Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Искам да стана строител!

Публикувано от varna 
Re: Искам да стана строител!
14-11-2009 - 13:35:32
Твърдо реших, стягам се за първия строеж. Вчера разбрах, че едно автомонтьорче на 22 години строи първата си сграда ( засега тя е в лек застои ), но вече е продал два апартамента и един гараж. Щом той може, почвам и аз. Засега екипа е: аз, Кирето снабдителя и Мима сервитьорката. Почваме да смятаме колко кинти трябват като за начало. Уверен съм, че след 24 месеца ще сме построили домовете на десетина семейства. *drunk*
Re: Искам да стана строител!
14-11-2009 - 18:07:48
barman Написал:
-------------------------------------------------------
Щом
> той може, почвам и аз. Засега екипа е: аз, Кирето
> снабдителя и Мима сервитьорката. Почваме да
> смятаме колко кинти трябват като за начало.
Уверен
> съм, че след 24 месеца ще сме построили домовете
> на десетина семейства.

В тоя случай др.Иванов -виден форумец ,строител и инвеститор е споменавал разходи за вечеря,колкото да убедиш клиента /поотделно всеки/ да се тръшне на зелено!Тука задачата на Мимето е много важна,както и на следващия етап при известен застой на обекта да изработва оборотните средства на компанията и да покрива задължения с почасов труд.На същия следващ етап и Кирето ще върши много работа,като вади кирки, забити по колата и да кара същата до тенекиджията!Повече хора не ти трябват!

:]
Re: Искам да стана строител!
15-11-2009 - 09:47:55
Всичко става по-бързо от моите очаквания. Вече имаме архитект, който ще направи проекта на бартер срещу една боксониерка в новата сграда. Така спестяваме свежи кинти. Той ни посъветва да си купим една джипка, евентуално "Мерцедес ML", защото какви предприемачи ще ставаме, ако не внушим могъщество и финансов просперитет пред клиентите си. Сега ще търсим джипка, ще видим на чие име да я пишем. Евентуално ще е на Кирето, защото той има опит с баничарките и бусчетата. Взимаме един офис под наем и почваме да търсим парцел срещу обещетение. На България и трябват инициативни хора! *drunk*
Re: Искам да стана строител!
15-11-2009 - 12:41:45
barman Написал:
-------------------------------------------------------
> Всичко става по-бързо от моите очаквания. Вече
> имаме архитект, който ще направи проекта на бартер
> срещу една боксониерка в новата сграда. Така
> спестяваме свежи кинти. Той ни посъветва да си
> купим една джипка, евентуално "Мерцедес ML",
> защото какви предприемачи ще ставаме, ако не
> внушим могъщество и финансов просперитет пред
> клиентите си. Сега ще търсим джипка, ще видим на
> чие име да я пишем. Евентуално ще е на Кирето,
> защото той има опит с баничарките и бусчетата.
> Взимаме един офис под наем и почваме да търсим
> парцел срещу обещетение. На България и трябват
> инициативни хора!


*bow* Браво! Поздравления! Това се казва размах!И ако следвате примера на прочутия другар Иванов-нищо на ваше име на нотариален акт! Жипката я пишете на името на бабата на Кирето за по сигурно!А ,да не забравяте и едно внушаващо респект име на компанията!Да речем" Бул- билдинг"- напоследък има тенденция да се добавя Груп ,та " Бул-билдинг Груп" изглежда добре ,ако не е вече заето !
Re: Искам да стана строител!
15-11-2009 - 13:51:05
Ха-ха. Един наивник на средна възраст. С почит и уважение: управител на строителна фирма - ЕООД. Успех в голямото начинание, макар, че вече куцо, кьораво и сакато стана строител, дано пробиеш в този нелек занаят.
Re: Искам да стана строител!
15-11-2009 - 14:15:07
Благодаря ти "Фло", че ни подсети за името на фирмата. Барчето ни се казва Черната котка, но за строителна фирма трябва нещо по-масивно. Сега ще умуваме как да я кръстим, но съм оптимист, че ще бъде най якото име на строителна фирма на Балканския полуостров. Може и някое лого да избичим, че даже и сайт. *drunk*
Re: Искам да стана строител!
15-11-2009 - 14:28:53
Пичове, 'земете ме и мен. Наместо СиВи за себе си мога да кажа следното:

Нямам капитал.
С две леви ръце заврени отзад съм.
Обаче мога да давам акъл безкрайно... щото акъла бил единственото нещо, което човек може да го дава без да го има.
:} :} :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-15 14:29 от peterpan111.
Re: Искам да стана строител!
19-11-2009 - 12:17:39
След кратко проучване се отказвам да сменям професията си и ще уча децата на знания. Явно строителното предприемачество не е за всеки. Пожелавам успех на "barmana" и дано не подлъже своите бъдещи клиенти.
Re: Искам да стана строител!
19-11-2009 - 14:03:18
Това мнение е преместено в новия "форум за имоти, финанси и всичко останало"



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-24 23:52 от g0g0.
Re: Искам да стана строител!
19-11-2009 - 15:05:02
След много срещи с хора от строителния бранш картинката ми се изясни. Голяма част от строителите са в огромни затруднения. Хората търсещи бъдещото си жилище не подозират в какъв водовъртеж попадат. Те дават някакви начални суми (30-50) % и след това всичко е една лотария, относно завършването на сградата им. Аз съм човек, който след като поема даден ангажимент, трябва да го изпълня. Затова не желая да рискувам името и авторитета си с подобно начинание. Пожелавам на всички строители завършване на сградите си в срок!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход