Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Критерии за добър квартал

Публикувано от elline 
Критерии за добър квартал
05-06-2010 - 02:50:22
...и добри квартали ли са т.н."престижни " ? Само моите представи ли са различни от общоприетите ,защото
критериите са ми следните -близост и бърз достъп до центъра , добра инфраструктура,наличие на магазини ,зеленина ,асфалтирани улици ,училища , детски градини ,болници . Как така се оказа ,че най-отдалечените квартали , с почти нулев градски транспорт ,липса на улици ,липса на социални и здравни заведения се оказаха най-актуални ? *huh*
Re: Критерии за добър квартал
05-06-2010 - 03:44:41
Ели Вие да не сте член на Министерския съвет, че близоста до пустия център е от такова голямо значение за вас? Е, ако е заради археологическите разкопки биваwinking smiley

Сега сериозно. Наистина защо близоста до центъра на София се явява такава жизнена необходимост, че всеки го поставя на 1-во място в класацията? Колкото до така наречените отдалечени и без всякаква инфраструктура престижни поселища вероятно има доста просто обяснение - бягство от прекомерната урбанизация и вътрешен стремеж за връщане към естествените неща. Цървулите и тук се бутат в центъра, а онези с глави на раменете бягат от него.
Училищата извън "обетования" център често са по-добри от онези "престижните". За болниците. Вярно че нацията е застаряваща ама чак пък толкоз притегателени да са не ми се верва*stop* Детските градини в центъра са като камерите на концлагер. Една детска градина на село е във всяко едно отношение по-добро място за децата. А какво е лошото на не асфалтираните улици? Най-малкото не са любимо място за игра на прочутите софийски джигити. София и околностите има един от най-добре развитите транспортни мрежи, стига да ги използваш.

Моите критерии са прости- там където ти харесва и се чувстваш щастлив. Това с "престижноста" е уловка за глупаци и начин сноби и парвенюта да се чувстват важни в собствените си очи.

Поздрав*drink1*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-05 04:46 от Geto.
Re: Критерии за добър квартал
05-06-2010 - 13:29:46
Извинете що за епитет е "цървули " ? .Не е признак на висока култура .winking smiley...Недейте да изкривявате думите ми , моите критерии не са " в центъра " ,а в близост и с бърза връзка до центъра . Има разлика. Не съм член на Министерски съвет и Слава Богу ,че не съм ,нито ходя на работа ,защото , ако ходех трябваше да ставам през нощта ,за да стигна ,от моя "прекрасен престижен квартал в полите на Витоша " . В интерес на истината за човек ,който не работи е идеално ,не бързам за никъде , колкото и бавно да стигам . Но ,който работи ,да му мисли ..Поводът , който провокира темата ми е друг ,отношението на моите съседи и съкварталци , които говорят с огромно презрение за простосмъртните живеещи в квартали различни от южните . И те като вас "цървули , говеда , животни ,тълпа ,паплач ,сган "...Ужасяваща терминология...Та тръгнах на гости при една позната .До този момент ,дори не знаех къде точно живее ,само това ,че е в близост до гарата .Като ми каза адреса ж.к. "Фондови жилища " , казах -ааааа,не ,мерси ,животът ми е мил . Реших се все пак .Като разбраха къде отивам съседите ми ме изпратиха едва ли не като за последно, бяха убедени ,че оттам няма да се върна жива . Не само ,че се върнах ,но дори и да ме обявите за луда ,бях очарована от мястото . Зелено ,спокойно , големи магазини наоколо ,на една крачка от центъра . Хората , може да не са интелектуален връх ,но никои от новобогаташите ,които живеят около мен не са . Бедни са ,но са добри .хора. Добре ,признавам си ,че не бих отишла да живея за дълго в панелките там , но се засрамих заради отношението ,което съм имала преди това . Снобарията и еснафщината не е никак хубаво нещо ...Затова ще помоля ,ако още някой реши да представи своите критерии за добро място за живеене,моля без обиди и квалификации към хората с различни възможности и начин на живот .
Re: Критерии за добър квартал
05-06-2010 - 15:26:57
За мен основния измерител са типа хора обитаващи даден район, и бързия достъп до останалите части на населеното място /с взъможно най - много опции от транспортни връзки/

Живял съм в Гео Милев, Люлин, Надежда, Красна поляна, Западен парк, Изток последно
/за сега оставам тук докато децата дръпнат/ после извън околомръсното, освен ако не ни стегне шапаката и не го направим преждевременно.
Re: Критерии за добър квартал
05-06-2010 - 20:18:22
Какъв е проблемът? В Бояна няма ли метро?
Впрочем познавам един милионер, който живее в Надежда. Ей богу, не мога да го разбера.
Re: Критерии за добър квартал
05-06-2010 - 21:52:26
За мен добрия квартал е пред себе си да виждаш нещо ралично от отсрешния блок. Да има място където да си паркираш колите и да е много близо до центъра. Останалото магазини, училища и т.н. няма как да го няма в такъв квартал.
Re: Критерии за добър квартал
05-06-2010 - 22:11:37
Като Кенсингтън например.
Re: Критерии за добър квартал
06-06-2010 - 00:52:55
Ако е в къща с голям двор в Надежда, какъв е проблема. Много си е удобно даже. Не че няма такива дето живеят в панелка и паркират отпред някоя кола за 150 000 евро.
Re: Критерии за добър квартал
06-06-2010 - 01:39:41
Така е Боби. И аз имам приятел дето парата го бие през ръцете има къща в Бистрица, друга в Панчарево, но човека не мърда от панелката на първия етаж в Х. Димитър. Това с "престижноста" е една голяма глупост. И друго, би ли казал някой защо е толкова важно да сме обезателно близо до центъра ако не направо в него? Аз там ходя ако трябва да гледам театрално представление или музей, но за това не ми е нужна близоста му. Че дори и в БНБ да работя с травая съм за 5 мин. до гарата и от там още 30 с вестник в ръце съм в Банкя.
Та хайде кажете какво е толкоз привлекателното в центъра на града?
*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Критерии за добър квартал
06-06-2010 - 02:20:30
Ако работата ни е в центъра , близостта е важна. Ако нямаме или поне не шофираме личен автомобил-също . .Сега търся жилище за майка ми , която не кара кола и живее сама ,как да я изпратя в престижен , но отдалечен квартал ? Тя обича да ходи на кино , на театър ,виждат се с приятелки из центъра , разхождат се из Борисовата градина ...няма как да се прибира вечер и от спирката да върви сума време през недостроени сгради треви и кал до жилището си .Моята теза е ,че престижните квартали са за хора с лични автомобили и известни възможности или другия вариант , за такива ,на които не им се налага в 8 да са в офиса си ,на противоположния край на София ,или за такива като от примера за Хаджи Димитър и Бистрица ,да си живеят в Хаджи Димитър през седмицата ,а другото жилище да ползват за уикенда или отпуските си. ..Освен това южните панелни комплекси са силно надценени .Гоце Делчев ,Борово ,Мотописта са сиви комплекси като всички други , в Бъкстон транспорта е калпав...няма особена логика цените да са толкова високи ..Панелът и на Юг , и на Север , и на Запад си е панел ,с всички проблеми ,които произтичат от това ,големи вериги магазини има навсякъде ,училища и детски градини също . Средата била друга .Тази друга среда само аз не я усетих .*huh*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход