Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво да правя?

Публикувано от misho33 
Re: Какво да правя?
16-03-2010 - 21:02:27
avatar
Quote
ekoflex
Мишо,

в този случай наистина най-доброто е да търсиш заможна съпруга, файда от натикване на пари в имоти няма, ето колко много хора във форума го казват и повтарят това
Темата има заглавие- прочети и ако можеш, пиши нещо свястно. Не я ползвай само за рекламата си- тук реклами не се публикуват- правилата го забраняват.
Re: Какво да правя?
16-03-2010 - 21:15:49
avatar
Quote
misho33
Благодаря за съветите. Имам си дългогодишна приятелка, бихме искали да живееме заедно. Тя е съгласна да живее на 10-15 км от София, че и на повече, стига да има условия и добър превоз. Но можеш ли да вярваш на жените ... smiling smiley (Без да започваме да разискваме темата, не искам да обидя никого).

В София си имаме апартамент, който някога ще остане за мен. Там винаги ще може да преспя, да остана и т.н.

В общи линии явно ще трябва да седя и да почакам още малко, докато не изпадне нещо наистина добро и поносимо като цена. А до тогава - трупам в банката. Благодаря за съветите.

Нека като жена ти кажа, не ги слушай какви ти ги говорят. Никой и за момент не си е направил труда да се постави на твое място, да почувства емоциите ти и мечтите ти.
Щом момичето също иска да живее по " твоя" начин, значи е твоята половинка. Най- тъпото е, да не правиш нищо и да се откажеш от мечтата си заради някого.
Моят съвет е- в почивните дни обикаляйте периметъра, който би те устроил. Питай, гледай. Ще се намери нещо, което да ти хареса и да можеш да спазариш. Защото, каквото и да приказват олайващите месечината, никой не знае кога ще отшуми кризата. Сега е голям зор и ще има хора, готови да си продадат старата къща, която не могат да ремонтират, на поносима за теб цена. Сега и материалите са по- евтини, и работници на ниски надници се намират. А ти, докато можеш да живееш при родителите си, докато има кой една чиния ядене да ти поднесе и консумативи да не плащаш, можеш много да направиш.
Успех ти желая.smiling smiley
Re: Какво да правя?
16-03-2010 - 22:38:18
То всичко казано е хубаво, но дайте по същество - какво и къде може да се купи по принцип в указания периметър, що годе отговарящо на условията и за обявените пари и най-важното - на кой район се е спрял купувача?
Re: Какво да правя?
16-03-2010 - 22:41:36
avatar
Quote
Broki
То всичко казано е хубаво, но дайте по същество - какво и къде може да се купи по принцип в указания периметър, що годе отговарящо на условията и за обявените пари и най-важното - на кой район се е спрял купувача?

Е, аз съм го дал по същество, но ти не си го чел!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Какво да правя?
16-03-2010 - 23:04:04
avatar
Quote
Broki
То всичко казано е хубаво, но дайте по същество - какво и къде може да се купи по принцип в указания периметър, що годе отговарящо на условията и за обявените пари и най-важното - на кой район се е спрял купувача?

"По същество" и " по принцип", за изключващи се понятия. :]
Re: Какво да правя?
17-03-2010 - 08:27:20
Quote
камелия
Quote
Broki
То всичко казано е хубаво, но дайте по същество - какво и къде може да се купи по принцип в указания периметър, що годе отговарящо на условията и за обявените пари и най-важното - на кой район се е спрял купувача?

"По същество" и " по принцип", за изключващи се понятия. :]

Погледнато формално - всичко е нормално, НО

погледнато нормално - всичко е формално winking smiley
Re: Какво да правя?
17-03-2010 - 10:20:44
Айде и аз като жена да се изкажа...
По принцип много рядко хвърлям едно око тука, още по-рядко пиша.Преди годино можеше да се почерпи информация и сподели опит във форума, напоследък е станал помийна яма *stop* Рядко има смислени постове, но твоя е един от малкото.
Искам да споделя нещо съвсем реално и конкретно.Преди време бях искала съвет за имот на моя близка - касаеше се за малка полумасивна виличка в Долно Камарци.Преди няколко дена са я продали - за 4500 ЛЕВА.Купувача - съвсем обикновен човек, женен с две дечица, също като теб мечате за къщичка в която да си почива от тежката работна седмица и да диша въздух а не смог.Изключително доволен, все разказвал как дъщеря му искала хубава баня, жена му си мечатела за голям хол, с много мерак с две думи.Долно Камарци е на около 35 километра от София, с хубав път до там, има и влак.Ако живееш и работиш в източните квартали на София си за 30-40 минути от точка А до къщето.Вилната зона е без вода и канализация, има само ток, всички са на сонди.НЕ СТАВА ЗА ЦЕЛОГОДИШНО, но е идеално местенце за от петък до понеделник, всички отпуски и празници.След години като се пенсионират вашите ще могат да отидат да си живеят там, а ти да останеш в апартамента.
С деца е доста по-различно - в селцата няма хубави детски градини, училища, уроци по пиано и скално катерене.Ако бъдещата ти жена ще бъде домакиня и ще поеме развозването на дечурлигата - ОК, но ако не, ще бъде доста трудничко ако въпросното къще не е с отлични транспортни връзки с града (ама тия места не са за обикновенните хора отдавна).
Та, съвета ми е, поогледай вилните зони, които са в периферията най-близка до апартамента ти (за да не ти се налага да пресичаш София в петък вечер) - примерно ако си в Младост или Дружба гледай в посока Вакарел или подбалканската (Саранци, Макоцево,Горна Малина).Сега те изживяват ренесансов период - след като запустяха почти напълно като измряха първоначалните им собственици, сега техните деца са вече на години и започват да ги съживяват.Могат да се купят приятни парцелчета за нищо пари, да се спретне симпатично къщенце с гледка и камина, барбекю на двора и райграс отпред и да се забягва там при всяка възможност - всичко в рамките на твоите спестявания или съвсем малко отгоре.Наистина няма да е мечтаната къща за постоянно живеене, но сигурен ли си че с твоите 18 часа работа на ден ще искаш да добавиш и още 2-2.30 часа на ден в двете посоки за ад се добираш до вкъщи?
Re: Какво да правя?
17-03-2010 - 10:46:26
Колега за мен работещият път е начертан от хилядолетия, жена, деца бачкане. Ако си здрав, прав, работлив и вярващ в способностите си, тия сметки с кашетата и при мама и тате /не че нямат своята логика с оглед обърканите времена в които живеем/ те подвеждат не да живееш живота а да му робуваш. Природата изисква а разума го потвърждава, ако жената е "6" вие сте тандем и ще успеете, но не пропускайте и миг от живота за сметка на изкривени предтстави за пътя.

Жив и здрав пожелавам късмет, другото си го имаш winking smiley
Re: Какво да правя?
17-03-2010 - 11:26:46
Здравей Мишо,
В подобна ситуация съм.....
Бих те посъветвал с наличните пари да си купиш парцел....
За EUR 14 K, на 15 километра едва ли ще намериш, но в малко по-голям ,,радиус,, мисля че може да успееш.
Ако е със съборетина е още по-добре,ще ти спести доста разправий с администрацията ,,българска,,...
Мина ми и още една мисъл,....ако искаш след 30-40 години (да си жив и здрав) да си живееш на спокойствие, то според мен сега трябва да потърсиш парцел на по-голямо разстояние от 15 км от София...(за да не се окажеш след време в някой от крайните квартали..)
Re: Какво да правя?
17-03-2010 - 11:29:11
Мишо, да споделя чужд опит. Съвет няма да давам, просто смятам, че мога да ти дам информация, която да ти е полезна по някакъв начин.
Преди няколко месеца дойде един човечец с проектирана къща от около 50кв.м. с молба да понамалим малко от конструкцията - излизало скъпо. Понеже от констукцията повече от 2000ле не можеше да се смъкне (това със слагането на главата в торбата) - свързах го с един приятел, който можеше да му помогне с грубия строеж. Та нави се той, направи му една стойностна сметка с цени и минимална надценка, колкото да му е смислено времето, не колкото да си оправи живота за 2 години напред. Та сумата само за грубия строеж без включванията към комуникациите излезе от порядъка 25-30к лв -доста над това, на което човека се е надявал. И това е сума, на която не знам дали средностатистическа стр. фирма би се заела.
Мисълта ми е да си направиш пълната картина за къщата - не я смятай строежа на принципа "50 квадрата по 150 евро прави толкова", защото къща с малка квадратура пак си е изкоп, 30-тина метра основи,настилка на 0.00, доста метри зидове и 60-70 кв. м покрив, което си струва пари. Така че си направи хубаво сметката, ако решиш да строиш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход