Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Искам да стана строител!

Публикувано от varna 
Re: Искам да стана строител!
22-11-2009 - 21:09:05
Всичко върви по план. Купихме джипка Хюндай Санта Фе 2002 год. Скоро ще я прекараме през нотариуса. Много е яка, опънахме я на магистрала и малко на "оф роуд". Не можем да изберем яко име на фирмата. Ако някой има атрактивно предложение - дайте го насам. Ще почерпим бутилка марково уиски. Четем, че някои се оттеглят от строителния бизнес. Значи ние ще попълним заетата празнина. Успокоиха ни, че падат надниците на бачкерите, което означава, че нашата печалба ще е добра. Няма лабаво! Само напред! *drunk*
Re: Искам да стана строител!
26-11-2009 - 18:36:01
barman Написано:
-------------------------------------------------------
Не можем да изберем яко име на фирмата.
> Ако някой има атрактивно предложение - дайте го
> насам.

Вече дадох идея по-горе,обаче се сещам ,че и един познат бранд върши повече работа-СМК Груп ООД!
СМК значеше едно време строително монтажен комбинат и внушаваше мощ! Следя с интерес развитието на бизнеса!
Re: Искам да стана строител!
27-11-2009 - 11:44:16
Започна ли да строиш?
Re: Искам да стана строител!
04-12-2009 - 17:00:17
Нашата сговорна дружина вече не е сговорна. Стигнахме до непреодолими различия в стратегията за новата ни строителна фирма. Всичко се разпадна, Кирето и Мима окончателно решиха, че си остават в кръчмарския бизнес. Аз пък вече смятам, че трябва да се пробвам като брокер, да натрупам малко опит. Ще строя след една - две години. Гледам, че някои агенции дават по 45 - 50% от сделка. Все ще избера свястна фирма. Брокерите ще си имат един конкурент в повече ( за гр.Бургас и Южното черноморие). Треперете колеги, на хоризонта идва нов амбициран човек.
Re: Искам да стана строител!
04-12-2009 - 17:56:12
Направо си направи фирма купи си един тефтер и гсм и ще бъдеш брокер-президент на АНИ winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-04 18:13 от granit.
Re: Искам да стана строител!
04-12-2009 - 19:50:30
Quote
granit
Направо си направи фирма купи си един тефтер и гсм и ще бъдеш брокер-президент на АНИ winking smiley

Президент не звучи много добре. Понеже основните му клиенти ще са руснаци , то за е в час трябва да е "Генеральны директор" :}
Re: Искам да стана строител!
04-12-2009 - 21:21:40
avatar
Quote
barman
Нашата сговорна дружина вече не е сговорна. Стигнахме до непреодолими различия в стратегията за новата ни строителна фирма. Всичко се разпадна, Кирето и Мима окончателно решиха, че си остават в кръчмарския бизнес. Аз пък вече смятам, че трябва да се пробвам като брокер, да натрупам малко опит. Ще строя след една - две години. Гледам, че някои агенции дават по 45 - 50% от сделка. Все ще избера свястна фирма. Брокерите ще си имат един конкурент в повече ( за гр.Бургас и Южното черноморие). Треперете колеги, на хоризонта идва нов амбициран човек.

За нас не мисли колега, ние на треперене сме обръгнали............*angel*
За себе си мисли, щото при нас надписване на сметка няма как да стане. Не само бакшиш не ти оставят, ами често гледат да духнат от " заведението"- пардон, от полезрението ти.......та да не ти платят.
Пък и преди да получиш заветните 45-50%, трябва собствени парички за реклама и развеждане по огледи, да вложиш.smiling smiley
Re: Искам да стана строител!
07-12-2009 - 18:49:03
Ще се вози в колите на клиентите и готово! Чудя се как не ти е хрумнало досега*ok*
Re: Искам да стана строител!
20-01-2010 - 21:39:05
avatar
Купувачи, проверявайте строителите преди да сключите накакъв договор и да платите първата си вноска.
Някои (строители) се отказват преди да са почнали и това е добре - горните примери.
Лошото е, че други строители вече са на хорото и се чудят кой път да хванат.
Стигнали са до кривата круша и ни напред, ни назад.
А пък всеки строител повлича със себе си невинни семейства - купувачи.
Пример:
Бивш сладкар почнал преди две години няколко сгради (срещу обещетение) наведнъж.
С продаденото на зелено купил една поляна, за да строи сградата на живота си (да става милионер).
В момента сградите са в начална фаза, пари няма, поляната се е обезценила десетократно.
Хаос, ужас, кошмар.
Той самия живее на квартира.
Re: Искам да стана строител!
21-01-2010 - 11:50:11
Не знам,объркана работа.Наскоро се срещнах с един строител да обсъдим какво искам евентуално да ми построи и от цените,които ми каза ми се подкосиха краката.А е сериозен строител.Каза ми,че миналата година е строил къща на клиент на един етаж около 100 кв.м и пурвоначалните разходи били планирани 62 хил.евро но накрая като дръпнали чертата къщата излязала 80 хил.евро *tired*.Аз направо онемях.Казах му,че по моя преценка строителството излиза до ключ 250-300 евро квадрата а той ми каза,че по-принцип така било но "вертикалната планировка" гълтала много пари.Та не знам какво да мсиля за строителството и как мога да си планирам разходите така ,че май ще отложа с няколко години строежа макар проектите ми да са готови и да имам всички разрешителни и партиди ,докато се отсее бранша за да има по-голяма прозрачност и яснота-как инъче мога да планирам колко пари ще са ми нужни да си построя къща eye popping smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход