Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)

Публикувано от Arm vs. Armani 
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
11-09-2009 - 17:30:19
И преди, и сега, в обявите за имоти пише квадратура и всичко останало, касаещо имота, не разбирам какъв ти е проблема шльоки, каква аналогия, какви осем лева ? Ако те интересува комисиона на АНИ, това е друг разговор и не касае цената на имота. Ако искаш предварително да знаеш колко точно ще ти излезе имота, това не е възможно да се обяви, най - малкото защото има неуточнени неща, ДО например.
tao
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
12-09-2009 - 09:00:49
Дичо,
Съгласен съм с теб че технически може само една квадратура. Но, не е проблем по-надолу в обявата да опишат квадратурите.
Това за терасите наистина преди не го мислех, но напоследък прочетох няколко обяви с квадратури от по 130,160 и т.н квадратури от които терасите бяха повече от половината квадратура. Затова казах за терасите. ( Едната обява е за ново строителство до НДК а другите бяха за мезонети) . Вече като чета за мезонети или последен етаж, веднага ми щраква червена лампичка.
Другото което е дразнително е ти казваш да се звъни по телефона. Да ама това е неудобно, защото ако си в офиса може да не искаш да обсъждаш лични неща пред твои подчинени, какъвто е моя случай например. Ако всичко е ясно описано няма да звъниш на всяка обява ами ще си набележиш които те интересувати и ще се договориш.
За мен лично, вече като вида непрофесионална обява не се занимавам с нея без значение колко е цената и колко е изгоден имота. Презумирам, че щом една обява не може да напише няма какво да си губя времето с брокера.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
12-09-2009 - 09:53:24
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> И преди, и сега, в обявите за имоти пише
> квадратура и всичко останало, касаещо имота, не
> разбирам какъв ти е проблема шльоки, каква
> аналогия, какви осем лева ? Ако те интересува
> комисиона на АНИ, това е друг разговор и не касае
> цената на имота. Ако искаш предварително да знаеш
> колко точно ще ти излезе имота, това не е възможно
> да се обяви, най - малкото защото има неуточнени
> неща, ДО например.


Бльоки, що се правиш на ударен?
Недей да скачаш като ощипана госпожица щом някой ти посочи ГЛУПОСТИТЕ
Срамно е, ама имай малко достоинство?

Няма невъзможни неща.
Колкото и да се пънеш - НЯМА ОПРВДАНИЕ за бльокитата да не публикуват ИСТИНСКА ЦЕНА, ИСТИНСКА КВАДРАТУРА.

Останалото е селски тарикатлък от сорта "Че го пуснем на 100 лв, па като доде клиенту че му кажа 1000". Сещаш ли се в кво блато си ти и колегите ти?

Ето затова хората мразят бльокита...
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
12-09-2009 - 10:14:29
avatar
За мен положението е следното:

Купувачите не се интересуват от общите части. Да, ползват се от всички и би трябвало да са калкулирани в цената. Но хората ги вълнува само това колко са им големи стаите, а не някакви имагинерни общи части. Апартамента на родителите ми е четиристаен, а по нотариален акт е 89 м2. Обаче в тия 89 м2 са включени само стаите плюс коридора, банята и тоалетната. Няма общи части, няма стени, дори и терасите не са включени. Ако се поровя из сайтовете за имоти сигурно ще намеря и едностаен с подбна квадратура с някоя огромна тераса (която всъщност е покрива на блока).

Така че за мен е най-нормално да се обявява чистата квадратура и цената на целия апартамент, а общите части да си ги калкулират в цената. Естествено не очаквам това да стане скоро, защото с общите части квадратурата става по-голяма, а цената на м2 намалява - повече хора ще се подлъжат.

И съвсем между другото - тая история с общите части май си е българска измишльотина. Два-три пъти съм гледал чужди сайтове за имоти и там няма такова нещо.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
12-09-2009 - 10:25:43
За мен лично, вече като вида непрофесионална обява не се занимавам с нея без значение колко е цената и колко е изгоден имота. Презумирам, че щом една обява не може да напише няма какво да си губя времето с брокера.
---------------------------------
Излиза, че непрофесионална обява е тази, която не харесва на теб, професионална е тази, която ти би написал явно. Чудя се тогава защо аз от 19 г. рекламирам имоти по един и същ начин и не съм спрял да работя даже и сега, когато работата ни намаля в пъти ?! Разбери, че "нормално" за теб може да не е "нормално" за някой друг, имаш право да харесваш или не начинът на рекламиране, но нали се сещаш, че при нас рекламата е най - важното нещо и ако не я правим така, че да привличаме клиенти, нямаше да можем да работим. В една обява няма как да се изпише всичко, подробностите се уточняват първо по телефона, след това при евентуалния оглед, а ако ти не искаш да звъниш през работно време, проблемът не е на АНИ, човек ако иска , винаги намира начин.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
12-09-2009 - 10:30:11
avatar
И още нещо: призива "Звънете по телефона" е повече от смешен. Не живеем в информационно общество с глобални комуникации и интернет за да звъним по телефона. Ако ще става със звънене по телефона нарпаво в обявите пишете само телефона. И обявите биха изглеждали съсвсем просто: Едностаен - тел. 1234567, Двустаен - 7654321 и т.н...
Подтекста тук е повече от ясен - звъннете да ви омаем по тел., пък ако не го харесате този имот ще ви изредим всичките си налични оферти, все на някоя може и да се навиете. Благодаря, не...
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
12-09-2009 - 10:37:38
Колкото и да се пънеш - НЯМА ОПРВДАНИЕ за бльокитата да не публикуват ИСТИНСКА ЦЕНА, ИСТИНСКА КВАДРАТУРА.

Останалото е селски тарикатлък от сорта "Че го пуснем на 100 лв, па като доде клиенту че му кажа 1000". Сещаш ли се в кво блато си ти и колегите ти?

Ето затова хората мразят бльокита...
-------------------------------
Шльоки,

1. "Светни"ми какво значи "истинска квадратура" ?
2. "Светни"ми какво значи "истинска "цена ?
3. Може би има и мои и твои колеги, които са в някакво блато, ама по вероятно блатото е само в твоите злобни очички.
4. "Хората" които визираш, вероятно не включват хилядите наши клиенти ?
5. Кой ти каза, че можеш да говориш от нечие друго име ?
6. Кой ти каза, че можеш да му поучаваш ?


Заради пословичната ми доброта ще ти обясня отново за квадратурата, ама за последен път. В старите нотариални актове в посочената квадратура не присъства терасата , няма и ид. части от общите части, в новите НА има чиста площ и площ с ид. части, които най - често са посочени не в кв. м, а в проценти и това се прави с цел собствениците да плащат по - малък данък. Не мога да разбера две неща :
- какво си се хванал с общите части, не ги ползваш може би ?
- защо мразиш брокерите и си позволяваш да се обръщаш към нас /респ. към мен/ по този ле-ееееекинко обиден начин ? Посредници има в цял свят, има и ще има и тук. А ти си злобей.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-12 11:10 от dicho.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
12-09-2009 - 10:43:17
Цитат:
....." тази измишльотина с общите части май си е българска измишльотина..."

Разбира се че е така, защото ако не е така , а се предлага чистата площ на тази цена, офертата трябва да върви с валериан и валидол за потенциалния купвач, защото ще последва ахване и хълцане като разбере че гълъбарника в кв. Витоша му се предлага на два пъти по-висока цена от апартамент в центъра на Будапеща в стогодишна сграда с каменни орнаменти и красива фасада, паметник на културата (там всички са такива), с изглед към готическа катедрала . Пояснявам за Ванката: Готическа катедрала е място , където не се сервира шкембе чорба и мешана скара, а само духовна храна и където не прието да се комуникира със себеподобни в стила на духовния му, а може би и физиологически баща Фунди.
В нормалните държави общите части (стълбища, мазета, тротоари) са калкулирани и разпределени предварително в реалната квадратура и на практила те наистина са "идеални" , въпреки че по заплащане са си реални, т.е хем ги има , хем ги няма. Нещо като ентропията. (Ванка, не чети-не ги разбираш тези работи)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-12 10:48 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
12-09-2009 - 11:17:01
zlostyr ,
то е ясно, че човек ако иска, винаги ще намери начин да се заяжда. Кое му е ненормалното ако в обявата има нещо пропуснато, или неясно, да се осведомиш по телефона ? Или "глобални комуникации" означава само интернет ? Знаеш ли, че ходя да снимам с камера имотите и след това няма къде да кача клиповете ? Знаеш ли, че във всеки сайт има ограничения и не можеш да напишеш колкото си искаш? Знаеш ли, че пет клиента искат пет различни неща да прочетат ? Ако имаше някакъв опит в това, щеше да знаеш. Щеше да знаеш например, че ако се обадиш по някаква оферта в моя офис и аз ти предложа още нещо, па ти вземеш да го харесаш и купиш, това нито е срамно, нито е лошо. Или не е така ?
Re: Офертни цени за чиста квадратура (без общи части)
12-09-2009 - 11:20:20
Голяма борба за тия обяви. Според мен на всички е ясно как е по-добре за клиента, но все още някой защитават наистина абсурдния наложил се модел. Като напишеш давайте в обявата цена без ОЧ, ти отговарят, ама ти нали ги ползваш. Като кажеш, че така или иначе трябва да се калкулират в цената, оправданието е колко полета за квадратура имало в сайта за обяви или как било по нотариален акт?!?! Аз лично недоумявам съществуването на над 70% от обявите в сайтовете за имоти и факта, че обявите не струват, не се компенсира от факта, че били пуснати от брокери с 8,10, 12 години стаж, даже напротив, утежняват го. Как може да сложиш обява за нещо с обявена цена над 100 000 EUR и да няма нито една снимка, а описанието да е: "всекидневна с бокс, 2 спални и баня". Еми извинявайте ама аз на такава обявя не бих се обадил и не знам кой би го направил изобщо. Щом искате да работите по този начин никой не може да ви попречи, но се забелязва вече светлина в тунела и бавно, но сигурно нещата ще се променят smiling smiley.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход