Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Искам да стана строител!

Публикувано от varna 
Искам да стана строител!
30-10-2009 - 15:30:06
Учител съм по Български език и Литература ( 4 - 8 ) клас. Възнамерявам да започна нов бизнес - "Строителен предприемач", разбирам, че там има хляб. Ще се обградя със специалисти и с моя начален капитал (макар и скромен) се надявам да пробия на новото поприще. Като за начало ще регистрирам едно ООД за 2 лева и започвам. Уверен съм, че брокерите ще ми помагат за бързата и успешна продажба на новите апартаменти!
Re: Искам да стана строител!
30-10-2009 - 16:00:43
Поздравявам те за решението с хоровата песен от последният конгрес на строително-предприемаческо-брокерската камера.

[forum.imoti.net]
Re: Искам да стана строител!
31-10-2009 - 18:23:08
Чудесно начинание! Щом си събрал началния капитал остава да събереш и малко оборотни средства! Това би могло да стане по следната схема:
-предвид икономическата криза НСИ отчита 10000 строители без работа и щом ги отчита ,значи получават помощи!
-щом получават помощи значи имат по 13 лв.,които всеки от тях би дал да попълни и изпрати 5 листа еднотипен шедьовър за кандидатстване за работа/сигурна високоплатена работа/
-изпращаш документите за попълване с наложен платеж за 10 лв.
После би могъл да ми се обадиш да прегледаме молбите на кандидатите и да преброим около 100 бона.Предварително бих предположил,че никой не може да покрие високите изисквания на компанията. Но компанията трябва да се развива и да потърси шофьор със заплата 2000 евро и категория В-цената на документите е пак 10 лв.,и така с една разумна политика в сектора човешки ресурси неусетно ще стигнеш до въпроса: От къде по дяволите ми се появи първия милион?! :] После ще трябва да инвестираш в мистрия,тесла и канап и червен плосък молив и си готов за строителен предприемач!
Re: Искам да стана строител!
04-11-2009 - 23:31:37
avatar
Май не си подбрал подходящия момент!
Re: Искам да стана строител!
05-11-2009 - 13:53:12
Защо да е неподходящ моментът. Всички медии твърдят, че ще излезем от кризата до лятото на 2010. Аз смятам точно тогава да бъда във вихъра си: със закупена земя, готови проекти, добри майстори и остава пот да се лее на строежа. Надявам се до втора плоча да са продадени 75 % от апартаментите.
Re: Искам да стана строител!
05-11-2009 - 14:06:36
Лошо няма.
Имайки в предвид качеството на БГ образованието, нищо чудно след 20 години да си по-доволен от сградите, които си построил, отколкото от неграмотниците, които уж си изучил.
Успех!
Re: Искам да стана строител!
07-11-2009 - 22:14:04
Аз също ще се пробвам в строителното предприемачество, вече няма обороти в барчето където работя - заради кризата. С няколко приятелчета що да не се пробваме да построим поне един блок. Когато всички бягат от този сектор, значи се отваря ниша за нови инициативни хора. Рано или късно все ще избутаме бъдещия обект. *beer*
Re: Искам да стана строител!
08-11-2009 - 00:51:31
barman Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз също ще се пробвам в строителното
> предприемачество, вече няма обороти в барчето
> където работя - заради кризата. С няколко
> приятелчета що да не се пробваме да построим поне
> един блок. Когато всички бягат от този сектор,
> значи се отваря ниша за нови инициативни хора.
> Рано или късно все ще избутаме бъдещия обект.


*drunk* Като се включат и още няколко бармани току виж пак се надул имотния балон!
Re: Искам да стана строител!
09-11-2009 - 16:31:01
и аз искам да се включа.
Мога да върша всякаква работа, знам и откъде могат да се взимат евтини материяли, ,,,всичко готоео spinning smiley sticking its tongue out
Re: Искам да стана строител!
10-11-2009 - 10:53:55
Ами да ,гениална идея.Само дето кварталното куче още не е станало стройтел .Имайки в предвид как се молят сега стройтелите само да предадат си мисля,че ще потрошиш повече нерви отколкото в школото.Но аз като помня като реших да ставам брокер и
имах вьпрос тук в този форум много ме оплюха но имах успех.Така,че смело напред smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-10 15:42 от ribar4eto1.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход