Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпроси за наемане на апартамент

Публикувано от mmg 
Re: Въпроси за наемане на апартамент
20-07-2010 - 20:57:40
А, извинявай тогава. Сигурно е било за наем на нещо голямо, защото за апартамент за 200-500 евро не си струва.
Re: Въпроси за наемане на апартамент
20-07-2010 - 21:52:01
iciltd ,
1. Таксата за оглед няма нищо общо с комисиона
2.Депозита служи най - често за покриване на последние сметки в жилището, които пристигат, когато наемателят вече го няма там, понякога покрива последният наем, зависи какви отношения с заформили във времето наемателя и наемодателя. Останалото - специална сметка, адвокат, нотариус, е бля-бля, измислици на лаици.
Re: Въпроси за наемане на апартамент
20-07-2010 - 22:16:16
Аз само от любопитство ще попитам, като ги пишете тези неща: Някога съдили ли сте се по наемен договор?

Номера със сметката по депозита не го разбрах. Не, че някога ще си дам зор да се разправям с банки, аз съм на принципа на хасковлии: Парите у джобите и айде на Кенана, но ми е интересно как се теглят парите от наемодателя при прекратен даговор и сметки и как се третират лихвите по сметките, разноските по делата, ако по тези сметки са заведени дела от доставчиците и т.н.? Или под какво форма депозитът или предплатата се явяват ЗАЕМ, пък дори необезпечен при положение, че сумата може да се прихване от наемателят, т.е. ако е изряден и наемодателят е изхарчил парите, може да задържи веща за съответния срок след изтичане на договора или да ги прихване от последните наеми.
Всички въпроси на mmg са от типа, абе аз хабер си нямам какво питам, нито идея какво искам да знам, но вие ми кажете. Всички поставени въпроси се уговарят между наемател и наемодател или с агенцията и доколкото никой тук не познава нито наемодателя, нито агенцията, която ще осъществи сделката е безпредметно да си чешете езиците..
Re: Въпроси за наемане на апартамент
21-07-2010 - 13:33:45
.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-07-26 11:55 от Broker9.
Re: Въпроси за наемане на апартамент
22-07-2010 - 20:01:04
Quote
Imotko
А, извинявай тогава. Сигурно е било за наем на нещо голямо, защото за апартамент за 200-500 евро не си струва.

Прав си!
Опита ми е за наем в размер на EUR 4 000...

Обикновено при по-дребни сделки и практически пренебрежими отклонения в "загубите и ползите" страните по сделката не прибягват до цитирания вариант...Но мисля, че всеки уважаващ професията и себе си брокер-консултант е длъжен да обясни на клиентите правния казус.

*black eye*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход