Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

офис или апартамент

Публикувано от ostavime 
офис или апартамент
09-11-2009 - 14:40:34
Здравейте,
предлагат ми офис в Манастирски ливади, близо до последната спирка на тролей 8 в сграда с акт 15 на цена от 900 евро квадратния метър. Офисът е чисто 42 квадрата, с общите части става 50 квадрата. Върви заедно със склад от 12 кв. метра за по 350 евро квадрата. Не е на централен булевард, а във вътрешността на квартала.
На мен по принцип не ми трябва офис, нито пък смятам да го правя магазин. Просто строителната фирма ми дължи пари и това е единствения начин да се разберем някакси.
Въпроса ми е - какво мислите за цената, евентуално как вървят наемите на подобни офиси в района.
Всякакви мнения и препоръки ще са от полза, благодаря предварително



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-13 00:50 от ostavime.
Re: нужда от съвет за офис
09-11-2009 - 18:07:15
avatar
ostavime Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
> предлагат ми офис в Манастирски ливади, близо до
> последната спирка на тролей 8 в сграда с акт 15 на
> цена от 900 евро квадратния метър. Офисът е чисто
> 42 квадрата, с общите части става 50 квадрата.
> Върви заедно със склад от 12 кв. метра за по 350
> евро квадрата. Не е на централен булевард, а във
> вътрешността на квартала.
> На мен по принцип не ми трябва офис, нито пък
> смятам да го правя магазин. Просто строителната
> фирма ми дължи пари и това е единствения начин да
> се разберем някакси.
> Въпроса ми е - какво мислите за цената, евентуално
> как вървят наемите на подобни офиси в района.
> Всякакви мнения и препоръки ще са от полза,
> благодаря предварително

Сигурен ли си, че въобще ще го довърши?
Re: нужда от съвет за офис
09-11-2009 - 19:42:21
надявам се да го довърши, все пак цялата сграда е продадена.
Другият обект, който ми се предлага е апартамент в квартал Витоша на акт 14 на цена от 700 евро квадратния метър.
Обаче там не е ясно кога изобщо ще се довърши.
Какво мислите относно цената за офиса,900 евро не е ли прекалено много за офис в квартал с такава инфраструктура...
Re: нужда от съвет за офис
09-11-2009 - 19:53:17
avatar
ostavime Написал:
-------------------------------------------------------
> надявам се да го довърши, все пак цялата сграда е
> продадена.
> Другият обект, който ми се предлага е апартамент в
> квартал Витоша на акт 14 на цена от 700 евро
> квадратния метър.
> Обаче там не е ясно кога изобщо ще се довърши.
> Какво мислите относно цената за офиса,900 евро не
> е ли прекалено много за офис в квартал с такава
> инфраструктура...

Много е, според мен. В момент, в който има предлагане с А16 на тази цена, не виждам причина да купиш офис на ента линия в квартал без комуникации и инфраструктура.
Би ли обяснил/а " офисът по 900Е, а складът- по 350Е? Къде е този склад, че е с толкова различна цена?
Re: нужда от съвет за офис
09-11-2009 - 20:05:53
ами складът си е мазе всъщност, намира се в същата сграда, под земята smiling smiley,продавал се заедно с офиса на цена от 350 евро квадрата.
А каква е нормалната цена според теб на подобен офис.... *sos*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-11-09 20:07 от ostavime.
Re: нужда от съвет за офис
09-11-2009 - 20:51:27
avatar
ostavime Написал:
-------------------------------------------------------
> ами складът си е мазе всъщност, намира се в същата
> сграда, под земята ,продавал се заедно с офиса на
> цена от 350 евро квадрата.
> А каква е нормалната цена според теб на подобен
> офис....

Не мога точно да ти кажа- сега " нормална" цена, няма. Не бих дала и стотинка за нещо без А16. Как така се случи, че цялата сграда е продадена, ама има офис, който ти предлагат?
Потърси свестен и разбиращ адвокат, ако може да ги принуди да ти върнат парите. Другото е прах в очите, според мен. Той не може да ти върне някаква " никаква" сума, на фона на това, което трябва да довършва, за да получи А16..........
Re: нужда от съвет за офис
09-11-2009 - 20:58:20
avatar
ostavime
Задаваш много труден бъпрос! *yes*
Едва ли ще се намери някой който да ти даде отговор на въпроса:
каква е нормалната цена на подобен офис...
Според мен по скоро настоявай строителя да те възмезди по себестоиност за сумата на задължението след като е неизряден длъжник към теб (както пишеш).
Re: нужда от съвет за офис
09-11-2009 - 21:32:53
Доста сложна работа да върне парите без съд.
sad smiley
Re: нужда от съвет за офис
09-11-2009 - 22:40:52
тези офиси вървят по -ефтино от апартаментите . един приятел продаваше такъв с акт 16 в силните 2006-2007 година за 27К . само ако беше едностаен апртамент един етаж нагоре щеше да го е шитнал 100 пъти и то за 35-36К. та въпросния офис още си е негов и досега наемател не си е намерил. по-добре искай едностаен или двустаен на цена примерно 700 еуро



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-09 22:50 от nradev11.
Re: нужда от съвет за офис
09-11-2009 - 23:03:32
ostavime
Поискайте вместо този офис друг обект - най-добре да е някакъв маломерен апартамент. Тези жилища се котират под наем особено добре, много са търсени.
Този офис или магазин, както го описвате, няма никакъв шанс. Ще ви тежи като воденичен камък, нито някой ще го наеме, нито ще го продадете. Дори и да стане, ще бъде за жълти стотинки. Просто иска да ви пробута обект, който той няма да може да продаде.
Твърдо не отстъпвайте, искайте ако трябва някъде в подпокривното или да ви отдели от голям апартамент такава боксониера - само да не е на партер. Щом е на акт 15, има все още шанс да отдели нещо за вас. После ще стане късно и невъзможно, имайте предвид. Сега точно, преди да се изготвят екзекутивите за акт 16, може да се направи това при добро желание. Тъкмо, ако строителя има някакъв огромен труднопродаваем апартамент, това може да е добро дошло и за него.
По мои изчисления - спокойно за тези 49500 евро /толкова ви дължи както виждам/ - може да ви даде дори маломерен двустаен. В момента продавам такъв с акт 16 в Младост за 40 000 евро.
Това е съвета ми - малко апартаментче, дори ако ще да е в друг негов обект някъде. Ако пък има такова с акт 16 някъде, дори и по-малко - още по-добре.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход