Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За съвет

Публикувано от 2010 
За съвет
28-12-2009 - 22:03:26
avatar
Купих една гарсониера преди месец. Днес влязох във владение. Когато правих огледа тя беше в много добро състояние. Днес обаче я получих с изкъртени врати, кабели, направо обезобразена. Имам протокол за вида и състоянието и при сключване на предварителния договор. Какво да ги правя сега продавачите?
?
Re: За съвет
31-12-2009 - 10:24:46
avatar
Щастливец – човек, който не е опрял до доктори и адвокати!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-31 10:27 от ?.
Re: За съвет
31-12-2009 - 10:39:42
Купи им един "Джони" за това че не са ти изкъртили и прозорците...
Re: За съвет
31-12-2009 - 12:23:31
има някои подробности
- кога точно стана собственик
- кой ти предаде владението/ключовете
- сделката през брокер ли беше или без посредник
- какво пише в предварителния договор за състоянието на имота
Re: За съвет
31-12-2009 - 12:42:16
от прости адвокатчета няма смисъл, само ще им пълниш гушите няколко години
от полицията също файдата е нулева

ако имаш сърце - слагай два пищова в гащите, взимай един двама другари и при Продавачите, бой и е..бане не се връщат

а ако си заешка душа - отешавай се по форумите
Re: За съвет
31-12-2009 - 14:03:42
Quote
2010
Купих една гарсониера преди месец. Днес влязох във владение. Когато правих огледа тя беше в много добро състояние. Днес обаче я получих с изкъртени врати, кабели, направо обезобразена. Имам протокол за вида и състоянието и при сключване на предварителния договор. Какво да ги правя сега продавачите?

Гарсониерата от търг ли я купи или така ми се струва?
Re: За съвет
31-12-2009 - 16:31:25
avatar
От там жа да е. Е ти какво очакваш? Гарсонерка на далаверка и да няма тесла. Жалко че така се е получило но нали знаеш че бог високо цар далеко. Искам да чуя мнението на всички мастити всезнайковци как се процедира в този случаи. Аиде давайте да ва чуя има вече предложение "грабваи пищовите и действаи"*black eye* :]. Май е лесно да се стигне до проблем а решение?

Ни копува ни продава
Re: За съвет
31-12-2009 - 17:10:34
*smiley_ahh*, понеже си падам всезнайко по темата ПП, ще се произнеса. Незнам в случая на търг ли е купен имота, но при такива сделки има едно основно правило - обекта на състезанието винаги се смята за ремонт, колкото и добре да изглежда преди събитието. Ако го получиш с екстрите много добре, ако го получиш изкъртен - за такъв си дал цена и всичко е по план.

Сега се загледах, човека пише предварителен договор, на ПП няма такова събитие, та май не е от търг. Другото важно нещо е, че при ПП имаш опис от длъжностно лице съответно споровете за чено/бялото му състояние се елиминират.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-31 17:14 от jores.
Re: За съвет
31-12-2009 - 17:17:49
Quote
2010
Купих една гарсониера преди месец. Днес влязох във владение. Когато правих огледа тя беше в много добро състояние. Днес обаче я получих с изкъртени врати, кабели, направо обезобразена. Имам протокол за вида и състоянието и при сключване на предварителния договор. Какво да ги правя сега продавачите?

При публична продан няма предварителни договори. Било си е двустранна сделка с продавач и купувач. Владението е предадено месец след сделката, което не е необичайно. В нашата практика се задържа определена сума, която гарантира предаването на владението в уговорения срок, в описаното в протокола състояние и с платени последни сметки, които идват с около месец закъснение. Дори и без такава сума, такова поведение много рядко се наблюдава.
Теоретично може продавачите да бъдат осъдени да заплатят причинените щети, но нямам представа на практика дали времето, усилията и нервите си заслужават. Не коментирам вариантите за саморазправа. В някои случаи вършат и те работа, но аз все пак съм за закона.
Моят опит с публичните продани е по-скромен, отколкото на Жорес, но всеки път имотът сме го получавали без умишлено нанесени щети. Може би сме имали късмет. Разбира се, с изключение на един единствен случай, имотите си бяха за ремонт.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-31 17:31 от dragula.
Re: За съвет
03-01-2010 - 13:55:28
Приеми оптимистично положението*bow*. Всяко закупено жилище се нуждае от ремонт. Та бевшите собственици са го започнали, на теб ти остава да го довършиш*yes*. И да се ядосваш и да се жалваш - полза няма, ами приемии неприятната реалност и започвай ремонта. Майната им на простаците. Повече нерви и пари ще изхабиш, ако започнеш да си търсиш правата. Боят е добро решение /и аз съм за справедливостта и възмездието/, но и той вече струва доста пари*yes*.

ЧНГ.
За тези които са попрекалили с пиенето и яденето:
[zdravbadi.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход