Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....

Публикувано от Clever 
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
22-02-2016 - 11:50:36
Здравейте от 6 месеца живея в имот който ми стоеше така до сега още от 2002 година (година на завършване) нямаме индивидуални партиди за ток защото сградата няма акт 16 и съответно никой не плаща данъци разправям се със всички да оправи документите но 14 собсвеника се правят че не ме чуват защото ги устройва да не плащат данъци .Аз не мога нито да продам имота нито да го ползвам ефективно. Помогнете ми като ми кажете към коя институция мога да се обърна за да подам сигнал или някой да накара тези хора да оправим нещата
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
07-07-2016 - 16:31:44
Когато си купавах имота имах подобна ситуация. При мен беше така: давам капаро и правя оферта на продавача. Ако той ми откаже офертата, аз си получавам капарото. Но ако той се съгласи, а аз се откажа тогава си губя парите. Само не мога да си спомня парите за агенцията ли отиваха или за продавача. Но май остава за тях, защото на тях ги давах и с тях подписах нещо като договор.
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
27-07-2016 - 16:37:06
Quote
Nikita82
Когато си купавах имота имах подобна ситуация. При мен беше така: давам капаро и правя оферта на продавача. Ако той ми откаже офертата, аз си получавам капарото. Но ако той се съгласи, а аз се откажа тогава си губя парите. Само не мога да си спомня парите за агенцията ли отиваха или за продавача. Но май остава за тях, защото на тях ги давах и с тях подписах нещо като договор.
Така е коректно! Според мен капарото остава за продавача и агенцията си взима процент .
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
28-07-2016 - 00:11:24
Никита,а какво ти пречи да отправиш оферта без да дадеш капаро



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-07-28 00:21 от nradev.
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
28-07-2016 - 00:20:58
Quote
Nikita82
Когато си купавах имота имах подобна ситуация. При мен беше така: давам капаро и правя оферта на продавача. Ако той ми откаже офертата, аз си получавам капарото. Но ако той се съгласи, а аз се откажа тогава си губя парите. Само не мога да си спомня парите за агенцията ли отиваха или за продавача. Но май остава за тях, защото на тях ги давах и с тях подписах нещо като договор.


абсолютно аматьорско изпълнение. първо агенцията не е старана по сделката така че не се сещам какъв договор може да подпишете освен че дължиш комисион.освен това ако ти си изправна старана нищо не кяриш ама ак си неизправна губиш капарото. капаро се дава на предварителен договор за да ти държи сделката.дава се на продавача. а да не говорим че ако се наложи агенцията да ти връща капарото може да измисли 100 причини да те изкара неизправна старана и да да откаже да го върне и после иди ги съди
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
29-12-2016 - 13:13:28
За съжаление и аз изпатих от подобно стоп-капаро!Агенция "ИГА"в Пловдив продава имот на ул.Т.Александров №82 Брокерката Хубенова при оглед заяви, че е единствена агенция работеща с продавача,че апартамента е чист от тежести–след ЧСИ и че ако искам да видя някакви документи трябва да оставя стоп-капаро от 500лв.дадох парите,получих разписка и копие на нот.акт. При моя проверка се оказа,че имота има възбрана от частно лице,неизчистена от ЧСИ-то.по-голямо беше изумлението ми,когато от агенцийката ми казаха че няма проблем да си купя имота с тежести и че те няма да ми върнат капарото.Те разбирасе,ще си платят за това,но моя съвет-не давайте нищо предварително на малки мошенически агенцийки!
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
25-01-2018 - 09:56:17
Страхотна тема, супер постове, не я видях и писах възмущението си именно с подобен казус в друга тема, благодаря на този, който си е изгубил минутите и го е написал първоначално! Няма такъв филм, както тук с това "стоп капаро". Имайте предвид и още нещо, което ми обясни адвокатката: реквизитите на всеки договор, бележка, разписка и т.н. са описани в закона, когато плащате такова измислено стоп капаро, внимавайте как ще бъде описано, ако все пак го платите, ние отказахме, докато не намерихме хем апартамент, който ни устройва, хем читав брокер..



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2018-01-25 09:58 от EtkaSofia.
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
28-06-2019 - 17:18:34
Няма такова понятие в правния мир. Но то дава гаранция, че няма да водят други клиенти. Колкото и невероятно да е, не са малко случаите, когато двама купувачи се сблъсвят за силно жилания имот. Тези пари се прихващат после и все пак говорим за неколкостотин лева или купувача да предплати малък процент.
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
18-11-2019 - 17:33:29
Истината е, че светът на недвижимите имоти се напълни с хора, които само се чудят как да ти вземат парите. Стоп капарота, фалшиви обяви, крадени обяви... Но пък като съм говорил с брокери, които са от години в бранша, те пък се оплакват, че само се опитват да ги заобикалят. Истината се крие някъде по средата според мен.

https://brokerfinder.bg/ - мнения за брокери на недвижими имоти



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2019-11-18 17:36 от brokerfinder.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход