Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да разбера къде са ми имотите?

Публикувано от flycho 
Как да разбера къде са ми имотите?
04-06-2006 - 21:03:15
Имам няколко наследствени парцела във и около с. Иваняне (Банкя) и съм решил да ги продавам. Проблема е, че имам само скици за имотите в които пише размера на имота, имената на съседите, местността в която се намира и схема на самия парцел.
За да мога обаче да им определя някакви конкретни цени трябва да разбера къде точно се намират самите парцели и какво предназначение имат териториите, в които се намират.
Свалил съм си новия Общ Устройствен План на София и там има доста подробно означени коя територя с какво предназначение е, само остава да разбера тези скици къде се намират по картата.
Досега съм разбрал, че тази информация за имотите се пази в службите по кадастъра. Влизах в сайта на агенцията по кадастъра и открих, че службата по кадастъра в София е някъде в Павлово. Въпросът ми е знае ли някой дали ако отида там със скиците дали някой ще ми направи тази справка и ще ми каже къде точно са ми имотите? Или трябва в някоя друга служба да ходя? Моля ако и някой друг е минавал по този път да ме посъветва, че да си спестя малко от обикалянето. Мерси предварително
Re: Как да разбера къде са ми имотите?
04-06-2006 - 23:23:06
Ако наистина ти си собственика на тези имоти,когато са ти ги връщали,са ти направили "въвод във владение",което значи,че са те завели там,побили са ти колчетата по имотните граници и са ти казали-това е твоята нива.Освен това имаш едно листче,на което са дадени едни числа и едни координати-"х" и "y",по тях ,ако извикаш специализирана фирма,ще ти направи трасиране на имота.Ако имаш нужда от помощ и решиш,обади ми се. smiling smiley
Re: Как да разбера къде са ми имотите?
04-06-2006 - 23:52:06
А откъде свали новия ОУП на София?
Re: Как да разбера къде са ми имотите?
05-06-2006 - 10:28:24
от Арена smiling smiley

сериозно, там го има, но са некви jpg файлове дето не са особено полезни
Re: Как да разбера къде са ми имотите?
05-06-2006 - 11:11:34
Аз съм един от наследниците, има още няколко. За съжаление дядо ми, който много добре знаеше къде точно са имотите и на него са му ги връщали и са му правили въвод във владение почина и трябва да се оправям сам.
По принцип знам за тези колчетата и т.н., но не ме касае това. Искам просто да разбера къде мога да намеря кадастрална или някаква друга подробна карта на общ. Банкя или направо на Софийска община в която да видя точно местността където са ми имотите, защото имотите са над 10 и ако тръгна така по Иваняне да обикалям дори и с геодезисти ще мине време и пари.
А иначе ОУП на софия свалих от stroitelstvo.info. На главната страница има банер който води натам. Не бих казал, че "не са особено полезни", в моя случай много им се израдвах като ги намерих. Освен двете картинки по 33МБ с планове на град и община софия има и още 15-тина схеми на канализация, транспорт и какво ли още не.
камелия
Re: Как да разбера къде са ми имотите?
09-06-2006 - 16:45:30
Нещо бъркаш,геодезистите няма да обикалят,те ще ти засекат точките и ще ти посочат нивите.Ще обикаляш ти-с извадка от ОГП-то в ръка.Избери слънчев ден-поне тен да направиш и вземи фотограф-да увековечи излета ти за поколенията! :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход