Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имотни пазарни оценки - умишлено занижени!??

Публикувано от elpigroup 
Имотни пазарни оценки - умишлено занижени!??
09-12-2009 - 21:09:37
Здравейте,

напоследък някой да се е сблъсквал с този глобален проблем..... в момента съм в процес на теглене на ипотечен кредит , който кредит обезпечавам с топ имот магазин в супер център и 2ри жилищен имот във широк център!

Драмата е следната - крайно неочаквано за мен оценителя на банката направи неква неадекватна , да не кажа нечовешки смешна оценка и на 2та имота ... отидох в друга фирма за пазарни оценки и с триста зора служителката се изпусна след като я забаламосах, и коментирайки ниската оценка на предишната фирма оценител, сподели , че така им били спуснали/не знам от къде/ да правят занижени оценки близки до "ликвидната" стойност на имотите!

Е писна ми от елементарни схемички!!! ... някой сблъсквал ли се е с този дерт и , ако може некой съвет как да си свърша задачката , която съм си намислил получайвайки пълната сума на кредита , която ме устройва! Ако трябва и до съд на някоя от държавните институции ше стигна ...от къде на къде, раздадоха лоши кредити на "сульо и пульо" и сега искат 3ни обезпечения за некви смешни кредити ....ами по тяхната логика аз трябва да притежавам половин София за да изтегля некъв кредит залагайки 1/2 от имотите си ......изроди!!
Re: Имотни пазарни оценки - умишлено занижени!??
09-12-2009 - 21:53:04
Quote
elpigroup
Здравейте,

напоследък някой да се е сблъсквал с този глобален проблем..... в момента съм в процес на теглене на ипотечен кредит , който кредит обезпечавам с топ имот магазин в супер център и 2ри жилищен имот във широк център!

Драмата е следната - крайно неочаквано за мен оценителя на банката направи неква неадекватна , да не кажа нечовешки смешна оценка и на 2та имота ... отидох в друга фирма за пазарни оценки и с триста зора служителката се изпусна след като я забаламосах, и коментирайки ниската оценка на предишната фирма оценител, сподели , че така им били спуснали/не знам от къде/ да правят занижени оценки близки до "ликвидната" стойност на имотите!

Е писна ми от елементарни схемички!!! ... някой сблъсквал ли се е с този дерт и , ако може некой съвет как да си свърша задачката , която съм си намислил получайвайки пълната сума на кредита , която ме устройва! Ако трябва и до съд на някоя от държавните институции ше стигна ...от къде на къде, раздадоха лоши кредити на "сульо и пульо" и сега искат 3ни обезпечения за некви смешни кредити ....ами по тяхната логика аз трябва да притежавам половин София за да изтегля некъв кредит залагайки 1/2 от имотите си ......изроди!!

Ей сега ще е наистина интересно да споделиш и за двата имота, каква оценка са дали като сума на квадратен метър....!!!!????
Re: Имотни пазарни оценки - умишлено занижени!??
09-12-2009 - 21:58:44
Quote
да правят занижени оценки близки до "ликвидната" стойност на имотите!
Това е причината!
И така трябваше преди да се оценяват имотите. От там започна цялата тая криза, че не се оценяваха по ликвидна стойност!
Я си представи, че не тръгне начинанието което си замислила, кой ще връща парите?
Опитай се да продадеш сега имот, да видим, дали ще му вземеш и "ликвидната" стоиност...
Не им е леко и на банките... Що имоти има оценени , както е искал кредитополучателя, и сега си ги държат на тая стойност в балансите и се чудят кво да ги правят... Въпроса е до кога ще могат да устискат... Ти пари им искаш, че и оценката не харесваш!
Re: Имотни пазарни оценки - умишлено занижени!??
09-12-2009 - 22:26:43
Жикев не те знам до колко познаваш пазар и колко си вярваш та написа тия тъпни, но 100К евра оценка за 50кв магазин на Витошка нали се сещаш, че е пълна измислица! както и апартамент 120кв 63к евра!

аз искам реална пазарна оценка, не няква завишена ...на всичкото отгоре топ имотите не се влияят от релната пазарна оценка, те за това са ТОП ИМОТИ..ликвидни са при всички положения !!

та не ти благодаря за мнението , ако нямаш кво да добаш конструктивно и по зададените от мен въпроси , не желая да ми пишеш в темата!

ти прочел ли си кво пише под името на раздела ДИСКУСИЯ ЗА ИМОТИ!?!? не ми отговаряй!
Re: Имотни пазарни оценки - умишлено занижени!??
09-12-2009 - 22:40:34
Quote

те за това са ТОП ИМОТИ..ликвидни са при всички положения !!
Та то в Софето други има ли?
Вчера си загубих цял ден да обикалям такива ТОП имоти на престижни локации по думите на брокерите!
Цените бяха 650-700? които си искаха продавачите.
Ама те едни продавачи... Единия доктор и си държи имота от 10-години на ШЗ, другия обезщетен с няколко, дето миналата година били обявени на 1000-1200?, та цената сега била супер, третия го дал под наем без пари, четвъртия пък строител, дето не му трябвали пари и все такива, дето пуснали обявата, ако се окачи някой.
Аз от такива не ща да купувам. Те не определят цената. Те още 10 години ще продават, до като наистина не им потрябват парите ми , както на теб!
С теб с удоволствие бих се спазарил, след като банката ти откаже кредита (или пък ония горните, след като ги натисне банката)
Успех ти желая !
Re: Имотни пазарни оценки - умишлено занижени!??
09-12-2009 - 22:59:16
Банката няма пари. Не може да го каже направо и затова удря тесли по оценката или пък по доходите. Смени банката. Никъде няма да ти направят оценка много близка или равна на пазарната, както беше по рано, но ако банката има ресурс оценките и са по-близо до пазарните стойности.
Магазинът в коя част Витоша е, колко от тези 50 квадратни метра са на кота "0" и колко му е лицето?

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-09 23:01 от dragula.
Re: Имотни пазарни оценки - умишлено занижени!??
09-12-2009 - 23:29:11
Като не става в една банка, отидете в друга. Пробвайте в някоя фиансова къща или заложна къща.За период до една година, разходите(лихви, такси) са еднакви за големи суми. Ако някой е наложил ниски оценки на фирмите оценители, това са кредиторите, за да се застраховат, в случай на неплащане. Няма как да ги съдите - пазарна икономика.
А така наречените ТОП имоти също имат своя цена, като доходност за магазин. Да кажем, че наема е 3000евро(60Е по 50кв.м.).Значи цената е от 10г по 3000 до 20г по 3000 или от 360к до 720к , според доколко е консервативен инвеститора. За да е коректна оценката , трябва да се вземат предвид данъците - ДДФЛ и ДДС, които все по-трудно ще се избягват, особено на "Витошка" и в дългосрочен план ДДФЛ ще расте,защото в момента сме , като офшорка - 10%, при 30%-60% в Европа. Има вероятност търговския център на София да се измести в следващите години - големите молове, бъдещи проекти за втори център на 4ти километър и зад централна гара. Това може да доведе до сравнително западане на "Витошка" в перспектива 10 и повече години. Та аз , ако бях като кредитор бих приел долната граница за реална цена и бих в отпуснал 30% от нея - около 100К евро, като кредит при сегашната ситуация, за да съм гарантиран и спя спокойно.
Успех !
Re: Имотни пазарни оценки - умишлено занижени!??
10-12-2009 - 09:52:06
Въпросът е и колко процента финансира - ако финансира 100% на тези пари си е добре оценката.
Анонимен потребител
Re: Имотни пазарни оценки - умишлено занижени!??
10-12-2009 - 16:10:48
Ето го обяснението за оценките
Quote

топ имот магазин в супер център и 2ри жилищен имот във широк център
Анонимен потребител
Re: Имотни пазарни оценки - умишлено занижени!??
10-12-2009 - 16:16:38
Защо мислиш че "топ" имотите са най-ликвидни.
Ако питаш мене една панелка в Люлин по-бързо ще си намери нов собственик отколкото един "топ" имот.

Като гледам за магазина 2000 евро на квадрат си е напраов мечта, пък дръгото ако е панелка - нормално
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход