Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПОМОЩ държавата ме окраде

Публикувано от toma23 
Re: ПОМОЩ държавата ме окраде
30-03-2010 - 07:41:11
avatar
Цък




До 1990 г. всичко беше общонародно. След 1990 г. минахме на противоположната страна и казахме, че всичко частно е свещено. Имаше една постановка в Закона за устройство на територията (...) Това е т.нар. "улична тегоба" – това е, че от всеки имот, който става парцел, шест метра по лицето се отнемат безвъзмездно от общината за улица. Това нещо, понеже станахме много правоверни в защитата на частната собственост, се отмени и сега всяко парченце, което влиза в предвидена улица, трябва да се отчуждава", обясни той.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: ПОМОЩ държавата ме окраде
31-03-2010 - 13:47:14
затова колко струва ,по автомагистрала Люнин обещетенията след обжалване са стигнали до 120 лв на 2м,та 150 метра някъде към 18000 лв трябва да е обещетението ,но пазарните цени са повече
Re: ПОМОЩ държавата ме окраде
31-03-2010 - 15:27:02
Няма пазарна цена за имот, отреден по регулация за път - просто никой не купува такива имоти.
Re: ПОМОЩ държавата ме окраде
31-03-2010 - 20:17:15
е не точно така, ако вземат 150 метра от 2,5 декара и излезнеш с две лица на 2 пътя ,мисля ,че не зле
Re: ПОМОЩ държавата ме окраде
31-03-2010 - 20:57:32
Едното няма нищо общо с другото. Дали е добре или зле е въпрос на субективна преценка, а пазарната цена е обективен фактор. На Вас колко Ви остава, след като са Ви взели 150 кв. м, и образува ли остатъкът самостоятелен урегулиран имот?
Re: ПОМОЩ държавата ме окраде
04-04-2010 - 09:04:59
avatar
ОТЧУЖДАВАТ СЕ ИМОТИ В СОФИЯ, НЕОБХОДИМИ ЗА ИЗГРАЖДАНЕТО НА ЮЖНАТА ДЪГА НА ОКОЛОВРЪСТНИЯ ПЪТ
25 Март 2010
С правителствено решение ще бъдат отчуждени имоти и части от имоти – частна собственост в столичните райони „Витоша”, „Студентски” и „Младост”, които са необходими за изграждането на южната дъга на софийския околовръстен път. Решението ще ускори строителството на пътя и съпътстващата го инфраструктура.

Необходимите за отчуждителните процедури средства са за сметка на Агенция „Пътна инфраструктура”.

Решението може да се обжалва пред Върховния административен съд в 14-дневен срок от обнародването му в „Държавен вестник”.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: ПОМОЩ държавата ме окраде
15-06-2010 - 13:43:36
получих отговора на жалбите ми от общината и ДНСК ,отговора незнам как но е общ и от двете институции, общо взето нито са ме обещетили ,нито имат намерение да го направят моля дайте ми съвет ,ако някой иска да помогне ще му пратя писмото до го погледне

[/code]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход