Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

електрически стълб

Публикувано от Chicho Gosho 
електрически стълб
14-02-2010 - 21:08:48
Харесах си имот с много добра гледка и на добра цена но с една особеност, която ме притесни. В мястото има голям електрически стълб - от онези с квадратна основа примерно 3 на 3 метра. Има ли опасност от облъчвания, забрани за строителство в някакъв периметър и изобщо какво ще ме посъветвате.
Re: електрически стълб
14-02-2010 - 22:08:58
avatar
Правилно се притесняваш, най вероятно е далекопровод..... , да не се наложи да го местиш, че евтиния парцел вече няма да е такъв, и още нещо, за облъчвания не знам, но има сервитут в зависимост от напрежението дето бръмчи по жиците.
Re: електрически стълб
14-02-2010 - 22:38:47
Quote
Chicho Gosho
какво ще ме посъветвате.

Ако ще купувате мястото само за да ползвате гледката - няма особен проблем.
Ако, обаче, възнамерявате да строите там - най-добре ще е да преминете към следващата оферта.По възможност - без стълбове в неяwinking smiley
Re: електрически стълб
15-02-2010 - 15:00:24
Само стълб ли има или и жици по него...
Re: електрически стълб
15-02-2010 - 16:06:40
ако кабела се прекара под земята - сервитута става 1 м
Re: електрически стълб
15-02-2010 - 16:15:21
Приятелю, не навлизай в периметъра на ЧЕЗ, ще ти скъсат нервите, г..за и одерат кожата !!!! smiling smiley. Колегите са прави има ли далекопровод в мястото бягай далеч. Ако все пак решиш да се бориш и да променяш сервитути и т.н мога да препоръчам човек , който работи много добре ...но по-добре недей да почваш.
*book*Re: електрически стълб
15-02-2010 - 18:29:22
Az ne bih kupila nikoga mqsto pod dalekoprovod, zashtoto sam el. enginer s 35 godini stag v 3 dargavi: Balgaria,Canada i USA !
Parvo prouchete kolko Kilovolta e dalekoprovoda.
Ogranichavashtoto razstoyanie ot gledna tochka na Tehnika na Bezopasnot za dalekoprovod 750kV e =~ 12, ili 15 Metra.
Bезопасното razstoyanie ot gledna tochka na vrednoto vliyanie na namagnetizirvashtiy efekt i dr. zavisi ot:
1. kVolt na prenosvashtata mrega-horizont. razstoyanie e pravo proporz. na kVolt
2. Visochina na stalbovete- horizontalnoto razstoyanie e obratno proporz. na visochinata.
3. Profila na mestnostta - Dalekoprovoda moge da bade m/u dva halma v niskoto...
V povecheto dargavi e prieto , da ne se zastroyava ( s ogled poluchavane na elektro razryadi ot arka ili korona pri buri i skasvane na el. provodnata mrega:
Formulata e : 1 kV na metar. Za vashiy sluchay 750kV , horizontalnoto razstoyanie =~750m.
Ima informaziy kade v Balgaria preminavat mregite Visoko Napregenie, no az ne moga da vi pomogna. Trybva da pitate nyakoy ot Energo-to da vi nasochi.
Az sam svidetel na takiva naseleni mesta, koito vse oshte se obitavat ot predi 40 god. Edinstvenoto e , che sobstvenizite ne mogat da si vzemat realnata zena na sgradata, poradi taya prichina. Ostava im edinstveno, da prodadat imota na nepodozirashti nishto novi obitateli. Novite se hvashtat na vadizata lesno, zashtoto zenata e po-niska 10% ot drugite podobni gilishta.
Izmestvane na elektroprovod e svarzano sas spechelvane na sadeben prozes i nosi golemi zagubi na energo-prenositelnoto predpriyatie. Poradi taya prichina, pochti ne se sluchva.
Izchisleniyata sa slogni . Vzimayte predvid i "korona" efekta, ne samo namagnetizirashtiy efekt.
Ima i mnogo predpolagaemi , no nedokazani negativi.
Re: електрически стълб
15-02-2010 - 18:53:06
rz3bvd...вероятно става дума за 20 kV стълб.750 kV стълб е бая сериозно съоражение .
Re: електрически стълб
16-02-2010 - 15:15:03
avatar
Ако го купиш за да садиш зеленчуци - ударил си джакпота.
Всички гадинки бягат от облъчването и зеленчука става "дъ бест".

Ако смяташ да живееш там - кръгом и бегом !
?
Re: електрически стълб
17-02-2010 - 16:47:40
avatar
Купувай парцела, свали жиците, нарежи стълба и ги продай.
После си купи едно жигули за 200 лв., слагаш му седмична винетка и тръгваш на обиколка из България.
Яж, пии и се весели.*drunk*

Еврото идва към България.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход