Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ново строителство в квартал ВИТОША

Публикувано от peac_h1 
Ново строителство в квартал ВИТОША
26-04-2010 - 17:22:55
Здравейте,
Бих искал да ви попитам за мнение за квартал Витоша - блоковете от другата страна на Симеоновско шосе - срещу Студентски град. Става дума за ново монолитно строителство. Там цените са малко по-ниски, на какво се дължи това. Бях чувал че има проблеми с канализациите. Някой който има мнение или наблюдение по въпроса, моля за мнение.
Предварително благодаря.
Re: Ново строителство в квартал ВИТОША
26-04-2010 - 18:24:05
Аз живея на Проф. Георги Златарски от 10 години (зад огромния тригълен блок с магазини на Симеоновско и ГМ Димитров, на който пише Феста апартментс) . До преди 2-3 години освен нашите две блокчета и още една кооперация до нас и нова къща, имаше само къщички с пчелини, кози и цветари - оранжерии. Сега за две години настроиха само по нашата уличка над 10 нови кооперации.Канализация има още ние направихме навремето за нас - водеше се сградно отклонение, но преди 2 години направиха под цялата улица изцяло , както и прокараха газ, ТЕЦ и т.н., за да могат да строят посочените кооперации, като, естественоо разбиха улицата и не я направиха после, сега е частично асфалтирана от инвеститорите, останалото е ями и дупки, абе лунен пейзаж е. За мен причината за по-ниските цени е именно тази - липса на купувачи и много празни апартаменти накуп - говоря за нашата улица, за другите не мога да кажа нищо със сигурност. И необходимост от джип за да се стигнеш в къщи...
Но там принципно има проблем с подпочвените води - минава река наблизо и ако не се строи качествено, става мазало. Съчетан с бума на строителната дейност е довело до падане на цената за да има някакви продажби - така си мисля...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход