Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имот или влог

Публикувано от ? 
Re: Имот или влог
20-02-2010 - 20:07:11
Quote
Dimitar.
builder,
да не би да строиш, съответно продаваш, тухлени жилища?
Ако е така, то си пристрастен и коментара ти не трябва да се взема под внимание.
Ако греша, дай съвет, за да можем да го коментираме.
Това дали продавам или купувам не е от значение ама да купуваш панел е меко казано неоправдано от гледна точка на дългосрочна периспектива.Ти виждал ли си кой ги сглобяваше панелите и как са изпълнявани технологичните изисквания,а заварките дали са проверени за шупли и дали са антикорозионно защитени да не говорим за топлоизолации ,общи части и др.подобни по-маловажни аргументи.Концепцията на панелите беше да се построят апартаменти за работниците в рамките на една петилетка и то много.Ако мислите ,че е по-добро от ЕПК или монолитното строителство купувайте ваша воля аз лично не съветвам никого да похарчи и два лева за панел .Ще дойде време когато подобни сгради ще се обявят за опасни и хората ще бъдат принудени или да платят санирането или да напуснат.
Re: Имот или влог
20-02-2010 - 22:38:25
avatar
Quote
builder
Това дали продавам или купувам не е от значение ама да купуваш панел е меко казано неоправдано от гледна точка на дългосрочна периспектива.Ти виждал ли си кой ги сглобяваше панелите и как са изпълнявани технологичните изисквания,а заварките дали са проверени за шупли и дали са антикорозионно защитени да не говорим за топлоизолации ,общи части и др.подобни по-маловажни аргументи.Концепцията на панелите беше да се построят апартаменти за работниците в рамките на една петилетка и то много.Ако мислите ,че е по-добро от ЕПК или монолитното строителство купувайте ваша воля аз лично не съветвам никого да похарчи и два лева за панел .Ще дойде време когато подобни сгради ще се обявят за опасни и хората ще бъдат принудени или да платят санирането или да напуснат.

Питам се, дали не би ти настрьхнала косата,ако знаеш коѝ е врьзвал арматурата на новото строитлство. Защото тези,които заваряваха панелите,бяха минали обучение и имаха тапии за завьршването му. А ти много добре знаеш какви прошляци работят по строежите.
Моли се да няма земетресение............
Re: Имот или влог
20-02-2010 - 23:04:44
Питам се, дали не би ти настрьхнала косата,ако знаеш коѝ е врьзвал арматурата на новото строитлство. Защото тези,които заваряваха панелите,бяха минали обучение и имаха тапии за завьршването му. А ти много добре знаеш какви прошляци работят по строежите.
Моли се да няма земетресение............[/quote]


Тук си адски права!!! Каква история ми разказа, момче което е бил общ работник на обект *xxx* арматуристите си били камшика, защото не им плащат, бетоновозите на път, техническия купил от близката железария 10 бр. клещи и им казал да връзват кой как може, сабирали са по двора парчета 6мм. с които връзват сноповете и са ги хврляли тук-там колкото да не е без хич.В колоните са пуснали по 4 пръчки свободно! Помпаджията се оказал бивш арматурист и започнал да се кръсти :] в крайна сметка обекта е завършен и там някъде на бул. Б......я хората си живеят щастливо.Момчето вика-чудим се как не е паднало още.
Re: Имот или влог
20-02-2010 - 23:57:15
То и аз съм чувал разни истории за новото строителство, но също и за панелките от хора били трудоваци през 80-те - фуги запълвани с хартиени чували от цимент, вестници и т.н. Ако искаш да си спокоен, строиш си къща.
?
Re: Имот или влог
21-02-2010 - 12:50:36
avatar
Quote
granit
Питам се, дали не би ти настрьхнала косата,ако знаеш коѝ е врьзвал арматурата на новото строитлство. Защото тези,които заваряваха панелите,бяха минали обучение и имаха тапии за завьршването му. А ти много добре знаеш какви прошляци работят по строежите.
Моли се да няма земетресение............


Тук си адски права!!! Каква история ми разказа, момче което е бил общ работник на обект *xxx* арматуристите си били камшика, защото не им плащат, бетоновозите на път, техническия купил от близката железария 10 бр. клещи и им казал да връзват кой как може, сабирали са по двора парчета 6мм. с които връзват сноповете и са ги хврляли тук-там колкото да не е без хич.В колоните са пуснали по 4 пръчки свободно! Помпаджията се оказал бивш арматурист и започнал да се кръсти :] в крайна сметка обекта е завършен и там някъде на бул. Б......я хората си живеят щастливо.Момчето вика-чудим се как не е паднало още.[/quote]

Досега съм преживял две бетонни плочи, които се клатят.
Къщи във Варненско - с.Константиново и с.Болярци
Едната плоча беше подпряна с подпори и пак се клатеше.
Бачкерите, фърлили битона, зели мангите и въз. Иди ги търси - били от Търговищко.
Най-гадното е, че бяха обявени за продажба (в бума на пазара).

Еврото идва към България.
Re: Имот или влог
21-02-2010 - 13:52:27
Колеги ,много е лесно да отречеш нещо като цитираш няколко частни случая,като нямате доверие в ново строителство поне избирайте ЕПК .Самата концепция на панела е сбъркана ни рак ни риба .Нито е метална конструкация ,нито е стоманобетонова.Факт е,че има вече паднали стени на панелни блокове ,което потвърждава тезата ми ,която е всичко друго но не панел.
?
Re: Имот или влог
22-02-2010 - 09:12:28
avatar
Едва ли има човек, който би оспорил първенството на "тухлата".
Не бива обаче, да си затваряме очите и пред безобразното "ново строителство".
Подписите на техническия контрол вървяха серийно, без оглед на място.
Стоителите се надпреварваха кои колко по-евтино ще вдигне една сграда.
Много от новодомците в "нова тухла" започват да се сблъскват с изненади вследствие на предприемача.

50 % от жителите в големите градове са в панели.
Аз също живея в панел (по неволя), събирам пари за строеж на къща.
Кога ще ги събера, и аз не знам. Лошото е, че не мога да крада.

Еврото идва към България.
Re: Имот или влог
22-02-2010 - 18:16:07
avatar
Quote
builder
Колеги ,много е лесно да отречеш нещо като цитираш няколко частни случая,като нямате доверие в ново строителство поне избирайте ЕПК .Самата концепция на панела е сбъркана ни рак ни риба .Нито е метална конструкация ,нито е стоманобетонова.Факт е,че има вече паднали стени на панелни блокове ,което потвърждава тезата ми ,която е всичко друго но не панел.

Нищо не потвърждава тезата ти, а само пълното ти невежество по отношение видовете строителство и в частност- панелното. Без да се засягаш- ограмоти се малко и ще разбереш.
Re: Имот или влог
22-02-2010 - 18:22:52
avatar
Quote
Boby
То и аз съм чувал разни истории за новото строителство, но също и за панелките от хора били трудоваци през 80-те - фуги запълвани с хартиени чували от цимент, вестници и т.н. Ако искаш да си спокоен, строиш си къща.

Чувал си, но не си го виждал, а аз съм и съм пълнила такива фуги. Те всъщност, са " технологични- като се заваряват панелите и трябва да се затворят. Е, тия фуги не са " носещи" и ако се запълнят с чували от цимент, отгоре се шпаклова и залепи тапет, единствената "вреда" е студът. Само че, в ония години парното бичеше на 6 денонощно и студ нямаше. Чуваше се повече от съседите, та хората масово си пълнеха фугите при ремонтите.:]
Re: Имот или влог
22-02-2010 - 18:33:13
Все още живея в панелка и не можеш да ме убедиш че е качествено строителство. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход