Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Панелно жилище в жк Х. Димитър - София

Публикувано от kanemski 
Панелно жилище в жк Х. Димитър - София
21-04-2010 - 11:09:10
Здравейте! Планирам наем или закупуване на жилище в този квартал. Въпросът ми е конкретно за няколко блока, на които съм се спрял. Има ли запознати с квартала? Блоковете са 53/53А, 55А, 108 и 109. първите два се намират срещу училище на общо взето тиха улица. 55А пък е на по-шумно място, нотам има доста добри оферти за наем. 108 и 109 са ми фаворити защото са на най-тихото място от тези, намират се до Арт Колежа и са близо до основната транспортна връзка с центъра - тролеите 2 и 4. Единственият минус на 53, 53А, 108 и 109 спрямо 55А е, че са с южно-северно изложение, докато 55А е с изложение на изток и запад. Искам да попитам каква е нормалната средна цена за наем и за покупка съответно на едностаен панелен апартамент в района (кухня-стая-хол)? Също така, кое е за предпочитане - наем или покупка?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-21 11:11 от kanemski.
Re: Панелно жилище в жк Х. Димитър - София
21-04-2010 - 11:22:10
Само да споделя, че изборът ми е най-вече на принципа да е на по-спокойно място. Все пак по-добре панелка, от колкото нова кооперация на пазара в Хаджи Димитър, където ще ти мирише на пържена риба и ще ти е шумно.
Re: Панелно жилище в жк Х. Димитър - София
22-04-2010 - 06:42:49
Двустаен наем 300лв - точно с/у арт колежа. Взет от приятел месец февруари. Обзаведен артистично но с поостарели вече мебели. Преди 20г е бил върха. Всъщност е тристаен ама едната стая е заключена - ползват хол с преход към спалня и кухня.
За купуване - над 30к евра за мен си е набутка ама здрава, а всички оферти са на по-високи цени за момента
Re: Панелно жилище в жк Х. Димитър - София
22-04-2010 - 16:40:27
За тихо-вероятно е тихо.Ама ако е прекалено близо до училището,чакай проблеми...от типа на криещи се из входа наркомани и разни други такива екстри,свързани с близостта до училището.
Re: Панелно жилище в жк Х. Димитър - София
22-04-2010 - 17:30:17
avatar
Хаджи Димитър е близък до центъра и това е огромно предимство. Близостта и до у-ще може в бъдеще да се окаже предимство, ако в плановете са ви децата? Ако е близо до 42-ро или 24-то у-ще, наистина сте късметлия със зеленината. За мен това е един от най-добрите квартали, за който дори не се шуми много, но това е във ваш плюс понеже имотите не са толкова надценени.
Re: Панелно жилище в жк Х. Димитър - София
22-04-2010 - 19:10:53
avatar
Точно така са разпледелени - 53 и 53А са точно срещу 24-то, а 108 и 109 са близо до 42-ро, но не са съвсем срещу него, което спестява шума от учениците, излизащи в голямо междучасие. Въпреки това ми се струва, че от южната страна на 53/53А стана много шумно и най-вече прашно с новите блокчета. От другата страна към училището си е все още тихо. 55А е доста близо до две шумни улици, едната от която е основнаха входна на квартала и всички минават от там. Разположението изток-запад, обаче е по-добро от север-юг. Най-доброто на 109 и особено 108 е, че са на доста тихо място - пряката при Арт колежа ми се струва много тиха. Познавам квартала много добре, защото израстнах там все пак.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-22 19:13 от 2003.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход