Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ново строителство или саниран панел?

Публикувано от alana 
Ново строителство или саниран панел?
27-01-2010 - 17:13:43
Ето че,доживях да си задам този въпрос...До преди месец-два,гледах с изумление,когато мои близки,строителни инженери,проектанти и въобще хора,които разбират от строителство ми казваха,че са си купили панел,но след дълго търсене започнах да ги разбирам.Възмутена съм от новото строителство,никакво качество,маломерни апартаменти-плащаш 60 кв,а де факто получаваш около 55,а и може би съм"олдфешън",но ми е трудно да възприема-хол,кухня,трапезария-три в едно.Някак си не ми се иска да ми дойдат внезапно гости и да ми гледат тенджерите,остатъците от храна или неизмитите чинии*stop*.Последната капка,която преля чашата на уж неизчерпаемото ми търпение,беше оферта за ново жилище-78кв,от които 8 кв.се оказаха мазе.Е,откъде накъде ще плащам по 900евро кв.м мазе,толкова колкото е и цената за кв.м на самия апартамент и то завършен ключ?Какво е вложението в това мазе,пвц дограма ли има,паркет ли...нищо,една влажна дупка...Въпросът ми е струва ли си човек да направи вложение в саниран панелен апартамент,след основен ремонт,с хубава дограма и подови настилки,южен и в добрите комплекси-Хиподрума,Борово,Лагера,пред ново жилище в по-отдалечени части на София,където инфраструктората и транспортните връзки са лоши?Благодаря ви.
Re: Ново строителство или саниран панел?
27-01-2010 - 20:18:25
може и стара тухла - какво лошо има ?
Re: Ново строителство или саниран панел?
27-01-2010 - 20:42:08
Quote
alana
Ето че,доживях да си задам този въпрос...До преди месец-два,гледах с изумление,когато мои близки,строителни инженери,проектанти и въобще хора,които разбират от строителство ми казваха,че са си купили панел,но след дълго търсене започнах да ги разбирам.Възмутена съм от новото строителство,никакво качество,маломерни апартаменти-плащаш 60 кв,а де факто получаваш около 55,а и може би съм"олдфешън",но ми е трудно да възприема-хол,кухня,трапезария-три в едно.Някак си не ми се иска да ми дойдат внезапно гости и да ми гледат тенджерите,остатъците от храна или неизмитите чинии*stop*.Последната капка,която преля чашата на уж неизчерпаемото ми търпение,беше оферта за ново жилище-78кв,от които 8 кв.се оказаха мазе.Е,откъде накъде ще плащам по 900евро кв.м мазе,толкова колкото е и цената за кв.м на самия апартамент и то завършен ключ?Какво е вложението в това мазе,пвц дограма ли има,паркет ли...нищо,една влажна дупка...Въпросът ми е струва ли си човек да направи вложение в саниран панелен апартамент,след основен ремонт,с хубава дограма и подови настилки,южен и в добрите комплекси-Хиподрума,Борово,Лагера,пред ново жилище в по-отдалечени части на София,където инфраструктората и транспортните връзки са лоши?Благодаря ви.

*ok*

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Ново строителство или саниран панел?
27-01-2010 - 20:46:49
Quote
dival
може и стара тухла - какво лошо има ?
Лошо няма,скъпо има*huh*
Re: Ново строителство или саниран панел?
27-01-2010 - 20:55:14
avatar
Аз, съм твърдо за новото строителство.
Ето някои предимства:
Стаите са малки - лесно се отопляват през зимата
Стените са от гипскартон - ако избие пералнята на горния етаж, то цялата стена се свлича и щеш не щеш си изграждаш нова стена с което придобиваш чувството, че си в ново жилище.
Терасите са малки - една метличка и всичко е чисто.
Жената, не ти изрежда някакви капризи за нов интериор, защото сама се е убедила как всичко е паянтово и каквото бутнеш все нещо ще развалиш

И така мога да изреждам още много, на спирам, че ми свърши мастилото.
Re: Ново строителство или саниран панел?
27-01-2010 - 20:55:26
Quote
alana
Quote
dival
може и стара тухла - какво лошо има ?
Лошо няма,скъпо има*huh*
не може да мислиш по този начин -в краина сметка се купува дом ...знам ли
аз може би не съм наи подходящия съветник защото съм твърдо против панела и според мен самите панелки едва ли имат повече от 10 г живот ...невероятно ли звучи? спомни си как изглеждаха панелите преди 10 години
бяха що годе спретнати , сега въпреки шарените изолации изглеждат като гета
два варианта - вариант 1 стискаш парите поне до април , следиш пазара и току виж старата тухла доиде на твоята цена
вариянт 2 харесваш стара тухла (там квадратите са реални) и гледаш колко не ти стигат , ако ти е поносимо като сума - кредит и изплащаш
11 години съм живял в панел (като дете) и беше нов блок , отдавна съм на стара тухла и съм много доволен
не разбирам много от строителство но поне съм живял и в едното и в другото
Re: Ново строителство или саниран панел?
27-01-2010 - 21:11:35
avatar
Колкото и да възхваляват новото строителство рядко се намират добре конфигурирани жилища с нормални размери на помещенията.Стремежа на строителите в последните години за максимална печалба доведе до това положение.
Обяснението е просто:по-голяма печалба при дадена квадратура на застрояване има в многото на брой малки жилища отколкото в по-малкото на брой но качествени апартаменти.На етаж едно най-много две такива,останалите-студентски квартири.Обявени 60 кв.м. а реално като замериш се оказват 40.
При това положение един саниран панел в добър квартал с стандартни размери на стаите според мен много повече си струва парите.Там квадратите по НА са реални и ако някои от балконите са усвоени получаваш на практика по голямо жилище.

Сега ще почнат да грачат че панелите са обречени,че щели да се срутят и тем подобни тинтири минтири.
Платена агитация и пропаганда,но така е и по-добре,така панелните жилища стават с по-достъпни цени.
На много места по света хората живеят и ще продължават в такива апартаменти напук на всички мрачни предсказания.

Що се отнася до това дали да се купува сега при постоянно падащ пазар,това е оправдано само в много редки случаи.Това което ще купиш сега за 60 К еуро след година ще го предлагат за 30.

Така че търпение,апартаментите няма да избягат и не се очертава в близките 2-3 години да поскъпнат!
Ще мине доста време докато се появи баланса на пазара на НИ в Бг след спукания балон.
Re: Ново строителство или саниран панел?
27-01-2010 - 21:27:11
*yes*
Quote
2010
Аз, съм твърдо за новото строителство.
Ето някои предимства:
Стаите са малки - лесно се отопляват през зимата
Стените са от гипскартон - ако избие пералнята на горния етаж, то цялата стена се свлича и щеш не щеш си изграждаш нова стена с което придобиваш чувството, че си в ново жилище.
Терасите са малки - една метличка и всичко е чисто.
Жената, не ти изрежда някакви капризи за нов интериор, защото сама се е убедила как всичко е паянтово и каквото бутнеш все нещо ще развалиш

И така мога да изреждам още много, на спирам, че ми свърши мастилото.
*ok*
Re: Ново строителство или саниран панел?
27-01-2010 - 21:32:04
Е,то е ясно,че стара тухла е за предпочитане пред панел,но в реална квадратура,засега ми е малко скъпичко.Продадох жилище наскоро и просто не знам какво да правя,дали да продължа да си държа парите на влог още поне няколко месеца,или да купувам.Чета разнопосочни прогнози за предстоящите цени на жилищата,не че ми е спешна покупката,но ме е страх да няма поскъпване до лятото и парите ми да се обезценят...
Re: Ново строителство или саниран панел?
28-01-2010 - 09:04:24
avatar
Купих си мастило.
Леко ще се повторя, но нека всичко е на едно място.

Аз, съм твърдо за новото строителство.
Ето някои предимства:
Стаите са малки - лесно се отопляват през зимата
Стените са от гипскартон - ако избие пералнята на горния етаж, то цялата стена се свлича и щеш не щеш си изграждаш нова стена с което придобиваш чувството, че си в ново жилище.
Терасите са малки - една метличка и всичко е чисто.
Жената, не ти изрежда някакви капризи за нов интериор, защото сама се е убедила как всичко е паянтово и каквото бутнеш все нещо ще разваля
Звукоизолацията между етажите е толкова добра, че идеално чуваш разговорите на съседите и можеш да научиш много полезни неща от и за живота – информацията е пари
Обикновенно има няколко празни апартамента в сградата и често не се събира лесно таксата за асансьор и ето – здрав джогинг по стълбите (движението е здраве)
Данък сгради е много по-голям спрямо подобно панелче и с това се подпомага държавата – а тя има нужда от свежи пари
Ако закъсате за нещо, съседите отсреща могат да ви го подхвърлят на вашата тераса, всичко е на една ръка разстояние
Каквото ви кефне, можете с лекота да си закачате по стените, няма нужда от дрелки, свредла, дюбели и винтове
Когато скоро почнат да провисват кухненските шкафове, викате си майстор и след ремонта вие си почиствате дома основно – чистотата също е здраве
Почти винаги при новото строителство е съобразено с паркоместата за автомобилите и сте спокойни вечер след работа относно лесното паркиране
..........
Да му мислят тези с панелите и старите тухли – Ние новото строителство сме ОК.*ok*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход