Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Имот или влог
22-02-2010 - 18:53:15
Quote
builder
Самата концепция на панела е сбъркана ни рак ни риба .Нито е метална конструкация ,нито е стоманобетонова.
Без да се засягаш - смени си ника.
Re: Имот или влог
22-02-2010 - 19:16:51
m-r King............................... кажи ми къде бъркам ,че нещо не сте конкретни. От Камито разбрах ,че някакви фуги се уплътнявали с циментови торби и се чуват шумовете от съседните апартаменти .ама нищо конкретно за конструкцията носещите елементи връзките между тях и тн. защото за мен това е важно.
ПС. Ками ако може ти да ме ограмотиш относно строителни конструкции ,че моите ограмотители с разни многобуквени съкращения пред имената това са ме учили ,ама ней се в университета за брокери сигурно са по напред с материала.
?
Re: Имот или влог
23-02-2010 - 12:36:52
avatar
Два реда за банковия влог:
Проблемите за Raiffeisen International Bank Holding продължават да се увеличават, което може да доведе до сливане на институцията с нейната австрийска майка Raiffeisen Zentralbank Oesterreich, предава Wall Street Journal.
Това е един от вариантите за противодействие на негативните ефекти от големите кредитни експозиции към страните от Централна и Източна Европа. Неодитираните резултати на Raiffeisen International показват, че заради голямото количество лоши кредити и влошената икономическа ситуация в ЦИЕ печалбата за 2009 година се е свила с цели 78 на сто спрямо резултатите от предходната година. Резултатите показват спад на печалбата от 982 млн. евро през 2008 година до едва 212 млн. евро през миналата година. Голяма част от това се дължи на лошите кредити и нестабилните движения на валутите в страните от ЦИЕ. Raiffeisen International оперира в 17 страни от Централна и Източна Европа. Основен акционер, със 70 на сто от капитала на институцията, е австрийската банка Raiffeisen Zentralbank, а останалите 30 на сто се търгуват на свободния пазар и са собственост на международни финансови институции и частни инвеститори. Все още не е категорично ясно дали ще се стигне до сливане на дъщерната банка с банката майка, но това е един от възможните сценарии за преодоляване на проблемите в Централна и Източна Европа, коментира изданието. На българския пазар Raiffeisen International оперира чрез Райфайзенбанк България, която отчете печалба от 50,15 млн. лв. за 2009 година. Това представлява спад от 62,1 на сто спрямо постигнатия през предходната година резултат.

Еврото идва към България.
Jim
Re: Имот или влог
24-02-2010 - 01:09:14
Quote
?
Два реда за банковия влог:
за Raiffeisen ...............
Е, и? Какво означава това? Че банката ще фалира и хората с влогове ще изгорят? Явно твоите хора разбират от най-разпространения бизнес у нас - купуваш недвижим имот и го даваш под наем (а може и да не го даваш). Това, че в момента има толкова много табели дава се под наем / продава се няма никакво значение. С тези пари твоя човек направо да купува три панела, след това да ги ипотекира и да вземе още два и последно ипотекира тези двата и взима още един. Друго си е да оставиш на единственото си дете (само предположение) много апартаменти. А пък ако апартаментите са на последния етаж (независимо панел или ново), твоя човек няма да скучае до края на живота си.
Иначе не е трудно да се дадат много примери както с панелни коптори така и с "качествено" ново строителство на 2-3 години....
Re: Имот или влог
25-02-2010 - 00:56:21
avatar
Quote
builder

ПС. Ками ако може ти да ме ограмотиш относно строителни конструкции ,че моите ограмотители с разни многобуквени съкращения пред имената това са ме учили ,ама ней се в университета за брокери сигурно са по напред с материала.

Щом разните хора с многобуквени съкращения пред имената не са могли нищо да постигнат, как аз бих могла?
Мен са ме ограмотявали обикновени инженери- може би затова съм прихванала.
И от мен да знаеш, няма начин един човек да завърши висше образование във всяка сфера, но може да има широка обща култура..........:]
Re: Имот или влог
26-02-2010 - 16:19:05
winking smileyНай -добре, ем имот ,ем влог ,ем кинти в оборот!!!
?
Re: Имот или влог
26-02-2010 - 18:41:26
avatar
Quote
Въртоглав
winking smileyНай -добре, ем имот ,ем влог ,ем кинти в оборот!!!

Дай боже, всеки да е така: *bow*
с няколко имота, с няколко влога и с още пари в кеш за глезотии *drunk*

Еврото идва към България.
Re: Имот или влог
26-02-2010 - 19:19:21
"По-добре здрав и богат, отколкото болен и беден."

?,
какво избра познатия ти?
?
Re: Имот или влог
27-02-2010 - 10:47:35
avatar
Quote
Dimitar.
"По-добре здрав и богат, отколкото болен и беден." b]?,[/b] какво избра познатия ти?

Той не ми е познат
Спира се на два панела - по-ефективни били за отдаване под наем - (инвестиция - наем).
Засега е направил оферта за покупка на панел 65 кв.м. (среден 10м тераса), ет.3, хубав район.
Чака отговор от собственика - (офертата му е с 15 % по-ниска).
Докато не капарира първия, няма да атакува друг.

Еврото идва към България.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход