Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Суперфикция

Публикувано от Petko_S 
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 01:06:32
:]

Тя темата правилно е наречена "СуперФИКЦИЯ"...
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 01:17:52
Дават по 50% бе, и по 60% дават. И по 150% дават, ако има необходимата печалба за инвеститора. Но конкретния въпрос "За какво бихте заменили 200 кв....................." не би могъл тук да получи дори приблизителен отговор. Липсва необходимата информация,а и не може да бъде дадена по разбираеми причини. За да се прецени професионално трябва да познаваш конкретното място и да видиш проекта. Това няма как да стане. Затова моят съвет е простичък-колкото повече, толкова повече. И пазарлък до последно, но с разбиране на ситуацията.
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 01:41:54
То и на 20% има печалба, бе пич. Само дето твоите цифри са крайно нереални, една фикция(както горе е писал човека).


Ето ви 7 причини защо пиша тези неща:

1.Защото собствениците са "много задължени по някакъв начин" на инвеститора.
2.Защото останалите дялове от това иначе "прекрасно място" са забележете - ПРОДАДЕНИ!!!
3.Защото процентът обещетение е нереално висок.
4.Защото общите части представляват 1/3 от жилището(очевидно в отговор на по-горното).
5. Житейски опит. ( хората с най-малък дял създават най-големите проблеми - недостатъчна жилищна площ, несъгласие за продажба, блокиране на евентуален проект и пр.)
6. Интуиция
7. Защото и бабата е в играта.
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 13:59:37
Докато различията във вижданията на инвеститор и собственик на имот са обясним факт, инвеститорското недоумение за 'разточително' високия процент обезщетение, което битува 'на запад' не намира своето обяснение, което логично би трябвало да се крие в някои географски и демографски особености и най-вече различия на районите, но при всички положения не е коректно да се поставя под съмнение интелекта и бизнес нюха на черноморските инвеститори, както и да се митологизира алчността на собствениците на парцели.
Явно е, че всеки гледа от собствената камбанария, но въпросът, който зададе Петко беше съвсем различен и почти не е бил неразискван. Защо просто не помогнем на човека *huh*
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 14:40:00
Защото казуса на господин Петко е много съмнителен и с не пълна информация.
Само за сведение - никога не съм бил инвеститор, а просто собственик.
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 19:38:30
Едва ли някой е очаквал колегата да качи скица, предварителни планове или нотариални актове, за да разсее евентуалните съмнения. Дори и да има такива, които не могат да приемат процента на обезщетение, самият механизъм на делба при суперфиция е интересен сам по себе си и може да е полезен за други, каквато е основната идея на всеки подобен интернет форум.
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 21:01:56
Питащият има ли още интерес в темата, или казусът се превърна в учебен?
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 21:39:21
Quote
percival
Питащият има ли още интерес в темата, или казусът се превърна в учебен?

Считам, че в общи линии стигнах до информацията, която бе важна за мен. Разбира се ако форумът тук е компетентен. Тя за мен е, че над кота 0 РЗП включва всичко - ЧЖП и ОЧ. Т.е. процентът ми обещетение не зависи от общите части. Колкото и да са големи те, те увеличават РЗП-то, а ЧЖП ми остава непроменена. Хватката с ОЧ засяга повече тези, които купуват, а не тези, които се обещетяват. При това положение моят интерес налага да бъдат точно изчислени ОЧ, както и те точно в процентно отношение да бъдат съотнесени към всички апартаменти в обекта. Това защитава моят интерес.

Покрай постовете в темата успях да разбера, че по отношение на този казус в момента не действа прецизна нормативна уредба, каквато е имало преди. Което сигурно също е показателно за ситуацията на пазара. Също така получих ценна информация по отношение типа и месторазположението на имотите, към които е най-добре да се насоча, което, както все повече се убеждавам, само на пръв поглед изглежда лесно. Като във всички форуми списващите тук са различни. Има хора, които се опитват да помагат, такива, които се опитват да се доказват, такива, които си убиват времето, вероятно и такива, които се опитват да налагат тези, свързани със съсловен интерес.

Наскоро имах работа със златари и още съм впечатлен от контакта с този занаят. Практикуван, школуван и разработван от евреи и арменци в продължение на векове. Там непрекъснато ти правят някакви отстъпки и чак впоследствие започваш да осъзнаваш колко яко си прекаран. Когато си видях плановете, в които квадратурата надхвърляше с 30% ЧЖП се уплаших и тук да няма някакъв подобен номер. Постовете ме успокоиха. Май няма. Има само опити да бъдат хванати на гола кука балъците или да бъдат изстискани притиснатите до стената. Нормалните преговори, зачитащи основателните претенции на отсрещната страна, намират златната среда. Аз лично на този етап стигнах до тези изводи и дано да съм прав.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-31 21:45 от Petko_S.
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 21:55:26
Quote
Petko_S
Считам, че в общи линии стигнах до информацията, която бе важна за мен. Разбира се ако форумът тук е компетентен. Тя за мен е, че над кота 0 РЗП включва всичко - ЧЖП и ОЧ. Т.е. процентът ми обещетение не зависи от общите части. Колкото и да са големи те, те увеличават РЗП-то, а ЧЖП ми остава непроменена. Хватката с ОЧ засяга повече тези, които купуват, а не тези, които се обещетяват. При това положение моят интерес налага да бъдат точно изчислени ОЧ, както и те точно в процентно отношение да бъдат съотнесени към всички апартаменти в обекта. Това защитава моят интерес.
Не случайно повдигнах този въпрос. Боя се, че от многобройните и пространни философски трактати на Вас нищо не Ви е станало ясно. Нищо от това в червен цвят не е вярно. Вие (като обезщетен собственик), и клиентите на предприемача Ви (балъци, хванати на гола кука) ще притежавате едни и същи по естеството си имоти - състоящи се от застроена площ (понятие ЧЖП, каквото и да означава това, не съществува), складова (стопанска) площ - ако има такава, и процент идеални части от общите части на сградата (изразен за удобство в квадратни метри) - в съответствие с вида, местоположението, изложението и т. н. на имота - без значение дали е за обезщетение, или за продажба. И - да, прав сте - от 2007 г. насам не съществува задължителна нормативна уредба за определяне на тези идеални части, но дори и да съществуваше, нейната относителна тежест е малка и разликите са незначителни.
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 22:06:02
Quote
percival
Не случайно повдигнах този въпрос. Боя се, че от многобройните и пространни философски трактати на Вас нищо не Ви е станало ясно. Нищо от това в червен цвят не е вярно. Вие (като обезщетен собственик), и клиентите на предприемача Ви (балъци, хванати на гола кука) ще притежавате едни и същи по естеството си имоти - състоящи се от застроена площ (понятие ЧЖП, каквото и да означава това, не съществува), складова (стопанска) площ - ако има такава, и процент идеални части от общите части на сградата (изразен за удобство в квадратни метри) - в съответствие с вида, местоположението, изложението и т. н. на имота - без значение дали е за обезщетение, или за продажба.

Терминологията ми със сигурност куца, защото досега не бях се занимавал с тази материя, не и логиката. При вас изглежда е обратното.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход