Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Суперфикция

Публикувано от Petko_S 
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 22:13:02
При мен не знам как е, но измежду приложимите правни норми е така, както го написах - и по отношение на терминологията, и по отношение на логиката. Ако не Ви харесва - не е моя вината, а според неписаните закони на елементарното възпитание необоснованата враждебност е признак на интелектуално безсилие. Сигурно при Вас се е получило случайно.
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 22:18:55
Quote
percival
При мен не знам как е, но измежду приложимите правни норми е така, както го написах - и по отношение на терминологията, и по отношение на логиката. Ако не Ви харесва - не е моя вината, а според неписаните закони на елементарното възпитание необоснованата враждебност е признак на интелектуално безсилие. Сигурно при Вас се е получило случайно.

Защо си мислите, че коректната констатация е проява на необоснована враждебност? В тази връзка защо си мислите, че аз трябва да се притеснявам, че в конкретния имот някой ще има това, което имам и аз?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-31 22:21 от Petko_S.
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 22:30:19
Ако необоснованото твърдение за липса на логика в чуждо мнение за Вас е "коректна констатация", за мен е "необоснована враждебност". Нали знаете - всеки е невинен до доказване на противното. Не виждам в поста си твърдение в смисъл, че Вие трябва да се притеснявате ако някой има онова, което имате и Вие. Всъщност, дори това не е основната идея. Вие, в качеството си на обезщетен собственик, би следвало да се стремите към максимална РЗП на обекта - колкото е повече, толкова и Вашият процент е по-голям (изразен в абсолютна мярка). От друга страна, като бъдещ ползвател, би следвало да сте заинтересован във възможно по-малък процент идеални части от общите части, защото те намаляват Вашата така наречена ЧЖП (всъщност - застроената площ на имотите, които ще получите като обезщетение).
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 22:36:11
E, какво искаш да кажеш на човека, ако площоразпределението е коректно? Да иска да му преработят проекта и да му намалят стълбищата? По принцин е прав-каквото за всички цигани, това и за гол Асан.
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 22:42:35
Quote
percival
Не виждам в поста си твърдение в смисъл, че Вие трябва да се притеснявате ако някой има онова, което имате и Вие.

Вие може и да не виждате обаче аз виждам. Защото аз никъде не съм нарекъл клиентите на предприемача ми "балъци хванати на гола кука". Това го правите вие, меко казано абсолютно необосновано. Не само че го правите, ами и акцентирате върху това, че те са щели да имат същото. Е защо биете тъпан за това, за което моят предприемач ми е дал този висок (според някои) процент? За да имат и те същото.
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 22:46:19
Човекът в началото спомена за 40 квадрата общи части на 80 квадрата апартамент. Това стига, че и артисва, за гол Асан, Айше и чаветата. Но някой е казъл на човека, че общите части не се отразяват на обезщетението му.
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 22:48:07
Quote
percival
Вие, в качеството си на обезщетен собственик, би следвало да се стремите към максимална РЗП на обекта - колкото е повече, толкова и Вашият процент е по-голям

Процентът ми е все един и същ. В моя случай 12. Като говорите за логика и за проценти, кажете ми как той е в състояние да стане по-голям. Например 14. Ако успеете да извършите тази акробатика, ще ви се извиня, че се усъмних в логическите ви способности. Ако не успеете обаче, ще трябва да се съгласите с мен.
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 22:50:03
Quote
percival
Човекът в началото спомена за 40 квадрата общи части на 80 квадрата апартамент. Това стига, че и артисва, за гол Асан, Айше и чаветата. Но някой е казъл на човека, че общите части не се отразяват на обезщетението му.

И това не сте го разбрали. Вероятно защото трактатите са станали прекалено философски.
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 22:57:57
Quote
Petko_S
Когато си видях плановете, в които квадратурата надхвърляше с 30% ЧЖП се уплаших и тук да няма някакъв подобен номер. Постовете ме успокоиха. Май няма. Има само опити да бъдат хванати на гола кука балъците или да бъдат изстискани притиснатите до стената.
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 23:00:37
Процентът Ви е един и същ, но 12% от 100 е 12, а 12% от 1000 е 120. А от постовете Ви може да се разбере единствено онова, което е написано, и то разбираемо.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход