Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Купувам парцел около София – но къде точно?

Публикувано от malka_kushta 
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
02-07-2012 - 21:55:18
Ще попитам.Проблемът тук не са цените,а прекалено малкият размер на парцелите...ама и на мен ми е интересно какво е станало...
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
03-07-2012 - 13:17:55
Quote
salvador
Ще попитам.Проблемът тук не са цените,а прекалено малкият размер на парцелите...ама и на мен ми е интересно какво е станало...

Минималната площ е 350 м2, ако не се лъжа. Инак, при положение че се направи къща 80-100 м2 застроена площ, остават 300-350 м2 за градинка, асмичка, шадраванче/басейнче и други глезотийки, което хич не е малко, прави се с години и хич не е евтино. Който иска да сади домати и картофи – да си вземе земеделска земя, която е значително по-евтина.
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
03-07-2012 - 18:56:00
Да...земеделска земя има по самите граници на съществуващата регулация по 3-4 лева за м2. Напоследък пазарът в района е позамрял.Чакат се няколко стратегически решения свързани с транспорта, индустриалната зона и проекти с еврофинансиране.Яснота трябва да има към средата на есента.После...ще видим.
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
09-07-2012 - 23:32:42
Quote
salvador
Да...земеделска земя има по самите граници на съществуващата регулация по 3-4 лева за м2. Напоследък пазарът в района е позамрял.Чакат се няколко стратегически решения свързани с транспорта, индустриалната зона и проекти с еврофинансиране.Яснота трябва да има към средата на есента.После...ще видим.

А приключи ли търга?
Цените от 50 евро за Божурище сбъднаха ли се?
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
24-07-2012 - 09:29:59
Сбъднали са се.Търгът е успешно приключен.И двата парцела са купени от един човек.
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
24-07-2012 - 15:45:20
Quote
salvador
Сбъднали са се.Търгът е успешно приключен.И двата парцела са купени от един човек.

Интересно е все пак, за какви качества на парцелите са броени 50 евро на м2 регулирана територия?
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
10-08-2012 - 09:10:43
Прилични.Път горе-долу, покрай тях има ток вода и канал.За газ не съм сигурен...По принцип в града има газопровод,но май не стига конкретно до тия имоти.
От известно време насам има засилено търсене на парцели в тая посока.За момента значително, защото предлагането е много по-малко от търсенето.Дължи се основно на проекта за индустриалната зона-покрай нея по план трябва да е жилищно и почти всичко е вече изкупено.Не е ясно как ще се развият нещата...зависи от много неща-може да има бързо развитие,може да се влачат с години...
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
23-01-2013 - 15:19:17
Има ли нещо ново с недвижимостите в Банкя, Божурище? Някакви новини за инфраструктурни проекти в района? Ще бъде ли отворен за лятото новият басейн на Банкя?
Хайде със здраве.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
25-01-2013 - 23:02:11
За Банкя не знам.За Божурище се обсъжда нова програма за разпореждане с общински имоти.Има предпоставки да се постигнат добри цени.Но не вярвам да се приеме тази програма.Правят се обсъждания по места из селата, води се уж някаква кампания...ама май няма да го бъде това.
Строителството сега е замряло.Все пак е зима.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-25 23:04 от salvador.
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
10-04-2013 - 21:15:33
Ха, те я новината дето така дълго се надевах да се покаже: Минералната баня на Банкя ще се дава на концесия!
От една страна на парка вече издигната нова и красива сграда в характерен за града стил, а от другата обновена и функционираща самата баня - символ.
Браво и дано да се намери сериозен концесионер!
*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход