Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имот или влог

Публикувано от ? 
Re: Имот или влог
21-01-2010 - 17:28:46
avatar
Благодаря,
останахме с погрешно мнение за теб - че се скри.
Сорри.
Re: Имот или влог
21-01-2010 - 18:56:52
avatar
С тази статия имота има лека преднина, спрямо влога.
Жилищата са 87% от богатствата на домакинствата, заяви Милен Касабов, старши икономист в "УниКредит Булбанк". Това се дължи на склонността към инвестиции и спестявания в жилища, както и ниската степен на развитие на капиталовите пазари, обясни Касабов. Очакванията на икономистите са в бъдещето собствеността в жилища да продължи да има определяща роля в общото състояние на домакинствата, но финансовите активи ще нарастват изпреварващо и постепенно ще заемат по-голям дял. Ипотечните кредити също нарастват за сметка по потребителските, отбеляза Касабов. Потребителските кредити ще продължат да губят своя дял, след като се запазва тенденцията към намаляване на интереса на домакинствата към тях, каза още Касабов.През 2004 г. ипотечните кредити са имали 21% дял от всички кредити, а потребителските 38%. През 2008 г. делът на ипотечните кредити вече е 42% срещу 41% за потребителските кредити. През 2010 г. се очаква делът на ипотечните кредити да продължи да расте, а този да потребителските – да спада, сочат данните. При спестяванията на българите банковите депозити остават водещи – около 85%. По-малък е делът на ценните книжа, а според прогнозите пенсионните фондове ще продължат да нарастват. "Пазарът за ипотеки е подтиснат, но ще расте, защото нужда от жилища има", каза Левон Хампарцумян, главен изпълнителен директор и председател на УС на "УниКредит Булбанк". Пазарът ще се стабилизира и ще расте по-устойчиво, но в други параметри, прогнозира той.
Re: Имот или влог
22-01-2010 - 08:54:50
avatar
Общо взето всеки казва това, което му изнася sad smiley.

Навсякъде има поне две гледни точки, като всяка от тях е добре аргументирана и в крайна сметка всичко опира до личен опит и собствен избор *book*. Ам-да ииии до необходимост!!!!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-23 16:46 от Асусена.
Re: Имот или влог
25-01-2010 - 12:06:56
Quote
Асусена
Общо взето всеки казва това, което му изнася sad smiley.

Навсякъде има поне две гледни точки, като всяка от тях е добре аргументирана и в крайна сметка всичко опира до личен опит и собствен избор *book*. Ам-да ииии до необходимост!!!!!

Така е. Права си. За това и всеки от нас изказва субективното си мнение. Обективно мнение не може да съществува. А аз мисля /пак да си кажа субективното мнение/, че влогът е по-голямо спокойствие, по-добра доходност, липса на грижи с наемателите /неплатени сметки за ток, парно, вода и др./, липсана неприятности и разходи за ремонти, бърза ликвидност и още много такива.
Re: Имот или влог
25-01-2010 - 15:43:33
avatar
Според мен инвестицията в имот е с едни гърди пред банков влог.
Предимства, ако имаш едно апартаментче:
При покупка и след това отдаване под наем, ако стане чрез фирмички, ще дадеш лебец на някое брокерче.
Държиш си под пълен контрол своето богатство – всеки ден можеш да си препрочиташ нотариалния акт по няколко пъти, имотеца ти е в ръчичките.
Докато го наемат – пускаш си обявки, говориш си по телефона с брокери и наематели – просто ти си в бизнеса с имоти, не скучаеш, вътре си в играта.
Когато го отдадеш под наем – поддържаш някакви контакти с наематели и не скучаеш, вярно е, че могат да ти образуват малко нерви, но по-добре ли е всяка вечер да трепериш – ша ли падне лихвата в твойта банка и ако падне, колко губиш.
Периодично купуваш тапети, боя, някой контакт и си освежаваш имотеца (желателно е сам) – все пак това е вид фитнес, предпазва от застоял живот.
Периодично ходиш на събрание на входа – отново контакти с хора, пак не скучаеш.
Както виждате – имаш ли имот – живота ти е запълнен.
Ако имаш банков влог – ти си статичен и почваш да мислиш каква глупост да направиш.
Re: Имот или влог
25-01-2010 - 16:57:38
avatar
Quote
2010
Според мен инвестицията в имот е с едни гърди пред банков влог.
Предимства, ако имаш едно апартаментче:
При покупка и след това отдаване под наем, ако стане чрез фирмички, ще дадеш лебец на някое брокерче.
Държиш си под пълен контрол своето богатство – всеки ден можеш да си препрочиташ нотариалния акт по няколко пъти, имотеца ти е в ръчичките.
Докато го наемат – пускаш си обявки, говориш си по телефона с брокери и наематели – просто ти си в бизнеса с имоти, не скучаеш, вътре си в играта.
Когато го отдадеш под наем – поддържаш някакви контакти с наематели и не скучаеш, вярно е, че могат да ти образуват малко нерви, но по-добре ли е всяка вечер да трепериш – ша ли падне лихвата в твойта банка и ако падне, колко губиш.
Периодично купуваш тапети, боя, някой контакт и си освежаваш имотеца (желателно е сам) – все пак това е вид фитнес, предпазва от застоял живот.
Периодично ходиш на събрание на входа – отново контакти с хора, пак не скучаеш.
Както виждате – имаш ли имот – живота ти е запълнен.
Ако имаш банков влог – ти си статичен и почваш да мислиш каква глупост да направиш.


*ok**beer*
?
Re: Имот или влог
29-01-2010 - 08:58:12
avatar
Quote
4ovek
40000 евро са жалка сума са да спекулираш на имотния пазар. Въпросът е тъп - ако има някакво добро предложение за имот ще купиш. От друга страна няма нищо сигурно - и доходите от лихви не са 100% сигурни.

Въпросът въобще не е тъп.
Около 70 % от всички сделки стават на това ниво.
За каква спекулация намекваш - една сделка повече или по-малко не променя нищо на пазара.
Нормалния човек няма милиони, милони имат други.
Средния нашенец живее в двустаен апартамент за такива пари.
За обикновенния човек, обаче е важно кое ще избере: жилище или влог.
Особено сега, този въпрос си задават много българи.
Jim
Re: Имот или влог
29-01-2010 - 22:29:18
Quote
2010
Според мен инвестицията в имот е с едни гърди пред банков влог.
Предимства, ако имаш едно апартаментче:
При покупка и след това отдаване под наем, ако стане чрез фирмички, ще дадеш лебец на някое брокерче.
Държиш си под пълен контрол своето богатство – всеки ден можеш да си препрочиташ нотариалния акт по няколко пъти, имотеца ти е в ръчичките.
Докато го наемат – пускаш си обявки, говориш си по телефона с брокери и наематели – просто ти си в бизнеса с имоти, не скучаеш, вътре си в играта.
Когато го отдадеш под наем – поддържаш някакви контакти с наематели и не скучаеш, вярно е, че могат да ти образуват малко нерви, но по-добре ли е всяка вечер да трепериш – ша ли падне лихвата в твойта банка и ако падне, колко губиш.
Периодично купуваш тапети, боя, някой контакт и си освежаваш имотеца (желателно е сам) – все пак това е вид фитнес, предпазва от застоял живот.
Периодично ходиш на събрание на входа – отново контакти с хора, пак не скучаеш.
Както виждате – имаш ли имот – живота ти е запълнен.
Ако имаш банков влог – ти си статичен и почваш да мислиш каква глупост да направиш.

Определено разликата между влог и имот е едни гърди. Ако имаш гърди, т.е. си жена със своята женска логика инвестицията в имот няма алтернатива. Естествено, след такава инвестиция парите потичат, даваш някоя хилядарка на някой брокер ей така, да си в бизнеса, и на път за френската Ривиера минаваш през Милано да си напазаруваш тоалети. А и наистина като имаш имот живота ти е запълнен, няма да си мислиш за глупости (семейство - мъж, деца).
Ако пък не си с "едни гърди напред", взимаш калкулатора и бързо стигаш до извода - влог в банка. Аз отдавна съм избрал споменатата от бай Пешо КТБ с 8,5% лихва. Имам наблюдения за Варна. Ако сегашните цени паднат с 30% и лихвите по влоговете паднат под 5%, то тогава въпросът "влог или имот" би бил актуален.
?
Re: Имот или влог
30-01-2010 - 18:17:24
avatar
Jim, познавам човек, който има пари за покупка на един апартамент (40.000 е).
От една година този човек ще се побърка.
Преди година направи няколко огледа, за покупка на жилище - накрая се отказа (заради тренда).
Вкара ги в една банка, после ги изтегли и смени банката, после и от нея ги изтегли и ги вкара в трезор.
В момента са му в разделени едновременно в други две банки.
Човекът има доста инфо за банковата ни система (не е глупак).
Срещам го отвреме на време - готов за лудницата.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-01-30 18:24 от ?.
Jim
Re: Имот или влог
30-01-2010 - 23:29:20
?, този твой познат случайно има ли гърди, т.е. жена ли е? От тези пари би трябвало да взима около 500 лв месечна лихва. А и едва ли спи на пейките на централна гара. За какво му/и е апартамента, няма къде да живее ли? Или мисли че цените започват да се вдигат? Относно банките - аз нямам никакво инфо. Виждам само процентите и знам до каква сума са гарантирани от държавата. Би ли попитал твоя човек за някакво инфо за банките (особено за Корпоративна търговска банка, на която съм фен), че да взема и аз да се тревожа за парите си. А пък да държиш парите си в трезор при високите лихви в момента трябва определено да имаш умствени проблеми.
Аз имам немалко приятели, притежаващи значително по-големи суми и никой не е хукнал да ги влага в апартаменти. Разширяват си бизнеса или започват допълнителен, имат си хобита - туризъм, лов, риболов (особено в Гърция), ходят на почивки и екскурзии по света и много други неща, заради които си струва да се живее. И не се притесняват, че второто им дете, което е в началното училище още не е осигурено с апартамент.
Да се побъркаш, защото имаш 40 000 евро eye popping smiley Пак да попитам - за жена ли говориш?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход