Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продавачите отвръщат на удара!!!

Публикувано от Продавач 
Продавачите отвръщат на удара!!!
26-05-2010 - 02:20:53
avatar
Свободно...не ставайте...ама моля ви се нямаше нужда от аплодисменти...благодаря, благодаря....
Скоро, скоро и във вашия градwinking smiley

Чета за разни нови форуми и за разни предложения и тъй като напоследък съм малко анагажиран та не ми е останало време да ви напомня, че съм тук и скоро ще започна да се появявам по-честичко за ужас на хората, които не ме харесват и за радост на всички стари приятели от форума, които не са го предали също така!

И за да подразня част от аудиторията ще попитам - е станаха ли по 300 евро топ локейшъните или ще ги очакваме да станат през януари 2011г.? Или за да си спечелим време може би очакаваме тези ценови нива да се случат някъде около февруари 2012г.? Ако не греша вече трябваше кризата да е сринала след борсата и пазара на имоти до нива от 149 евро или беше до 149 евро поправете ме ако греша smiling smiley))))????

Кризата е мощна, продължителна, но за сметка на това още не е свършила smiling smiley)) Но добрите новини са че определно най-лошото мина след елемента на изненадата в края на 2008г. когато имаше доста заварени положения сега вече близо две години по-късно изненади няма и края е близо. Но да не се объркате - кризата в икономиката ще продължи още между от 9 до 18 месеца според различни прогнози...на различни хора... Но не обвързвайте на всяка цена кризата на икономиката с кризата с имотите. Не че нямат общо - имат и то много, но аз същите тези прилики и разлики съм ви ги писал мноооооооооого пъти и никой не искаше да се съгласи с това, че баба Пена от Дружба 2 кризата не я тресе толкова силно и тя няма кредит също така. Баба Пена дори от кварталната бакалия пари на заем не е искала през всичките си 65 години живот на този свят, но има нещо, което е нейния капитал и това е тристайния апартамент, който тя може и да иска да продаде, но не и на всяка цена, не и при всяка цена...

Е знам, че и сега няма да се съгласят много хора с мен, но предполагам идната пролет когато най-късно поредните мечти за гарсониери дори и панелни в Обеля на цени от типа на 20000лв ще бъдат окончателно разбити ще се съгласите с мен. Зимата ще бъде последната надежда за крах, срив, потоп и т.н. Драмата я има и сега и тя наистина е сериозна, но виждате как се отразява на цените - офертните цени спаднаха на места с над 60% но не и на реалните цени където спада е не повече от 10-15%. Ако някой не схваща за какво говоря - офертни са цените на тристайните панелни апартаменти в Дружба 2 например където цените варираха от 55000 до 125000 евро...
Е реалните цени винаги са били тези между 50 и 60 хиляди евро, а тези от 60000 до 125000 ще паднат на места сигурно с до над 60% но реално това НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ, защото и преди и сега те винаги са си били извън реалния пазар.

Спада реално при най-търсените апартаменти - гарсониери панелни и двустайни ново строителство е средно около 5000 евро, а според някои "оферти" може и да е 20000 евро, но реално е толкова. Колегите брокери разбират какво пиша, но се надявам и другите да разберат. Между другото наблюденията ми са за пазара в София, защото на него работя през последните няколко години.

Аз съм на мнение, че цениТЕ на имотиТЕ трябва да отстъпят още с поне 5000 евро на долу, но като гледам така май тази моя детска мечта не ще сбъдне. Колегите с новия форум - не че нещо ама...пожелавам ви успех щом ви влече пишете, творете и като си начешете крастата заповядайте отново.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-04 09:14 от Продавач.
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
26-05-2010 - 09:42:47
avatar
споко ще видиш и под 300 Е/м2 за добър район...

аз съм обещал не един а няколко договора да ти сканирам и пусна във форума,
ама се двоумя да не вземе някой да посегне на живота си ... smiling smiley, а да и датат ще е с 2011
1.9
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
26-05-2010 - 10:11:33
Ми той удара още не е нанесен. На какво отвръщаш?
Уж си брокер в София, а не осъзнаваш ситуацията.
Въпросът вече не е толкова в цената и дали тя ще пада или ще расте.
По-важното е, че няма достатъчен брой платежоспособни купувачи за готовото старо, ново, завършващо се и започващо ново строителство.
Не по 300Е/м2, а по 150 да продаваш и всички желаещи да имаха съответната сума - пак ще има предлагане, защото темповете на строителство през последните години превишиха многократно темповете на търсенето.
Въпрос на време е.
Колко време може продавача да плаща разходите по поддръжката във вид приятен за огледи без да има приходи?
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
26-05-2010 - 10:22:41
Quote
1.9
Колко време може продавача да плаща разходите по поддръжката във вид приятен за огледи без да има приходи?
Това имотите не са спортни лимузини или мацки ,че да харчат по 100 евро/час?
1.9
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
26-05-2010 - 10:27:56
Quote
builder
Quote
1.9
Колко време може продавача да плаща разходите по поддръжката във вид приятен за огледи без да има приходи?
Това имотите не са спортни лимузини или мацки ,че да харчат по 100 евро/час?

Хубаво де. Моето е въпрос. А твоето отговор ли е? Колко?
И не ми казвай, че ще ме водиш на оглед в паяжинясал апартамент.
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
26-05-2010 - 11:38:53
avatar
Quote
1.9
Quote
builder
Quote
1.9
Колко време може продавача да плаща разходите по поддръжката във вид приятен за огледи без да има приходи?
Това имотите не са спортни лимузини или мацки ,че да харчат по 100 евро/час?

Хубаво де. Моето е въпрос. А твоето отговор ли е? Колко?
И не ми казвай, че ще ме водиш на оглед в паяжинясал апартамент.

За такива като теб има ...туристически агенции...С тях може да се разхождаш на воля...Защо са ти огледи,щом не можеш или не искаш да купуваш?!За поддържане на социални контакти?
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
26-05-2010 - 11:45:26
1.9 ,нещо не разбрах за какъв оглед говориш ,но ако те интерисува цената на поддръжката на имот това е друг въпрос.
ПС.дискутираме имоти не само апартаменти.
1.9
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
26-05-2010 - 11:46:42
Quote
Перловец
Quote
1.9
Quote
builder
Quote
1.9
Колко време може продавача да плаща разходите по поддръжката във вид приятен за огледи без да има приходи?
Това имотите не са спортни лимузини или мацки ,че да харчат по 100 евро/час?

Хубаво де. Моето е въпрос. А твоето отговор ли е? Колко?
И не ми казвай, че ще ме водиш на оглед в паяжинясал апартамент.

За такива като теб има ...туристически агенции...С тях може да се разхождаш на воля...Защо са ти огледи,щом не можеш или не искаш да купуваш?!За поддържане на социални контакти?

Ами аз на огледи не ходя ... още. Има време.
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
26-05-2010 - 11:52:41
Има много време, няма пари. Това го разбрахме.
1.9
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
26-05-2010 - 12:04:24
Quote
Imotko
Има много време, няма пари. Това го разбрахме.

Не сте. Но скоро и това ще стане.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход