Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

електрически стълб

Публикувано от Chicho Gosho 
Re: електрически стълб
13-08-2010 - 07:16:28
Имам намерение да си построя еднофамилна къща в района на град банкя.В имота няма ток,но в съседната къща има.Подаох молба за проучване на мощности в чез софия-запад откъдето ми отговориха,че за да ми дадат 10к-вата трябва да направя трафопост.съответно ме принудиха да подпиша предварителен договор с тази клауза,защото щял да ми е необходим за разрешителното за строеж.вече имам разрешително за строеж и започвам да строя,но нямам ток в парцела!Въпросът ми е какво трябва да направя за да ми вкара чез ток до строителната площадка(парцела)?Ще ви бъда много благодарен при евентуален съвет
Re: електрически стълб
13-08-2010 - 09:24:17
Стълбовете обикновенно са за 20 и 110КВ, поне аз за други не съм чел в скици. Сервитутът на 20 кв е 5 или 5,5 м. от двете страни по оста или общо 11 м, а на 110 кв. 11м. от двете страни или общо 22 м. широк. Този от 20 кв. може да се вкара под земята, но големият от 110кв. не може, заради охлаждането на жиците.
Re: електрически стълб
26-08-2010 - 12:14:13
незнам дали е заради охлаждането,но под земята се заравят кабели не голи проводници каквито са тези т преносната мрежа за средни и високи напрежения,а кабел за 110 КВ има ама знаеш ли колко са скъпи,не съм сигурен но маи бяха и със маслено охлаждане или маи не на 440 бяха маи с масло,както и да е изисква се страшна изолация,канал за полагане,подложен бетон,шахти,,тръби и куп още работи.
неможеш ли да се споразумещ с комшията нещо за някой временен кабел,или ако си мн на зор вземи си агрегат
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход