Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Стъпки при закупуване на имот ?

Публикувано от Lily 
Анонимен потребител
Re: Стъпки при закупуване на имот ?
09-06-2006 - 16:41:35
по този въпрос две мнения няма
Re: Стъпки при закупуване на имот ?
11-06-2006 - 12:25:46
Малко хора се замислят за това, но когато физическо лице подписва типови договори с Общи условия, интересите му често са по-добре защитени, отколкото в случая, когато участва при редактирането на клаузите. По същите причини купувач-физическо лице има повече права, от купувач-търговец. Тук става дума за законодателството, а не за наличието или липсата на адвокат или брокер.
Re: Стъпки при закупуване на имот ?
12-06-2006 - 14:56:04
По принцип не съм срещу агенциите за НИ, просто така се случи, че попаднахме на имот, който ни харесва и продавачът е частно лице. Понеже и продавача не беше много наясно какви документи му трябват за продажбата и какъв е редът затова попитах тук. Смути ме това, че много настоява за капаро, а ние не бяхме наясно как да защитим интересите си. Намерих информацията , която ми трябваше от друг форум и то много подробна. Нямам намерение да ям хляба на никого. Все пак благодаря.
Re: Стъпки при закупуване на имот ?
14-06-2006 - 11:34:54
В тази ситуация си наемете адвокат - да проучи имота, да изкара нужните документи и да подготви предварителен договор и проекта за НА. По-добре е да платите сега на компетентен юрист от колкото да отидете след това при него и да се чудите как да си вземете парите. Не искам да ви плаша, но редовно идва някой който "пие студена вода" от лекомислие, импулсивност и високо мнение, че всичко знае и може. Ако правото беше толкова лесно нямаше да се учи 6 години.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход