Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какъв % да е комисиона ?

Публикувано от ? 
Анонимен потребител
Re: Какъв % да е комисиона ?
13-12-2009 - 18:06:25
Виж какво Ками, аз не се обръщам към посредник аз се обаждам на обява "Продава".
Ако обявата беше "Предлагал посредничество " и аз ти се обадя тогава можеш да твърдиш че ти се обаждам за посредничество и ти искам услуги.

Ай Ками, за толкова време не се научи да правиш разлика между стока и услуга.
Анонимен потребител
Re: Какъв % да е комисиона ?
13-12-2009 - 18:08:47
Това ми звучи малко като - от всекиго според възможностите, на всекиго според потребностите.

Аз все си мислех, че брокерите вземат пари за работата която вършат пък ти както го казваш излиза, че от който колкото може да доите - доите. Поне аз така разбирам това за ухапването от бълха.
Анонимен потребител
Re: Какъв % да е комисиона ?
13-12-2009 - 18:15:04
И тука стигаме го влиянието, което оказва Интернет върху разни пазари - музикалният, филмовата индустрия, банките с онлайн банкирането, ако щете продажбата на самолетни билети, онлайн магазините и т.н.

Та да се готви пазара на НИ.
След някоя друга година - продавач и купувач ще се намират в нета и ще идат до АНИ само да оформят документите и да получат някаква консултация. Та гответе се за фиксирани цени.
Анонимен потребител
Re: Какъв % да е комисиона ?
13-12-2009 - 18:17:45
Засега ivorad, засега.

Потрай малко - след някоя година ще имаш ценоразписче - това толкова, това толкова.
Анонимен потребител
Re: Какъв % да е комисиона ?
13-12-2009 - 18:40:25
Ако ти си рекламираш услугите с обяви от сорта на "Посреднича при" тогава рекламираш услуга - посредническа. Ако обявата ти е "Продавам имот" - рекламираш стоката - имотът.
Нямам нищо напротив да си рекламираш услугите и какъвто искаш комисион да си искаш за тях.
Обаче когато рекламираш стоки - искам да ги получа на обявената цена.
Като видиш реклама на телевизор в Технополис и идеш да го купиш да не би да ти казват - я дай 20 лева за транспорт. Вземаш си телевизора и ако искаш на гръб си го носиш, ако искаш такси си наемаш, ако искаш даваш 20 лева на Технополис да ти го занесат до вас.
Анонимен потребител
Re: Какъв % да е комисиона ?
13-12-2009 - 18:46:11
Quote
Broki
Принципът на плащанията за сделки с недвижими имоти е на база МАТЕРИАЛЕН ИНТЕРЕС!
- Така се изчислява и таксата за нотариуса

Този нотариус дето му се плаща не носеше ли някаква наказателна отговорност и годинките затвор не бяха ли вързани с големината" на злоупотребата която е направил?

Я да видим сега каква отговорност носи една АНИ?
Ако АНИ каже - ако нещо се скапе по сделката поради наша грешка - поемаме половината от загубите - е тогава някакси % ми се връзва.
Re: Какъв % да е комисиона ?
13-12-2009 - 18:49:54
avatar
Quote
Тинки Уинки
Засега ivorad, засега.

Потрай малко - след някоя година ще имаш ценоразписче - това толкова, това толкова.

А аз бих допълнил и специално образование и лиценз или поне регистър.
И разбира се едно малко законче (наредба) да се опишат отговорностите при извършване на посредническа дейност с НИ.

Ами така де,то куцо и сакато брокер стана!:g:
Анонимен потребител
Ти изби рибата
13-12-2009 - 18:53:38
Quote

Плащаш за правото да участваш на един организиран пазар

Кое точно му е ОРГАНИЗИРАНОТО?

Това, че дин имот се рекламира от по 10 АНИ на различни цени, квадратури, етажи, квартали, тов али му е ОРГАНИЗИРАНОТО?

Номерата с "продажбата на информация" (ако не ми платиш няма да те срешна с продавача) скоро ще свършат. Гответе се. Интернет идва.
Re: Ти изби рибата
13-12-2009 - 20:04:06
Quote
Тинки Уинки
Quote

Плащаш за правото да участваш на един организиран пазар

Кое точно му е ОРГАНИЗИРАНОТО?

Това, че дин имот се рекламира от по 10 АНИ на различни цени, квадратури, етажи, квартали, тов али му е ОРГАНИЗИРАНОТО?

Номерата с "продажбата на информация" (ако не ми платиш няма да те срешна с продавача) скоро ще свършат. Гответе се. Интернет идва.

Всичко Тинки. Всичко.
От това, че като влезеш в сериозна агенция имаш избор от десетки имоти, през обиколкота на 3 и повече подобни на търсения имот на ден, през преговорите за цената и всички съпътстващи консултации, до настаняването ти в закупения.

п.п.
По принцип ти прескачам писаниците, че толкова глупости наведнъж малко хора пишат.
Ако не се лъжа беше програмист. Ще ми кажеш ли как да си направя един сайт - стъпка по стъпка - така де - информацията е нищо работа, какво толкова ще ти струва. Ще ти дам 5лв да пиеш едно кафе!

Напоследък няма поръчки на сайтове за имоти и вероятно затова ако човек се поогледа тук ще намери повече пишмян програмисти, отколкото от брокерите.
Другото дето ми е интересно, колко програмисти се правят на брокери...
Я да видим. Разработете една система дето може да мине без брокери. Ще се радвам!

Ако сравня какво се продава от пишмян-брокерите и какво от пишмян-програмистите, нещата при първите изглеждат далеч по-добре.
Re: Ти изби рибата
13-12-2009 - 20:20:01
За причинени щети всеки може да съди нотариуса, посредника и другата страна по сделката. Наема си адвокат, плаща си забележете % върху иска и оставя съда да реши. Всеки участник в сделка има задължения и носи своята отговорност. Може при изповядана сделка отговорност за нея да носи нотариуса, но ако има вина и ако тя се докаже от съда. Сделката се вписва и в служба по вписванията и там също я преглеждат и носят отговорност. Продавачът носи отговорност за изрядността и истинността на документите, за декларираните обстоятелства и за укрити такива. Купувачът също носи отговорност. Колкото и да им се иска на някои посредникът да носи безкрайна отговорност, поради факта, че той не е страна по сделката, не издава и не заверява документи и не заверява подписи и отговорността му естествено се ограничава. Посредникът получава възнаграждението си за обработка на данни и анализ на пазара, за организиране на огледи, за спестяване на време, нерви и пари на страните по сделката и за това може да носи отговорност. Поради факта, че повечето клиенти отказват да подписват каквито и да било договори с посредника, и тази отговорност е пожелателна. Въпреки това всеки има право да си търси правата пред съда!
При нередовна сделка винаги има виновен. В колко случаи вината е на посредника?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход