Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Открих своя имот да се предлага от брокер,на който не съм разрешила да копира снимките ми и да предлага имота ми

Публикувано от koleva77 
Ами ето и по същество.Ама не знам дали ще Ви помогне!!
Казуса е следният -НЯМА ПСИХИЧНО ЗДРАВ БРОКЕР,който да си мисли че обявен имот на 200места е по -бързо продаваем отколкото
ако се отдава продава с ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА!!!Това е в сила когато е ВЪЗЛОЖЕНА ПОРЪЧКАТА НА БРОКЕР!!

Ако имота се продава от собственика (негово право) ДА СИ ГО ПРОДАВА САМ ..Тоест ПОВТАРЯЩИ СЕ ОБЯВИ НА ЕДИН ИМОТ И НА ЕДИН ПАЗАР води до ХАОТИЧНО ПРЕДЛАГАНЕ и по висок риск на неуспеваемост.

Пример -за по бавно развиващи се!!!!ако влезнеш в МОЛ ДА СИ КУПИШ ОБУВКИ И ИМА ТЕЗИ КОИТО ТИ ХАРЕСВАШ и твоя номер ВЪВ ВСЕКИ ЕДИН МАГАЗИН то те вече не са модерни.Ако ги има само на ЕДНО МЯСТО ЩЕ ГИ КУПИШ.!!

Аналога обувки имоти не е правилен,но "блондинките "ПОНЕ ще се опитат ДА го разберат .За тъпаците не знам!!

*book*
Въртоглаве, Вие в кое ТКЗС сте комбайнер ?



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-03-25 10:10 от TZARS.
tzars -Напълно Ви подкрепяв във вашата неприложимост!!Конкретно и коректно ти обяснявам ,че когато съм правил сделки с имоти и като брокер и за себе си ..Вие не сте различавали НАТуРАЛЕН акт от тоалетна хАртия.

Ако сте брокер и работите за клиенти и съветвате клиенти да си обявяват имотите освен при Вас и на още 200други като Вас,то веднага се отнесете към вашия личен лекар.Всъщност дано да греша и да не съм Ви разбрал.правилно,защото иначе на зле отиват нещата, за Вас!!

Ако пък продавате личен имот с ДВЕСТА БРОКЕРА..,ТО това доказва ДОКАЗАНА НЕКОМПЕТЕНТНОСТ!!!

Аз ПРОДАВАМ имоти САМО ЕКСЛУЗИВНО поне в 70% от сделките ми..и познам клиентите си и техните потребности.Вярно е че има качени на "случаен превоз ",но и това ще отмине!

Всъщност каква е твоята идея за брокеража.eye popping smiley Да копираш снимки на частни лица и да ги пускаш като повтаряща се обява ,или?Нещо не те разбирам..Или може би да се конкурираш със клиентите си .Кой по бързо ще продаде ти или той!!:]
Тук не е мястото, да си мерим .... стажа.

Уточнение: имота ми за продажба е наследствен парцел



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-03-24 18:15 от TZARS.
Quote
Въртоглав
Казуса е следният -НЯМА ПСИХИЧНО ЗДРАВ БРОКЕР,който да си мисли че обявен имот на 200места е по -бързо продаваем отколкото
ако се отдава продава с ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА!!!Това е в сила когато е ВЪЗЛОЖЕНА ПОРЪЧКАТА НА БРОКЕР!!

Ако имота се продава от собственика (негово право) ДА СИ ГО ПРОДАВА САМ ..Тоест ПОВТАРЯЩИ СЕ ОБЯВИ НА ЕДИН ИМОТ И НА ЕДИН ПАЗАР води до ХАОТИЧНО ПРЕДЛАГАНЕ и по висок риск на неуспеваемост.*book*

Да това вече беше по същество - смислено и конструктивно ! clap:

Явно това е нормалния ред на нещата - щом в белите държави е така, значи и ние натам трябва да вървим *pardon*

Само, че хора поизкривихме темата и наистина не е място за мерене на ... стажовете
Брокер 9-

Съгласен съм с теб ,че стажовете не винаги имат значение.Но "колегата" просто "кърти мивки".Ако аз съм дойда в твоя офис и ти възложа да продаваш мой имот и че си 199 фирма която го продава ,ако си читав ще ме изгониш със шутове, а и не трябва да се сърдя.Ако ти ме консултираш да обикалям по другите АНИ и да си го предлагам и на тях ЗА ДА ПОЛУЧА ПО -ДОБРО АДМИНИСТРАТИВНО И ПРАВНО ОБСЛУЖВАНЕ(според визирано малоумно мнение),*sos*то АЗ защо да ти плащам !!! *xxx*По скоро ще трябва да те "гръмна с базука." :g:
Ако съм собственик и аз съм решил да си го пускам -продавам отдавам сам И ТИ (примерно) ми откраднеш снимка и обява и ми поискаш комисион отново те стрелям.Абе хайде да си работиме с клиенти които са съгласни и ни ВЪзлагат поръчката,а не с и като "куцо кьораво и сакато .."

Права е жената ,не иска да работи в момента с Агенция -НЕИН ИЗБОР независимо дали ще е успешен избора ТЯ СИ Е СОБСТВЕНИК и тя решава как ще се разпорежда с имота си И КАК ЩЕ СИ ПОЕМА ЕВЕНТУАЛНИТЕ РИСКОВЕ..Защо трябва да и пускат обявата разни малоумни "колеги" НЕЗАВИСИМО КАКВА Е ЦЕНАТА СЪЩАТА РАЗЛИЧНА или без ЦЕНА.!??eye popping smiley
Госпожо Колева -За съжаление вече сте се насадили на пачи яйца.В БГ има ясно ,но все още бавно приложимо законодателство.Имате следните реални варианти.Или си давате ,ако сте съгласна, имота на читава АНИ да се справи със задачата .Включително и да премахне натрапницата визирана от Вас!!Другият вариант е да продължите сама битката ПРОСТО ИМ КАЖЕТЕ ,ДА СПИРАТ ИМОТА ,ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ТАКИВА натрапници не винаги разбират от добрия тон,ТАКА ЧЕ НАМЕРЕТЕ НЯКОЙ КОЙТО ДА ИМ ТЕГЛИ ЕДНА ТЪНКА И ДЪЛГА и да се приключи случая.Лично аз съм брокер и бих препоръчал първия вариант,НО ИЗБОРА Е ИЗЦЯЛО ВАШ!
@Въртоглав, да много си прав за нещата - трябва да се върви към ексклузивност, кой колкото може, щото нали знаеш какъв ни е манталитета - 100 % съм съгласен с теб - аз като се чудя нещо дали е правилно или не е и гледам "братята" американци и германци - все пак думата бизнес те са я измислили и на повечето езици няма превод - там се работи ексклузувно имат МЛС - обаче мисленето им е доста по-напред от нашето, и все пак си имат FSBO (For Sale By Owner) или продажба от собственика - имат си и портали за такива оферти и т.н. - идеята ми е че тези неща и там ги има - значи са нормални - това, че техния дял е минимален отделен въпрос ... тук също мисля, че е много малък този дял - особено сега, когато един имот не се продава след едноседмична обява във вестника ... но това също е отделна тема ...

Отново потвържадавам да трябва да се върви към ексклузивност - но не може да стане за един ден, и относно това някой не искал да му се предлага офертата, много ясно че няма да се предлага - на сила хубост не става, щом толкова искат да вземат отпуска и да ходят да отключват - стига с тая сервилност хора, ясно е че искаме да имаме повече оферти, но когато някой ясно и категорично заяви, не искам да работите за мен - НЕ ГО ПРАВЕТЕ !!!

За протокола: никой няма да изгоня с шутове от офиса, ако ми обяви, че имота му ще се предлага в още 199 фирми, просто ще го уведомя, че офертата му в никакъв случай няма да се предлага с предимство пред другите оферти, няма да бъде предлагана като алтернатива на търсен имот в друг район с подобни показатели и ще се показва, само ако отговаря на определено търсене ... не за да му е гадно на човека, че не е дал екскузивни права, а защото не върви да "навиваш" някой за нещо и да настояваш при положение, че не знаеш дали не е било капарирано преди 5 мин. winking smiley

Просто идеята относно @TZARS беше да не се нападаме и да се драчим и да се обиждаме, всеки има някакви възгледи, а това че ги споделя, означава, че е способен да ги променя - нека да няма караници и излишни обиди - не да се женим и да си правим сдружения и да си менкаме оферти и тем-подобни глупости, които явно не се получават поради липсата на бизнес култура в много от нас (в това число и моя милост) - нека просто да се говори по същество - аз например имам нуждата да обсъждам проблемите от практиката с други себеподобни, но не да си мерим дължината на ... стажовете и цитатите от книгите на Тръмп "Как да стана милиардер" - а просто да говорим нормално по същество и конструктивно ...

Извинявам се за офтопика ...
Това защо не се обсъжда в дублиращия форум (след влизане във фирмени "моите оферти"winking smiley?
Quote
2010
Това защо не се обсъжда в дублиращия форум (след влизане във фирмени "моите оферти"winking smiley?

Там добре, че има един пост от вчера от две изречения, останалото последното е от Януари месец, а има раздели където не е писано от Април 2009 г.

Няма значение, къде ще се обсъжда, важното е да се пази добър тон и конструктивност - че сме вече на възраст, не ни отива друго ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход