Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

vuzmojna li e izmama ot prodava4 4rez notarius

Публикувано от tedi 
vuzmojna li e izmama ot prodava4 4rez notarius
15-04-2006 - 20:28:30
Neka ako njkoi ima idej kak bih mogla da postupj v slua4aj mi pi6e..naistina imam nujda ot pomo6t!
Situacijta e slednata:
Imam skliu4en predvaritelen dogovor sus sobstvenik na apartament i estestveno predplateno kaparo. Vsi4ko tova se slu4i 4rez posredni4estvoto na agencij za nedvijimi imoti. Pla6i me momenta, kogato sdelkata 6te trjbva da se izpovjda pred notarius.
Kakva e garancijta, 4e polovin 4as predi vpisvaneto v registura ot na6ijt notarius,njkoi drug ne e napravil su6toto za su6tijt imot i sobstvenikut prosto si otiva s parite mi?
Kak moga da izbegna verojtna podobna izmama???


Blagodarj predvaritelno na vseki, koito mi pi6e s idej za varijnt!
Анонимен потребител
Re: vuzmojna li e izmama ot prodava4 4rez notarius
15-04-2006 - 21:27:11
ето ти малко линкове за през уикенда пък в понеделник повече:
[forum.imoti.net]
[forum.imoti.net]
[forum.imoti.net]
[imoti.net]
Re: vuzmojna li e izmama ot prodava4 4rez notarius
16-04-2006 - 16:42:30
Благодаря за бързата реакция!!
И в крайна сметка кой е по-добрият вариант като гаранция за мен:
нотариус или банка??
И ако продавачът не е съгласен и с двата варианта??
Анонимен потребител
Re: vuzmojna li e izmama ot prodava4 4rez notarius
17-04-2006 - 08:22:14
Какво искаш да кажеш с това нотариус или банка?

Сделката така или иначе трябва да мине през нотариус, но имота става твой чак след като е вписан в службата по вписвания. Така че ако искаш 100% гаранции трябва превода на парите да е след като имота е вписан, а не след като е подписан нотариалния акт при нотариуса. Поради тази причина ако купуваш с кредит, банката отпуска парите едва след като види имота вписан на името на кредитополучателя и ипотекиран в нейна полза.

Сега ясно че продавачите ще се дърпат от такъв вариант, ама това е за тебе сигурността на 100%.

И още нещо - 4ovek беше казал - в една сделка трябва да има доверие. Така че ако нещо те съмнява че се опитват да те излъжат - отказвай се от сделката овреме.
Re: vuzmojna li e izmama ot prodava4 4rez notarius
18-04-2006 - 06:41:45
Mai si prav..s ni6to ne sa me nakarali da se sumnjvam v tjh.Moje bi, prosto ne moga da si pozvolj da se doverj na koito i da e - vse pak stava vupros za pari?!?
Blagodarj za turpenieto i vnimanieto! smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход