му. Да се пазарят там, да им се правят отстъпки, щом плащат и двамата, и това е. Какво толкова има да се пише.
Може също да престанете да пишете и в тая тема. Така и така няма да се разберете посредници и клиенти кой крив, кой прав /те, тези, дето пишат тук какви ли клиенти са, ама нейсе/, та няма смисъл да се хабите.
Re: чии интереси защитават брокерите
24-07-2010 - 21:50:57
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-26 11:20 от Broker9.
Re: чии интереси защитават брокерите
25-07-2010 - 21:07:10
avatar
Та значи само да ви кажаsmiling smiley

Наемал съм 15- 20 помещения за последните 5 години в момента държа под наем 8 помещения в софия
НИКОГА -повтарям специално за брокерите НИКОГА НЕ СЪМ ПОЛЗВАЛ УСЛУГИ НА ПОСРЕДНИЦИ!
Идеално съм си организирвал нещата и без тяхна помощ!
Така че не се мислете за некакви богопомазани щото 90% от вас са кръгла нула...
Нали ходих на няколко огледа с агенти наскоро...
дева идиотските мънкат ами да се срещнем еди къде си -
завеът те еди какви си плюсове имал еди що си страхотно било
е аз не разбирам ама виждам кака е нов блок изолацията се напукала и кърпена
вътре цапнали едно ... за бравих му името на стените... евтинко
плочата напукана
стените ... думи нямам и ония ми го хвалят
или пък какви комуникации имал до метро до спирки до мартшрутки
абе така като ме гледаш ползвам ли метро и маршрутки ? продава ми мезонет незнам си какво луксозно било обяснява ми кои трамваи минавалаи...
не си разбирате от работат бре...
ми кажете и по някой проблем нарочно за да види клиента че мислите и за него
посъветвайте го
примерно за някой бял кахър
ама не всичко са плюсове
ако има тераса половин плочка - оооо уаа има даже и терасаsmiling smiley
ако има тераса дв еплочки - има гоооляма тераса...
какъв бил широк да широк е.. аз живея в двустаен 75 квадрата
а оня мезонет 65 квадрата... спалнята колкото банята ми в двустайния? стига бе?
и плюсове било
ако има тец - суперр има тец страотно
ако няма тец пак суперрр няма да плащаш за тец той не струва smiling smiley
не се прави така бре
малко се направи на загрижен.. кажи - ми не ми харесва дограмата примерно щото е пвц или вратите са малко грознички
да види клиента че мислиш за него ?
Ви пикая на професионализма

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: чии интереси защитават брокерите
25-07-2010 - 21:28:37
Чиъ интерес защитавали брокерите? Защо да се лъжем, всеки защитава своя си интерес. Защо аджеба брокерите трябва да са по-различни от назе или тях майка не ги е раждала или и те деца не хранят. Ааа холан.
Аз си купих имотец с помоща на брокер. Ами какво да кажа, всеки трябва да си отваря очите и да мисли с главата си. Защото ако ти не си способен да защитиш своя интерес, как може да очакваш някой друг да го стори. Давал съм под наем и без помоща на АНИ и е добре да спестиш комисионната, но за да съм откровен много по-лесно и бързо се работи с брокер. От години ползвам услугите на една агенция и с увереност мога да кажа че са били винаги коректни.

Хайде със здраве*drunk*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: чии интереси защитават брокерите
27-07-2010 - 08:03:47
ASSETION,

"НИКОГА НЕ СЪМ ПОЛЗВАЛ УСЛУГИ НА ПОСРЕДНИЦИ" и " Нали ходих на няколко огледа с агенти наскоро... "

кое от двете е вярно ? От думите ти оставам с впечатлението, че си велик /за разлика от нас,брокерите/, прекланям се пред теб, вероятно и накладките си сменяш сам, браво. Жалък поплювко.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход