Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове

Публикувано от Zrfv 
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
21-10-2009 - 11:29:38
Abu
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
21-10-2009 - 12:41:09
Фло, районите със специализирани услуги са много инертни и не зависят толкова от административните сгради. Виж кво стана с НАП - преместиха ли се консултантските и счетоводните кантори? Ами някои се преместиха наблизо, а после се върнаха на старите си места, щото оборотите им паднаха... Важно е къде те търсят клиентите, особено като си ограничен в рекламата, а не къде ти е удобно на теб да имаш офис. Освен ако насила не ги разкарат оттам, Адвокатската градинка още дълги години ще си остане адвокатска.

ПП Мислил съм си дали не е изгодно да се жертват евентуалните магазини на партера за паркоместа, за сметка на по-висока цена на офис-площите... Доколкото знам, едно-две запазени места за паркиране влияят мнооого положително на оборотите на всякакви обекти за търговия и услуги. Ако погледнете, в нея част на Мария Луиза има огромен трафик и слаб човекопоток - умряла работа за бизнес! Докато можеше да се спира тук-там, магазините и офисите бяха супердоволни... Сега и в банките не влизат вече хора, щото ги глобяват за спирането на булеварда. Иди да видиш какво е на Пикадили парк - опашка пред шибания клон на банка, щото по цялото трасе Варна-Златните няма по-удобно място за спиране. И какъвто и магазин/офис да отворят там, няма да остане без обороти.
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
21-10-2009 - 13:40:52
Абу, идеята ти за по-голяма площ на паркингите е много добра, но сам знаеш колко неприложима е на практика. В случай, че сградата се помещават един-два, маааксимум три фирми, ок - все някак МОЖЕ и да се споразумеят за паркоместата за клиентите си, но ако са повече...smiling smiley
Като цяло не ми се вижда рентабилно - в конкретния случай имаме 1000 м2 рзп, т.е. земята да е с площ 250-300м2 някъде, ако к.инт е 3, както е за района (тук може и да греша, че все пак има ПУП и може да са го разработили по-сериозно местенцето и да са го вдигнали). Ако се лишиш от партера, гаражните площи ще ти станат към 500м2 (ясно е, че подземен ще има така или иначе), а за офиси - към 700-800м2. Ако една фирма си строи за собствени нужди, разбирам, но за инвеститора ми се струва, че няма 'игра'
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
21-10-2009 - 19:49:03
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло, районите със специализирани услуги са много
> инертни и не зависят толкова от административните
> сгради. Виж кво стана с НАП - преместиха ли се
> консултантските и счетоводните кантори? Ами някои
> се преместиха наблизо, а после се върнаха на
> старите си места, щото оборотите им паднаха...

Вероятно си прав по принцип за специализираните услуги,но препратката ти към НАП ми се струва не много коректна! Счетоводителите ходат веднъж в месеца,най-много два пъти в тази сграда ,докато адвокатите всеки ден кажи- речи са в съда! Там на практика им е работното място! Там ще се съберат всички съдилища,прокуратура и кой ли не в правораздавателната система!41000 м2 офис площи не са шега работа,казвам ти -ще сменят името на адвокатската градинка!
Abu
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
21-10-2009 - 21:14:36
Може, може... Да не стане само като МОЛ-овете, дето щяха да изметат търговските улици. Но ако новата сграда е с подобрен достъп и удобен паркинг (ей това вече не го вярвам!), аз лично ще я предпочета пред Бдин и околните улички.
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
21-10-2009 - 21:39:09
Ако мястото беше мое , щях да направя един 3-етажен паркинг и два етажа офиси , ама нейсе . :] За този район имам съвсем конкретни наблюдения - вярно се минава трудно с голяма кола , но това е заради неграмотно паркиралите . Който каквото и да казва - центъра си е център . Ситито не е за живеене , но за офиси е супер просто . Ако живееш там , купуваш един Смарт и нямаш грижи . И в Солун е пълно с тези трабанти на швейцарците . smiling smiley За ценовите нива не споря , макар че моята информация е малко по друга . Ще се разбере в крайна сметка !
И не бъдете скромни - ако някой иска апартамент или офис там , да свирка ! *beer*

------------------------------------------------------------------------------------
Подпис : " Мъжете правят пари , но парите не правят мъже ! "
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
21-10-2009 - 22:12:45
MB2316 ,сериозните компании отдавна си изнесоха офисите около града,точно заради движението в града и липсата на паркинги! Варненската общинска комисия по транспорта е сбор от дебили и сега е един ад! Това място ми се струва продаваемо на някоя сериозна ресторантска верига/на зелено/ и понеже е на една пряка от най-голямата пешеходна зона не ти трябват и паркоместа.Три-четири етажен ресторант с един етаж кухня е направо трепач!
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
22-10-2009 - 10:20:11
Относно изоставените строежи във Варна: какво ще кажете за чудото до градска болница (до централна поща) и градинката, водеща се площад Съборни? Мисля че има-няма 7-8 години е там.

Мои добри приятели си купиха "на зелено" голям апартамент в Левски... и се оказа че този строител просто няма да завърши обекта, а е на втора плоча...
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
22-10-2009 - 22:32:37
Пак извадихте скелета от гардероба , май !? Купили са си голям апартамент , защото е бил евтин и ...... хайде да не правя изводи нататък . Ми то и в Сф е пълно с такива примери . Като видиш кооперация със 50 апартамента , почти е сигурно , че ще има проблеми . Ако е 1000-2000 м2 значи строителя е измамник или лош мениджър и не е усетил , че го настъпва кризата . Отказали са му кредит по една или друга причина и готово . Но това не значи , че няма да го завърши според мен !?

------------------------------------------------------------------------------------
Подпис : " Мъжете правят пари , но парите не правят мъже ! "
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
23-10-2009 - 11:28:19
ndachev Написал:
-------------------------------------------------------
> Относно изоставените строежи във Варна: какво ще
> кажете за чудото до градска болница (до централна
> поща) и градинката, водеща се площад Съборни?
> Мисля че има-няма 7-8 години е там.
>
> Мои добри приятели си купиха "на зелено" голям
> апартамент в Левски... и се оказа че този строител
> просто няма да завърши обекта, а е на втора
> плоча...

Говорим предимно за недовършени строежи в следствие сегашната криза. Ясно е, че изолирани случаи като твоите приятели има, но те са по-скоро изключения сякаш. А за центъра до момента няма информация за такива.
'Чудото' до градска не спада към тази графа smiling smiley В случая търсим 'прясноизоставени' обекти smiling smiley Иначе един мой колега допреди 7-8 години стоеше на дупка, заради един от фараоните, който им изостави обекта преди още поне толкова време, но се оправиха хората, намериха кой да довърши сградата и вече си живеят щастливо там.

@МВ2316
Много е важно да си изясните концепцията за бъдещата сграда и да я съобразите с района и предпочитанията на пазара. Жилищни помещения на по-ниските етажи не биха били толкова атрактивни, че самата уличка е доста тясна и усойна като цяло, но мезонет на последните етажи с една добра покривна тераса (моята детска мечта smiling smiley) би било съвсем друга работа. Отделно, че от покрива не еизключено да имате и морска панорама, защото се падате един вид във високото спрямо районите по-долу.
Истината е една сграда със смесено предназначение май
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход