Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Предвар. договор търся купувача

Публикувано от mirom 
Предвар. договор търся купувача
14-05-2010 - 09:47:33
Здравейте,
през месец април 2008г. приятелка на майка ми почина.Жената беше възрастна , нямаше никакви наследници, сина й почина преди нея, както и мъжа й, нямаше сестри братя, родители.Имаше само някакви първи братовчеди, които се появяваха от време на време .Тя никога не ги е харесвала.Жената е направила предварителен договор за покупко - продажба на апартамента си на ул.XXXXXXXX, за да не я наследят братовчедите.
След смъртта й се появява някакъв чичо, който не я виждал от 30-40 години на 100 години е бил- живеел в някаква махала в Балкана.
Въпроса ми е: Жената е поръчала на майка ми ,да не отиде този апартамент в ръцете на роднини, които не са я погледнали до последно, още повече непознати роднини.Волята й е да го продаде за да не го получат роднините.
Предварителният договор е в майка ми,как да намерим човека , който да си получи апартамента, за да изпълним волята на жената.До сега той не се е появявал.Може да му се е случило нещо, но да има деца.
Единственото желание на майка ми е да изпълни желанието на приятелката си.
Има ли този договор правно значение – ще ви пиша част от него:

Днес,05.01.2008г., в гр. София, на основание чл. 19 от ЗЗД, между:

1. XXXXXXX, лично

наричан по-долу в настоящия договор ПРОДАВАЧ, от една страна и от друга

2. -----------------------------------------------------------------------------------------------

наричан по-долу в настоящия договор КУПУВАЧ,

се сключи настоящия договор за следното:

I. ПРЕДМЕТ НА ДОГОВОРА

Чл. 1. (1) С настоящия договор страните по него се задължават да сключат окончателен договор за покупко-продажба, с който продавачът /в качеството на единствен наследник на сина си XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX/ще прехвърли на купувача собствеността на свой (собствен) недвижим имот получен в наследство от сина си XXXXXXXXXXXXXXXXXX, а именно: апартамент, находящ се в приземния етаж на сградатана ул.XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX,, състоящ се от три стаи, вестибюл, кухня, входно и черно антрета,баня-клозет и балкон, застроен върху около 110 /сто и десет/кв. м. площ, при съседи........

Срока е определен до 4 години след сключване на предв. договор да се сключи окончателен.

Как да намеря човека? Миром



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-14 10:03 от Тинки Уинки.
Re: Предвар. договор търся купувача
14-05-2010 - 09:53:04
Не би било лоша идея да скриеш личните данни. За всеки случай. И без това не са важни за казуса winking smiley
Re: Предвар. договор търся купувача
14-05-2010 - 10:18:52
Този предварителен договор няма никаква стойност !
Re: Предвар. договор търся купувача
14-05-2010 - 12:09:32
Е, що да няма стойност.
Търси го в Гугъл, МВР, детективи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход