Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разделяне на УПИ

Публикувано от Buzinho 
Re: Разделяне на УПИ
16-02-2012 - 14:22:40
Quote
Buzinho
Здравейте,
Въпросът ми е какъв е редът да се раздели едно УПИ, което е само с 1 собственик на 2 УПИ-та? УПИ-то е с достатъчна площ според чл.19 от ЗУТ, за да бъде разделено. Достатъчно ли е изготвянето на скица-проект за разделяне от архитект/проектант, която да бъде заверена в кадастъра? Необходимо ли е да се подават в общината документи за изготвяне на ПУП и виза при положение, че искам само да разделя УПИ-то на 2 нови УПИ-та без намерение за строителство, за да обявя за продажба едното от 2-те нови УПИ-та в реални граници според новите скици? Искам имотът да бъде разделен преди сключването на самата сделка за покупко-продажба, за да не останат съсобственици лицата след продажбата? Необходимо ли е да се ходи при адвокат/нотаиус за самото разделяне на УПИ-то или може директно при архитект/проектант за изготвянето на скицата-проект, а при нотариуса да се отиде чак когато се стигне до сключване на самия договор за покупко-продажба?
Re: Разделяне на УПИ
16-02-2012 - 17:55:26
Процедурата не е лесна, въоръжи се с търпение, към 3-4 месеца ще ти трябват. Първо инж. геодезист( или др. техн. лице) за всички документи и процедури свързани с общината, след това нотариус с или без адвокат( добре е с) от там излизаш с два нот. акта и т.н. Камелия ти е описала ситуацията подробно.
Re: Разделяне на УПИ
06-03-2015 - 15:32:34
Здравейте, темата е много стара, но актуална smiling smiley
Ще купувам УПИ, в което смятам да строя, но е доста голям, и искам да го разделя на половина и продам едната половина. Въпроса ми е дали мога да го разделя след строежа, тъй като не ми е спешна продажбата, а по-спешен ми е строежа (живея под наем). И дали ще мога да го разделя след строежа? Ако може с какво трябва да се съобразя аз и архитекта ми, за да може да се раздели парцела след това? Парцела има само едно лице на път, но пък е достатъчно голямо за да се отдели вътрешен път.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2015-03-06 15:41 от avienda.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход