Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имот или влог

Публикувано от ? 
Re: Имот или влог
14-02-2010 - 19:25:42
avatar
Офтопик:
Голям акцент върху тия почивки, ей winking smiley .
Има хора (като мене), които работят, работят и пак работят. Миналата година едва отидох на море за седмица. И то щото съм работохоличка. Сакън да не избяга работата... smiling smiley
Като остарея (след 10-20 години), тогава ще почивам.
Сега имам други приуритети и с жилището съм се захванала. Докато не го приключа, нищо друго няма значение winking smiley .



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-02-15 08:58 от Асусена.
?
Re: Имот или влог
15-02-2010 - 21:44:52
avatar
Поздравления за покупката.
Има време и за ремонт и за почивка.
Миналото лято успях само три дни да съм на почивка (Аспровалта Гърция).*drunk*
Хем не съм правил ремонт и пак няма време.
Добре, че живея на морето и това донякъде ме компенсира.
Аз също си търся имотец и намеря ли го - атака!
Не ме интересуват никакви трендове.
Който иска да си смята лихвите по влога си.

Еврото идва към България.
Re: Имот или влог
19-02-2010 - 16:08:06
Quote
Асусена
Ми то при мене... купих си апартамент, защото нямах и вече беше крайно необходимо.
Ново строителство, качествен строител, с акт 16 от 1-ви февруари 2010 г.
72-ва квадрата с общите части. Не съм се пазарила за цената. От толкова огледи на които бях ходила и с някакви брокери в кавички - накрая си намерих апартамент в квартала, в който искам - Сухата река и ТО САМА, БЕЗ БРОКЕР. Е, приятел ми препоръча тоя строител като проверен и качествен. Това беше и първият строител, който фигурираше в камарата на строителите (представяте ли си - от 20-30 огледа, на които ходих, нито един от строителите не беше вписан в камарата). А и винаги съм се придържала към максимата: "Евтиното винаги излиза скъпо"!!!!
Сега предстои ремонта на апартамента.
Почвам с банята.
Тоест каквото изкарвам занапред - ще го вкарвам в апартамента.
А почивка няма да има тази година smiling smiley , ще се въртя около апартамента и майсторите.

П.П. Или иначе казано - поста ми е малко като спам, т.к. темата е Имот или влог, а аз просто трябваше да си купя жилище smiling smiley . Да си имам нещо мое си.

Честито! *drunk*

[zdravbadi.com]
?
Re: Имот или влог
20-02-2010 - 10:49:32
avatar
ПЕТЪР ИВАНОВ
20.02.2010
Сега е моментът да се купуват имоти в България, защото цените ще останат ниски през следващите 3 или максимум 4 месеца, след което ще хвръкнат нагоре. Прогнозата направи лично вицепремиерът и финансов министър Симеон Дянков на среща с представители на младежката организация на Европейската народна партия, които вчера гостуваха в Народното събрание. Финансист номер 1 изрично подчерта, че не прави препоръката в качеството си на ковчежник на държавата. Съветът му, че моментът е изгоден за купуване на апартаменти беше в отговор на въпрос какво е положението на жилищния пазар у нас. По думите на Дянков тръгнат ли нагоре, цените ще растат в продължение на цели десетина години и при всички случаи ще надхвърлят най-високите си нива отпреди страната ни да бъде застигната от финансовата криза. През последните години имотите поскъпнаха с рекордните 100-150% и скоро ще се върнем към тази тенденция, обясни вицепремиерът в разговор с младежите от ЕНП на английски. Една от причините за очаквания скок според финансовия министър е предстоящото ни включване към еврозоната. За нея от кандидатките са готови, понеже отговарят на всички изисквания, само България и Естония, категоричен беше Дянков. Той обясни на младите надежди на ЕНП, че двете държави могат да се похвалят с най-нисък бюджетен дефицит в Европа. Освен това страната ни щяла да поддържа и най-ниското данъчно бреме до 2011 г. Дянков не пропусна да отбележи, че предишният кабинет на Сергей Станишев е спъвал предприемачеството. Той каза, че представители на неговото правителството и бивши депутати са били в тесни връзки с бизнес групировки. По това време се знаело, че ако искаш да спечелиш обществена поръчка, или трябва да бутнеш подкуп, или да разчиташ на топли връзки с властта. Младите в ЕНП изтъкнаха пред Дянков, че са запознати с работата му в Световната банка и са останали много впечатлени, когато са разбрали кой отговаря за финансите в България. На техен въпрос за разликите между предишното и сегашното му работно място той им отговори, че на позицията му в момента нещата са много по-сложни и динамични, но бори напрежението, като ходи често на кино и гледа екшъни с хепи енд.

Какво ли знае, или не знае човека който би трябало да е най осведомения за финансовото състояние на държавата.

Еврото идва към България.
?
Re: Имот или влог
20-02-2010 - 14:36:26
avatar
Днес, (въпреки, че е събота), клиент пита:
Чуди се какво да купи за 66.000 евро кеш (врътнал накаква далаверка)
- два двустайни панела по 33.000 или една тухла за 66.000 ?
Какво да го посъветвам ?

Еврото идва към България.
Re: Имот или влог
20-02-2010 - 15:25:56
Влог бе не виждаш ли форумното мнение ? Ма да не те .........................после.:g:
Re: Имот или влог
20-02-2010 - 15:27:42
"Две е повече от едно".

А защо не три панелни гарсониери? Наема, който ще получи от трите ще надвишава наема на тухлата или двата двустайни.
Re: Имот или влог
20-02-2010 - 15:51:54
На този принцип по-добре 10 къщи на село с по два декара двор ,че народа от градовете ще се прибира на село ,а колкото до панелите не се знае кога ще почнат да падат.
Re: Имот или влог
20-02-2010 - 18:55:44
builder,
да не би да строиш, съответно продаваш, тухлени жилища?
Ако е така, то си пристрастен и коментара ти не трябва да се взема под внимание.
Ако греша, дай съвет, за да можем да го коментираме.
?
Re: Имот или влог
20-02-2010 - 19:16:23
avatar
Quote
builder
Влог бе не виждаш ли форумното мнение ? Ма да не те .........................после.:g:

Категоричен е, че не ще влог.
Обещах, че ще му дам отговор в понеделник.
Засега везните наклоняват към Димитър, че: "Две е повече от едно".
Като гледам пазара, през последната година панелите са 90 % от сделките.

Еврото идва към България.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход