Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли пазар за немаломерни апартаменти?

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Има ли пазар за немаломерни апартаменти?
26-01-2010 - 09:41:38
Немаломерен апартамент.Има ли такова чудо.Явно ще има.

Преди 2 години , обърнах една определена част от София да търся такъв.Естествено ненамерих.И понеже неисках да правя компромис с жилищната площ , минах на вариант - къща.Сега като влезна в недовършената къща , понякога се плаша.140 м2 на първи етаж в отделна кухня , трапезария с хол , сервизно помещение и гостна.На втория съм прекалил с нашата спялня от 24 м2.Но си мисля , че като сложа мебелите и някой глезотийки всичко ще си дойде по местата.

Така , че пазар на такова жилище има.В това съм убеден.Ако аз го бях намерил , щях да го купя.И сега нямаше да си тровя нервите със " строители "
Re: Има ли пазар за немаломерни апартаменти?
26-01-2010 - 09:49:39
avatar
Времето лекува и "нервите със строителите" ще се забравят.
Къщата обаче остава и ти пожелавам да и се кефиш дълги години.
Дано инфраструктурата да е на ниво, че обикновенно там е слабото място на къщите.
Re: Има ли пазар за немаломерни апартаменти?
26-01-2010 - 09:53:12
Quote
2010
Времето лекува и "нервите със строителите" ще се забравят.
Къщата обаче остава и ти пожелавам да и се кефиш дълги години.
Дано инфраструктурата да е на ниво, че обикновенно там е слабото място на къщите.

Костинброд.Ток.Вода.Канал.Газ.За 12-13 мин. съм на метростанция Обеля.След още 13-14 съм на метростанция Сердика.След още 3 мин. съм на работното си място.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-26 09:55 от bibise.
Re: Има ли пазар за немаломерни апартаменти?
26-01-2010 - 09:58:55
avatar
Quote
bibise
Quote
2010
Времето лекува и "нервите със строителите" ще се забравят.
Къщата обаче остава и ти пожелавам да и се кефиш дълги години.
Дано инфраструктурата да е на ниво, че обикновенно там е слабото място на къщите.

Костинброд.Ток.Вода.Канал.Газ.За 12-13 мин. съм на метростанция Обеля.След още 13-14 съм на метростанция Сердика.След още 3 мин. съм на работното си място.

Брависимо,
аз съм от морето и Обеля и Сердика нищо не ми говорят.
Констинброд го свързвам с Азис.
Явно всичко е ОК.
Re: Има ли пазар за немаломерни апартаменти?
26-01-2010 - 10:07:03
avatar
Quote
bibise
Костинброд.Ток.Вода.Канал.Газ.За 12-13 мин. съм на метростанция Обеля.След още 13-14 съм на метростанция Сердика.След още 3 мин. съм на работното си място.
*ok*

Миналата година от чисто любопитство обиколих няколко новопостроени сгради , за да разгледам какво се продава. Мисля, че само в Япония могат да живеят на по-малки обособени жилищни площи. На Каблешков - Двустаен (буквално 2 стаи) с размери на всяка - 3,2/3,0 - спалня и 3,2/4,5 - дневна, която включва кухня, трапезария и хол!!!!! Това ако не е маломерно.... Затова написах "немаломерни", а може би трябваше да напиша "нормални", защото "луксозни" не е точно дефинирано.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Има ли пазар за немаломерни апартаменти?
26-01-2010 - 10:30:58
Хол с бокс, спалня и баня и тоалетна не е изобретение на новото строителство. Има го и ЕПК блоковете и съм го виждал на площ от 50 до 74 кв.м. Чиста площ и без да са включени балконите. В новото обаче това беше доведено до абсурдна крайност - под 40 кв.м. чиста площ с включена тераса.
Като става дума само за 2-3 апартамента и като ще го строите като за вас си - качествено, ще можете да ги продадете без проблем. Разбира се след А15 поне.
Предполагам, че за продажба ще ви останат най-компромисните изложения и етажи, което може да се яви спънка, а не че са с по-голяма площ и съответно цена.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Има ли пазар за немаломерни апартаменти?
26-01-2010 - 11:49:47
Хора, нещо сте се заблудили. Строителните предприемачи не строят за да задоволяват растящите нужди на населението. Всичко се прави с цел печалба. Сега пазарът не е добър и това означава, че ще се правят само скъпи инвестиции. Забравете някой да тръгне да инвестира с цел да продава на 400 евро на кв.м.
С изключение на Николов, който е решил да прави къщи за по 40000лв. НО и на него ще му мине мерака бързоsmiling smiley
Re: Има ли пазар за немаломерни апартаменти?
26-01-2010 - 14:20:13
Е.. от хол 14.5м2 до такъв 50м2 има мноого разлика... и при закръгление от 1м2 има поне 36 степени smiling smiley
Ако 14.5 е маломерен и абсурден то да си търсим 50м2 за да е немаломерен ли? smiling smiley
Иначе не споря че дневна широка 3 метра е супер издевателство и грозна картинка.... Като се протегнеш след като си се наял и току виж си съборил телевизора от секцията smiling smiley
Re: Има ли пазар за немаломерни апартаменти?
26-01-2010 - 18:04:38
avatar
Quote
sashe
Е.. от хол 14.5м2 до такъв 50м2 има мноого разлика... и при закръгление от 1м2 има поне 36 степени smiling smiley
Ако 14.5 е маломерен и абсурден то да си търсим 50м2 за да е немаломерен ли? smiling smiley
Иначе не споря че дневна широка 3 метра е супер издевателство и грозна картинка.... Като се протегнеш след като си се наял и току виж си съборил телевизора от секцията smiling smiley
Каква секция, колега - няма място за такова нещо. :]

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Има ли пазар за немаломерни апартаменти?
26-01-2010 - 23:17:36
avatar
Нещо подобно ли ще правите

На мен ми хвана окото.



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-01-27 17:19 от OwnerBG.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход