Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Инвестор.БГ - Продажба на жилище – с брокер или без?
23-12-2009 - 22:24:25
Quote
Svetlio
По-актуалният въпрос е: какво би накарало продавача да ползва услугите за брокера...

Актуалното е от година и нещо насам. Ако си отговориш на въпроса кое кара продавач да продава при падащ пазар, ще си близо. Но едно е да посочиш вратата, друго е сам да влезеш през нея...
Re: Инвестор.БГ - Продажба на жилище – с брокер или без?
23-12-2009 - 22:31:48
Quote
Scyther
Quote
Svetlio
По-актуалният въпрос е: какво би накарало продавача да ползва услугите за брокера...

Актуалното е от година и нещо насам. Ако си отговориш на въпроса кое кара продавач да продава при падащ пазар, ще си близо. Но едно е да посочиш вратата, друго е сам да влезеш през нея...

Аз въпросите не си ги задавам на мен...щото им знам отговорите smiling smiley
Re: Инвестор.БГ - Продажба на жилище – с брокер или без?
24-12-2009 - 14:36:30
avatar
Брокерите са абсолютно ненужни!

================================
Кой съм аз че да се съмнявам в себе си?
================================
Re: Инвестор.БГ - Продажба на жилище – с брокер или без?
24-12-2009 - 15:14:00
Наскоро купих парцел във Варна и ползвах брокер,за което не съжалявам ни най малко,тъй като постигнахме добра отстъпка от обявената цена.Имах телефона на продавача от комшията му,но дори не му се обадих.Мен ме интересуваше само колко съм склонен да дам а оттам работ ана брокера беше да договори цената,което той и направи.Комисионна не съм плащал.Също си спестих и циганенето и отрицателните емоции при преговорите за цена.Освен това мениджъра на агенцията беше и юрист,което много помогна при оформянето на документите.И двамата с брокера бяха млади и кадърни момчета и съм им благодарен за коректното отношение.Естествено консултирах се и с мой близък адвокат,който и подготеви нотариалния акт аза да платя по-малко при нотариуса.

Та моята позиция е да се ползва брокер и при покупка и при продажба.Такава е и практиката в чужбина.Друг е въпросът,че от брокер до брокер разликата е от небето до земята...затва човек трябва да си има брокер с който си работи,както си има зъболекар,адвокат,личен лекар...Но за съжаление в Бг-то сме доста далече от тази финансова култура.
Re: Инвестор.БГ - Продажба на жилище – с брокер или без?
24-12-2009 - 15:44:46
на брокеро повече от 200лева на сделка, от едната страна не трябва да се дава. Дето се вика ако иска брокеро да играе, ако не иска да не играе и 200 няма да вземе.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход